Випуск №41 від 03 вересня 2018 року

View this email in your browser

                03.09  –  28.08        

Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Підсумки першого року дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Торік, 1 вересня 2017 року, Угода про асоціацію набрала чинності у повному обсязі. За словами Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, це найбільша за обсягом та найамбітніша за змістом угода, яку Євросоюз коли-небудь укладав з будь-якою країною поза межами ЄС. Угода є документом, дотримуючись якого, Україна максимально наблизить до європейських норм всі без винятку сфери життя. Для цього необхідно змінити українське законодавство на основі тих директив, що діють в ЄС.
Детальніше – у колонці Віце-прем'єрки для “Європейської правди”.

01.09.2018
 

Президент України подав в Парламент зміни до Конституції щодо євроінтеграційного курсу країни

Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України до НАТО і Європейського Союзу. Президент пропонує внести зміни до статей 85, 102, 116, згідно з якими передбачено відповідальність Верховної Ради, Президента і Кабінету Міністрів України щодо закріплення європейського і євроатлантичного напрямів. Також будуть внесені зміни до преамбули Конституції.
Детальніше.

03.09.2018
 

 

ЄС став найбільшим торговельним партнером України

Частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України сягнула 42%. Про це на сторінці в Facebook повідомив Президент Петро Порошенко. Президент нагадав, що рівно рік тому в повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. “Сьогодні країни Європейського Союзу стали найбільшим торговельним партнером України”, - заявив Петро Порошенко. За його словами, за перше півріччя цього року Україна експортувала до ЄС товарів та послуг на 11,2 млрд доларів, що майже на 2 млрд доларів більше за аналогічний період минулого року.
Детальніше.

02.09.2018

Першим визнаним в ЄС унікальним українським продуктом стане бриндзя
 

Гуцульська овеча бриндзя може стати першим в Україні продуктом з маркою географічного зазначення, визнаним в ЄС. Овеча бриндзя є автентичним продуктом, оскільки більше ніде не виробляється. Це сир з овечого молока, виготовлений  за допомогою ферменту з натурального сичуга свійської худоби. Екологічність та натуральність – головна цінність цього продукту, рецепт виготовлення якого передається з покоління в покоління, починаючи з XV століття.

Довідково: марка географічного зазначення є знаком, що наноситься на продукт і посвідчує його високу якість, довгу традицію виробництва й особливий зв'язок з територією, де його виготовляють.  Географічні зазначення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших.
Детальніше.
 

27.08.2018

Нові lowcost рейси для України


Авіакомпанія Wizz Air відкриває нові рейси зі Львова та Києва. В березні наступного року з київського аеропорту "Жуляни" полетять літаки до Бремена, Риги, Біллунна, а з аеропорту "Львів" - до Копенгагена та Франкфурта. Таким чином загальна кількість напрямків Wizz Air з Києва досягне 26. WizzAir планує також збільшити кількість рейсів на маршруті Київ - Лісабон з двох до трьох.

Окрім того, 3 вересня найбільший європейський бюджетний авіаперевізник Ryanair запустив новий рейс - із Києва до Берліна (Шенефельд).
Детальніше.

30.08.18

Стартував продаж квитків на поїзд «чотирьох столиць»

«Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на поїзд «чотирьох столиць» Київ – Мінськ – Вільнюс – Рига, що вирушить у перший рейс 28 вересня. Квитки на цей поїзд будуть продаватися за 45 діб до дати відправлення. Вартість проїзду від Києва до Риги становить у вагоні купе 2219,11 грн, від Києва до Вільнюса – 1640,62 грн.

Новий поїзд № 32/31 вирушатиме зі станції Київ-Пасажирський о 14:07 та прибуватиме до Риги наступного дня о 09:05. Зворотно він вирушатиме об 11:10 та прибуватиме
до столиці України о 06:42.
Детальніше.

30.08.2018

МВС відкрив дані про реєстрацію транспортних засобів з 2013 року


Відтепер кожен громадянин може отримати інформацію про автомобільний ринок в Україні. Головний сервісний центр МВС оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua, який надає доступ до актуальної інформації, починаючи з 2013 року. Щомісячно дані будуть оновлюватися. Онлайн реєстр дає можливість порівняти дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю тощо. Такий сервіс допоможе зрозуміти тенденції автомобільного ринку та внести якісні зміни у майбутньому.
Детальніше.

28.08.18

В Україні запустили електронний кабінет перевізника


Кабінет перевізника буде єдиною точкою доступу для всіх підприємців, які працюють на ринку перевезень, до адміністративних послуг Укртрансбезпеки та виключить особисте спілкування представника перевізника з чиновниками. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час презентації нового електронного сервісу.

Завдяки електронному кабінету вантажні та пасажирські автоперевізники зможуть отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн, повідомляти про зміну своїх даних: персонал, транспорт, матеріально-технічну базу.

Доступ перевізників до електронного кабінету здійснюватиметься за допомогою електронного цифрового підпису на сайті e-services.dsbt.gov.ua.
Детальніше.
Презентація.

30.08.18

Одеська область стане учасницею платформи ЄС «Smart-спеціалізація»

Одеська область стане учасницею платформи Європейського Союзу під назвою «Smart-спеціалізація», що дозволить збільшити інвестиції в регіональну економіку і розвивати її конкурентні переваги. Передбачається як інформаційна та експертна, так і фінансова підтримка з використанням ресурсів європейських структурних та інвестиційних фондів. Учасниками платформи «Smart-спеціалізація» обрані три області: Одеська, Харківська та Запорізька. Для пілотних регіонів виділяється до 200 тисяч євро початкової фінансової підтримки від Європейського фонду регіонального розвитку (EDRF) на залучення зовнішніх експертів.

