Пріоритетні завдання з євроінтеграції для Верховної Ради: аналіз "Українського центру європейської політики"

Досвід виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС свідчить: нашим "слабким місцем" є Верховна рада.

З різних причин багато важливих євроінтеграційних законопроектів лежали роками, гальмуючи омріяну інтеграцію з європейським правовим простором. Як наслідок, станом на кінець 2017 року Україна навіть на чверть не виконала своїх зобов’язань.

Нинішній рік для Ради має стати передвиборчим. Тож чи побачимо ми ривок перед фінішем?

З початком 2018 року під прицілом євроінтеграторів опинилося 16 сфер, імплементація вимог Угоди щодо яких залежить від волі народних депутатів.

Це технічні бар’єри у торгівлі, санітарні та фітосанітарні заходи, реформування митної сфери, конкуренція, громадське здоров’я, транспортні послуги, інтелектуальна власність, дерегуляція, діяльність кампаній, електронна торгівля та торгівля послугами, оподаткування, статистика, енергетика, навколишнє середовище, соціальна політика та транскордонна співпраця.

Майже всі передбачені Угодою на цей рік законопроекти уже зареєстровані у Верховній раді.

Експерти центру виділяють 6 головних пріоритетів у виконанні євроінтеграційних завдань для Ради.

Технічні бар’єри у торгівлі

Йдеться про Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо технічних регламентів та оцінки відповідності" (№6235), ухвалення якого наблизить Україну до омріяної інтеграції з промисловими ринками ЄС.

Реформа митної сфери

Один з найпроблемніших напрямків реформування в контексті євроінтеграції. Як стверджують експерти організації, на сьогодні п'ять важливих для міжнародної торгівлі законопроектів більше двох років не виходять з профільного комітету.

Захист конкуренції

Йдеться у першу чергу про законопроект "Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції" (№2431).

Громадське здоров’я

Важливим у цій сфері залишається законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині" (№2386а-1), який ухвалено в першому читанні.

Транспортні послуги

Одна з тих сфер, як тривалий час знаходится  на периферії пріоритетів депутатів. У цій сфері накопичився чималий список необхідних для ухвалення законопроектів.

З повною версією публікації можна ознайомитися на сайті "Європейської правди".