Випуск №43 від 17 вересня 2018 року

View this email in your browser

                17.09  –  10.09        

Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

                 ЄС надасть 1 млрд євро на підтримку реформ в Україні


Європейська Комісія підписала з Україною Меморандум про порозуміння щодо надання макрофінансової допомоги. Україна отримає 1 мільярд євро у формі середньо- та довгострокових кредитів. Таким чином ЄС продовжить підтримку економічної стабілізації країни, зокрема шляхом проведення структурних та управлінських реформ.
Нова програма допомоги передбачає здійснення двох платежів обсягом до 500 мільйонів євро. Кожна виплата пов’язана із виконанням конкретних заходів із проведення політичних реформ, погоджених у тексті Меморандуму про порозуміння. Узгоджена програма відповідає реформам, які ЄС та Україна погодили в рамках Угоди про асоціацію, зокрема, передбачає дії в сфері боротьби проти корупції, управління державними фінансами, управління державними підприємствами та банками, зокрема повернення активів, реформування енергетичного сектору, а також здійснення ключових соціальних реформ. Детальніше
14.09.2018


     П’ять проектів Одеської області буде реалізовано за підтримки ЄС

В Одеській області реалізують п’ять проектів за рахунок секторальної підтримки Європейського союзу. Проекти успішно пройшли конкурсний відбір серед 507 номінантів з різних регіонів України. Одеська область — одна з лідерів в Україні за кількістю поданих проектів – 41. П’ять із них стали переможцями. Їх загальний кошторис складає понад 65 мільйонів гривень, з яких 53 мільйони — це бюджет секторальної підтримки, решта — співфінансування з інших джерел.
Проекти-переможці відповідають п’яти програмам регіонального розвитку: інноваційна економіка та інвестиції, розвиток людського потенціалу, туризму, сільський розвиток та загальноукраїнська солідарність. Наприклад, за програмою «Сільський розвиток» переміг проект, що передбачає культивування лаванди, розвиток інфраструктури та, як наслідок, збільшення туристичних потоків. За програмою «Розвиток людського потенціалу» отримав фінансування проект «Підготовка робітничих кадрів з професії «виноградар», що є дуже актуальною для Одеського регіону. Детальніше
11.09.2018

ЄБРР підтримує ініціативу України щодо переходу на систему «зелених» аукціонів

4%20DSC_0463.JPG?itok=fgj7rAwQ

ЄБРР спільно із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та IRENA розробили Рекомендації щодо розвитку відновлюваної енергетики, у тому числі, завдяки аукціонам. У Рекомендаціях ЄБРР підтверджує одну з важливих переваг аукціонів, а саме -  можливість зменшити ціну на «чисту» електроенергію за рахунок підвищення конкуренції між гравцями ринку. Це саме той фактор, який важливий для українського ринку. Зокрема, аукціони надають можливість вести «зелений» бізнес на довгострокову перспективу, стимулювати використання інновацій при впровадженні проектів, зробити ринок більш прогнозованим та знизити інвестиційні ризики. На часі – якнайшвидше завершити роботу над відповідним законопроектом реєстр. № 8449 від 07.06.2018 та подати на розгляд до ВРУ.
ЄБРР прокредитував в Україні проектів «чистої» енергетики на 158 МВт. Ще виділено близько 250 млн євро для подальшої підтримки українського ринку. Детальніше
13.09.2018


   Київське ОСББ отримало перший офіційний енергосертифікат будівлі

Україна рухається в напрямі енергоефективності, використовуючи досвід передових країн. Реформа у сфері енергоефективності є однією з найскладніших, але Україна спільно з нашими європейськими партнерами послідовно досягає результатів. Про це під час презентації першого в Україні енергосертифікату наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він зазначив, що сьогодні одним із першочергових завдань є повномасштабний запуск Фонду енергоефективності і розробка стратегії реновації будівель. Ідеться про 200 тисяч багатоквартирних будинків, інвестиційна потреба яких складає 40-50 мільярдів євро. При цьому вже забезпечено фінансову основу для повноцінної роботи Фонду енергоефективності шляхом  збільшення статутного капіталу до 1,6 млрд грн.