Пілотні регіони отримуватимуть індивідуальну підтримку від ЄС для швидкого усунення інвестиційних бар'єрів і впровадження інновацій. Загальний бюджет для розвитку регіональних стратегій становить 1 млн євро від ERDF. Платформа «Smart-спеціалізація» заснована в 2011 році Європейською Комісією. Вона сприяє взаємному навчанню, збору даних, аналізу та створенню мереж для співпраці для понад 170 регіонів ЄС і країн-сусідів.
Детальніше.

27.08.2018

ЄС допомагає модернізувати швейне виробництво на Рівненщині

Стартап «Модернізація професій швейного виробництва. Розвиток людського капіталу державного професійно-технічного навчального закладу «Березнівське вище професійне училище» переміг у конкурсі в рамках Програми підтримки секторальної політики України. Головне завдання проекту – стимулювання мешканців області до започаткування власної швейної справи та створення нових робочих місць.

Всього Рівненська область подала на конкурс 21 проект, однак конкурсний відбір пройшов лише один. Загальна вартість реалізації проекту – 1,525 млн гривень.
Детальніше.

29.08.2018

 

 

Віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе про проміжні підсумки дії Угоди про асоціацію Україна - ЄС.

Продукція українського виробника прикрашає офіс Facebook

 

Компанія Ескада-М, виробник шпонованих плит, вже понад 9 років успішно працює на українському ринку та експортує власну продукцію у Велику Британію, Данію, Швецію, Швейцарію, Польщу та інші країни.

Про те, як шукали замовників та виходили на ринок ЄС, засновники компанії, брати Патіс, розповіли газеті “Факти” в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей».


 

Український виробник холодильників задає стандарти якості
для ринку ЄС
 

Як вплинула Угода про асоціацію з ЄС на український експорт? Обнулення мит відкрило перед українськими товарами європейський ринок. І, як виявилося, національні виробники не лише не бояться конкуренції, але й відчувають себе у вільному ринку значно краще, ніж за доби протекціонізму. Приклад – компанія "Айсберг" з Одеси. Детальніше в статті «Європейської правди»  та у матеріалі “The Point”.


 

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» здійснюється Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ЄС та проекту Association4U.

 

Конкурс для журналістів з євроінтеграційної тематики

Прийом матеріалів на конкурс триває до 30 вересня. До участі запрошуються журналісти з регіональних медіа, фрілансери та студенти факультетів журналістики. Конкурс організований проектом ЄС Association4U під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Детальніше

Інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе газеті “Факти”


В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Факти» Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про те, яких євроінтеграційних змін очікувати найближчим часом, про причини затримки деяких реформ, вимоги ЄС щодо маркування української продукції  та про те, які українські продукти і страви можуть стати брендами.

 

 
  
 Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

 

 Підсумки першого року дії Угоди про асоціацію (інфографіка)

Тендер на проведення інформаційних кампаній на тему європейської та євроатлантичної інтеграції України

Вам не байдужа доля нашої країни? Маєте досвід в комунікаціях, маркетингу, проведенні інформаційних кампаній? У вас є унікальна можливість взяти участь у будівництві успішної України з курсом на європейську інтеграцію.

Запрошуємо зацікавлені комерційні компанії взяти участь у тендері, оголошеному на закупівлю рекламних і маркетингових послуг щодо інформаційних кампаній з європейської інтеграції та євроатлантичної інтеграції. Йдеться про «Організацію та проведення інформаційної кампанії щодо результатів впровадження реформ та інституційних перетворень в Україні, як складової євроінтеграційного процесу» а також «Організацію та проведення освітньої кампанії та тему «Чому НАТО? Засади і принципи діяльності НАТО та його роль у підтримці міжнародної безпеки».

Ці освітні інформаційні кампанії дадуть змогу залучити професіоналів і ресурси для розвитку та покращення євроінтеграційного процесу в Україні. Кінцевий термін подачі заявок за двома лотами – 16 вересня. 

Тендер із євроінтеграції
Тендер із євроатлантичної інтеграції
 

Програма “Young European Ambassadors”

EU neighbours east запрошує молодь віком від 16 до 25 років до участі в конкурсному відборі ініціативи “Young European Ambassadors”, що є частиною мережі “Young European Network”.

“Young European Ambassadors” обирають молодих людей з ЄС та шести країн-учасниць ініціативи “Східне партнерство”. Їхня роль полягає в тому, щоб співпрацювати з європейською молоддю для обміну досвідом, обговорення питань, які безпосередньо стосуються молоді, ділитися найкращими практиками та працювати разом для кращого майбутнього Європи. Детальніше про умови участі та строки подачі документів читайте за посиланням.
 

Culture Bridges приймає заявки на гранти міжнародної мобільності

Програма Culture Bridges, що фінансується ЄС, підтримує розвиток професіоналів секторів культури та креативних індустрій України та сприяє їхній співпраці з партнерами в ЄС. Апліканти можуть подати заявку на навчальні поїздки, стажування, резиденції, програми професійного розвитку або зустрічі з партнерами у країнах ЄС та навпаки. Кінцевий термін подання заявки — 4 жовтня 2018 року.

Програма Culture Bridges впроваджується Британською Радою, яка працює у партнерстві з Європейською мережею національних інститутів культури (EUNIC) в Україні. Програма із бюджетом 1,363 млн євро триває з листопада 2017 року до жовтня 2020 року. Упродовж програми — в 2018 та 2019 роках — планується виділити не менше 100 грантів. Детальна інформація про конкурс за посиланням.

 

Підписатися на дайджест