ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ: суспільна дискусія

Дата: 
8 квітня, 2019

Україна визначала своїм пріоритетом європейську інтеграцію відповідно до Угоди про асоціацію, Уряд звітує, попри численні виклики, про певний поступ в просуванні проєвропейських реформ на загальнодержавному рівні, але що відбувається з європейською інтеграцією в регіонах? Чи знають громадські організації, бізнес-асоціації та інші зацікавлені сторони Запоріжжя про можливості, які відкриває Угода про асоціацію? Чи користуються ними? Які досягнення регіону в інтеграції до ЄС на практиці – в галузях економіки, участі у програмах ЄС, інших сферах? Наскільки активна місцева влада у забезпеченні ефективної участі Запоріжжя та області в євроінтеграційних процесах? Які очікування щодо необхідної підтримки від Києва? І що необхідно, щоб мобілізувати регіон до виконання Угоди про асоціацію та ефективного використання можливостей, які вона дає?

Ці питання будуть в центрі суспільної дискусії, що відбудеться в Запоріжжі 8 квітня і матиме на меті обговорення поточної ситуації, можливостей та потреб для успішної реалізації Угоди про асоціацію у Запорізькому регіоні. Також мова йтиме про громадські інструменти впливу на євроінтеграційні реформи, зокрема, в рамках Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, під егідою яких проходитиме захід.

Запрошуємо представників громадянського суспільства Запоріжжя, а також регіональних та місцевих органів влади, органів місцевої самоорганізації, бізнес-асоціацій тощо, які цікавляться цією тематикою та мотивовані брати надалі активнішу роль у євроінтеграційних процесах, до участі в дискусії. Для участі необхідно зареєструватися до 7 квітня тут.

В заході візьмуть участь:

- Ірина Сушко, Виконавчий директор НУО «Європа без бар’єрів», представник Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства;

- Вячеслав Рой, Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Член Координаційної ради Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

- Зоряна Міщук, Керівник команди проекту «Громадська синергія»

Захід відбувається за ініціативи проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним Фондом «Відродження» і  спрямований на посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах.

Також запрошуємо взяти участь у ще одному заході за підтримки «Громадської синергії» спільно з Офісом віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – конференції в рамках кампанії «Євроінтеграція – сила можливостей», що відбудеться 8 квітня, о 15:00-17:00 у ВЦ «Козак-Палац» (вул. Перемоги, 70Б). Більше інформації тут.

Місце проведення: 

Zaporizhzhia City Hub (просп. Соборний 151).

Довідково:

Проект «Громадська синергія» – проект, що має на меті посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні через активізацію двох громадських платформ – Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Разом вони об’єднують біля 350 неурядових українських організацій. Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію, Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням. Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців. Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 280 організацій.

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства.

Контакти:

Проект «Громадська синергія»

Київ, вул. Малопідвальна 12/10

тел.: +380 44 500-2487

електронна пошта: сivic.synergy.project@gmail.com

вебсайт: https://www.civic-synergy.org.ua