Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні

 

Презентуємо 37-й випуск огляду розробок у законодавстві ЄС та його правовому аналізі, а також розробок щодо адаптації законодавства ЄС в Україні.

 

 

Випуск охоплює період 1 січня - 29 лютого 2020.

ПРАВОВІ АСПЕКТИ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄС

Імплементація Угоди про асоціацію:

Європейський Союз та Україна провели шосте засідання Ради Асоціації (28 січня 2020 року в Брюсселі). Спільна заява для преси.

28 січня 2020 року створена арбітражна група в рамках процедури щодо заборони експорту української деревини, до складу якої увійшли Крістіан Хеберлі (Швейцарія/голова), Джорджіо Сакердоті (ЄС) та Віктор Муравйов (Україна).

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу прийнято Верховною Радою у першому читанні.

Проєкт Закону України який наближає українське законодавствo до норм Євросоюзу щодо реформи законодавства прийнято у першому читанні Верховною Радою.

Проєкт Закону України “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення", розробленого з метою імплементації Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення), зареєстровано у Верховній Раді.

Парламент України зареєстрував проєкт закону "Про електронні комунікації" спрямований на імплементацію Директиви 2018/1972 про запровадження Європейського кодексу електронних комунікацій.

Міністерство інфраструктури України оприлюднило Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні з метою приведення їх у відповідність з актом Європейського Союзу». Проєктом Закону пропонується визначити особливості ліцензування на автомобільному транспорті відповідно до положень Регламенту (ЄС) 1071/2009 про загальні правила для доступу до міжнародного ринку автобусного транспортного сполучення.

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію», розроблений на основі Регламенту ЄС №1223/2009. Проект постанови передбачає нові вимоги до косметики, які заборонять тестувати її на тваринах, а також використовувати майже тисячу дозволених нині інгредієнтів.

“Пріоритети співпраці з ЄС у сфері правоохоронного співробітництва, боротьби з організованою злочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних” (14.2.2020): Аналітичну записку підготовлено ГО «Європа без бар’єрів» в рамках проєкту «Громадська синергія».

Пріоритети розвитку асоціації з ЄС: очікування українських громадських експертів: Документ підготовали за підтримки проекту "Громадська синергія" експерти українських неурядових організацій у різних галузях, охоплених Угодою про асоціацію з ЄС.

Секретаріат Енергетичного Співтовариства робить висновок про те, що Укренерго на даний момент не може бути сертифіковано за моделлю повного відокремлення власності активів, враховуючи, що законодавство України все ще потребує узгодження зі статтею 9 (1) Директиви 2009/72/ЄС (05.02.2020).

Переглянути повну весію документу Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні