Як сприймають Україну в країнах ЄС? – дослідження громадської думки Центру «Нова Європа»

Центр «Нова Європа» презентував результати дослідження громадської думки, яке було проведене у кількох найбільших європейських державах, а саме у Франції, Німеччині, Італії та Польщі.

Мета такого опитування – дізнатись громадську думку щодо України, а також виявити найбільш поширені асоціації з українською державою. Дані, які отримав Центр «Нова Європа», будуть використані для розробки фактологічних підходів для взаємодії України з країнами дослідження. Опитування 2020 року актуалізує результати дослідження, яке було проведене у 2015 році, що підвищує цінність отриманих даних.

Завантажити документ за посиланням.

Довідково

Опитування громадської думки було проведене у Франції, Німеччині, Італії та Польщі соціологічним агентством «Kantar Profiles Division» на замовлення Центру «Нова Європа». Загалом понад 4 тис. респондентів віком від 18 до 65+ років відповіли на шість запитань, включно з одним відкритим. Респонденти у кожній країні були відібрані у такий спосіб, щоб пропорційно представляти різні групи за статтю, віком та регіонами мешкання. Відповіді були зібрані через онлайн-опитування, яке проводилось із 22 по 29 вересня 2020 року.

Публікація «Як сприймають Україну в країнах ЄС?» була розроблена на кошти, надані Open Society Initiative for Europe у рамках ініціативи «Європеїзація поза процесом» (Europeanisation beyond the Process).