«Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей»

«Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей» – унікальне дослідження, підготовлене аналітиками Центру «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Євромапа-2» є другим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 50 індикаторів у 9 сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Завантажити повне дослідження можна за посиланням.

Зокрема, дослідження містить такі дані:

  • Лідером рейтингу другий рік поспіль стала Львівщина. Найбільший прогрес продемонстрували Київ, Тернопільська та Запорізька області. Останнє місце за Луганщиною.
  • Євроінтеграційні успіхи притаманні не лише областям, що безпосередньо межують із країнами-членами ЄС. Донецька і Луганська області серед лідерів за кількістю проєктів, профінансованих ЄІБ та ЄБРР.
  • Трійка лідерів за рівнем приросту експорту товарів до країн ЄС – Кіровоградська, Львівська та Черкаська області. Кіровоградщина на першому місці у рейтингу експорту товарів – справжня сенсація (приріст експорту аж на 75%).
  • У 20 областях України частка інвестицій із країн Європейського Союзу від загального обсягу прямих іноземних інвестицій перевищує 70%.
  • Україна, згідно з рейтингом European Innovation Scoreboard-2020, має низьку інноваційну спроможність та потребує налагодження експорту високотехнологічної продукції.
  • Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, серед яких якісні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС. Серед регіонів-лідерів – Кіровоградська, Харківська та Запорізька області.
  • Україна не в повній мірі використовує можливості освітніх проєктів Європейського Союзу. Статус лідера серед країн Східного партнерства за кількістю академічних обмінів нівелюється через велику кількість закладів вищої освіти. За останні два роки в Erasmus+ взяли участь 188 із 281 українських закладів вищої освіти.