За словами урядовця, вже підписана угода між ЄС, Німеччиною та IFC, якою передбачено 50 мільйонів євро від ЄС і 10 мільйонів євро від Німеччини у рамках підтримки Фонду.
Міністр регіонального розвитку вручив перший в Україні енергосертифікат київському ОСББ «Мотор». Детальніше
11.09.2018

В Мінінфраструктури обговорили реалізацію інфраструктурних проектів та координацію іноземних донорів

У Міністерстві інфраструктури України відбулась розширена зустріч з обговорення питань реалізації інфраструктурних проектів та координації іноземних донорів, зокрема, питання імплементації Національної транспортної стратегії України 2030. Після завершення заходу відбувся спільний брифінг Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та Голови Представництва ЄС в Україні Хюґа Мінґареллі.
За словами Міністра інфраструктури, Україна вже здійснила низку важливих кроків за підтримки європейських партнерів, зокрема, успішно пройшла аудит ІМО та створила Морську адміністрацію, Міністерство зареєструвало у парламенті сім законопроектів, які підтримують імплементацію Угоди про Асоціацію з ЄС. Окремо Володимир Омелян акцентував увагу на пріоритетних проектах Міністерства інфраструктури в рамках реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. За його словами, такими є конкурентоспроможна та ефективна транспортна система, а також інноваційний розвиток транспортної галузі та глобальні інвестиційні проекти.

Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі зазначив, що однією із цілей Угоди про Асоціацію України з ЄС є розвиток економічних та торговельних зв’язків між Україною та ЄС. І для того, щоб здійснити це успішно, необхідно ліквідувати всі вузькі місця у транспортній галузі. «Що стосується модернізації інфраструктурної мережі, ми плануємо залучити необхідне фінансування. З боку ЄС ми повністю мобілізуємо ЄІБ, як наш фінансовий інструмент, а також всі можливості з інвестиційного плану ЄС», - наголосив Хюґ Мінґареллі. Детальніше
10.09.2018

 Регіональна конференція «Євроінтеграція: сила можливостей» у Дніпрі


18 вересня о 12:30 в м.Дніпро відбудеться регіональна конференція в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей». В заході візьмуть участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпровської міської ради, представники МЕРТ. В рамках заходу відбудеться дискусія за участі представників місцевої влади, підприємців регіону, керівників громадських організацій та експертів.

Реєстрація для участі у заході за посиланням. У разі додаткових запитань звертайтесь: ovpmeei@gmail.com. Детальніше


«Мовний бар’єр долається разом зі страхом помилок»: учасник програми Erasmus+ Олександр Іванов – про те, як отримати чотири західні дипломи за два роки

Олександр Іванов став учасником програми Erasmus в 2013 році, і дворічна магістратура в чотирьох вишах Європи та США відкрила шлях не лише до якісних знань у новій для нього галузі – системному аналізі, але й дозволила відвідати незабутні місця та побачити, наскільки різним може бути світ навіть всередині єдиних кордонів. Переконатися, що цікаві знайомства часто виходять за межі простого списку контактів і продовжуються в спільних міжнародних проектах та ініціативах. А зрозуміти один одного попри мовний бар’єр виявляється значно легше, якщо залишити за собою право на помилку.

В рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» Олександр розповів, якою побачив Україну два роки потому та як тепер допомагає абітурієнтам підвищити свої шанси на успішний вступ, у інтерв’ю для онлайн-журналу The Point. Детальніше

Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» здійснюється Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ЄС та проекту Association4U.

Українці потребують більше інформації про європейську та євроатлантичну інтеграцію, - дослідження

Українці потребують більше інформації про європейську та євроатлантичну інтеграцію, проте ця інформація має бути простою, зрозумілою та мати прикладний характер. Такі основні висновки якісного соціологічного дослідження «Поінформованість населення України щодо питань євроінтеграції та НАТО» назвала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації.
Дослідження, яке проводилося в 5 регіонах України та в 24 цільових групах,  показало, що українці досить добре розуміють, що таке ЄС та що отримає Україна після вступу. Більшість респондентів плутають європейську та євроатлантичну інтеграцію та вважають євроінтеграційними всі реформи, що відбуваються в країні, не розрізняючи, що саме робиться на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, що – на вимогу МВФ, а що є внутрішніми реформами, ініційованими державою (як освітня чи медична).
Віце-прем`єрка зазначила, що вплив фейків, навіювань радянської та російської пропаганди сприяє викривленню реальності щодо європейської та євроатлантичної інтеграції в українському інформаційному просторі. Тому зараз надважливим завданням Уряду є донесення правдивої інформації стосовно змін, що відбуваються. Дослідження, стане підґрунтям для побудови комунікаційних кампаній, які почнуться вже цієї осені. Детальніше
13.09.2018

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про важливість євроінтеграційного шляху України на форумі YES Ukraine

