Закон «Про медіа»: розвінчуємо головні фейки

Закон України «Про медіа» запустив довгоочікувану реформу медіа сфери, по суті, створюючи конкурентний медіаринок з чіткими правилами.

Це також важливий крок нашої інтеграції до ЄС – приведення законодавства у медіа сфері у відповідність до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є однією з 7 рекомендацій Єврокомісії, які ми отримали зі статусом кандидата.

 Між тим навколо цього закону від початку було чимало міфів та маніпуляцій. Наразі, через майже два місяці після підписання документа Президентом, за даними Інституту Масової Інформації, кількість звернень журналістів з приводу тлумачення нового закону тільки зросла. Зі свого боку російська пропаганда, з якою серед іншого покликаний боротися закон, як і очікувалося, зробила закон однією з цілей своїх інформаційних атак, підживлюючи та створюючи «страшилки» щодо нових правил.

Відповідаємо на головні запитання і розвіюємо найпопулярніші міфи про закон «Про медіа», необхідний нам на шляху до членства в ЄС. Переглянути презентацію – за посиланням.