Під час 15-ї щорічної конференції YES Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з державними службовцями з різних регіонів України, щоб розповісти їм про важливість євроінтеграційного шляху та відповісти на запитання.
“Жодна європейська нація не платила таку ціну за зближення з Євросоюзом, за повернення в сім’ю європейських народів, яку дотепер платимо ми. Ми – країна, яка пройшла найтяжчий шлях, складну ратифікацію. Тож на нас всіх лежить велика історична відповідальність за реалізацію положень Угоди про асоціацію та поглиблення інтеграції з ЄС”, – звернулася вона до державних службовців. Детальніше
14.09.2018
 

На Open Data Forum визначили лідерів із розвитку відкритих даних в Україні
На II Всеукраїнському форумі з відкритих даних обговорювали, як ефективно використовувати весь потенціал відкритих даних, запозичувати міжнародні практики та розвивати локальні спільноти. У рамках заходу відбулося нагородження переможців у 5 номінаціях: Open Data Business Award, Open Data Government Award, Open Data City Award, Open Data Social Impact Award, Open Data Leader Award.
Організатори також повідомили список проектів-фіналістів національного конкурсу українських стартапів. Цього разу найкращими стали такі проекти: Регуляторна мапа України, Monitor.Estate, Публічний портал «Прозора інфраструктура», Grinval від Grow in Value, LvivCityHelper, NORA. Організаторами Open Data Forum стали Державне агентство з питань електронного урядування України в партнерстві з проектом Фонду «Євразія» «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS, за підтримки USAID i UK AID.
Розвиток відкритих даних не тільки стимулює створення нових послуг та поліпшує взаємодію суспільства і держави, а й підвищує прозорість роботи органів державної влади, що є невід’ємною частиною виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. Детальніше
10.09.2018

ЄС не залишить Антикорупційний суд без підтримки або Чому варто йти на конкурс до нового суду
Ека Ткешелашвілі, Голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні
Детальніше - Європейська Правда


Україна запроваджує європейські стандарти у виробництві та торгівлі органічними товарами


Експерти Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та проекту Association4U.
Джерело - Євроінтеграційний портал

 
 Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

 

         Європейська мережа підприємництва Enterprise Europe Network

Минулого року Україна приєдналася до EEN (Enterprise Europe Network) – європейської мережі підприємництва, яка об’єднує 64 країни Європи, Азії та Америки. Цей торговельний майданчик вже більше 10 років допомагає представникам МСБ з усього світу виходити на нові ринки. Бізнесмену, який планує експортувати до ЄС, достатньо створити особистий кабінет в системі і він зможе знаходити партнерів та інвесторів, дізнаватися про навчальні заходи по всьому світу, безкоштовно прорекламувати свій товар чи послугу. Про додатковий інструмент https://een.ec.europa.eu/, який полегшить вихід на європейський ринок – у новому відео U OPEN EU. Детальніше

                                          8 причин навчатись у Європі

Європейська служба зовнішніх справ виділила 8 основних причин, чому варто обрати Європу для здобуття вищої освіти.
Детальніше
10.09.2018

                              ІМІ оголошує конкурс “Лови фейк!”

yak-zlovyty-fejk-01Інститут масової інформації в межах проекту “Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ” за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки оголошує конкурс “Лови фейк!” Мета конкурсу — популяризація якісної журналістики, виявлення фейків, неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення. До конкурсу приймаються публікації в онлайн- та друкованих загальноукраїнських та місцевих медіа, які були опубліковані у період з 1 березня по 1 вересня 2018 року. У кожній номінації буде визначено по 3 переможця з гонорарним фондом: 5000 грн, 4000 грн та 3000 грн.
Матеріали на конкурс потрібно надсилати на адресу info@imi.org.ua до 30 вересня включно. Крім того, експерти ІМІ підготували поради, як визначити та зловити фейк. Детальніше


Набір на програму для головних редакторів та топ-менеджерів медіакомпаній – Media Manager Academy

Media Manager Academy – це трьохмодульна програма, яка заснована на принципах MBA та передбачає отримання базових ділових навичок для розробки стійких бізнес-моделей та досягнення фінансової стабільності медіа. Програма складається з 30 предметів, які стосуються чотирьох головних тем: Innovation in Media, Managing People, Business Skills, Making Change Happen. Модульний формат передбачає тренінгові сесії з п’ятниці по неділю, візити до провідних медіа, менторство та підтримку у розробці власної сталої бізнес моделі.
  Навчальні сесії відбуватимуться в Києві 26-29 жовтня, 7-9 грудня та 25-27 січня. Організатори забезпечують транспорт, проживання та харчування учасників. Для участі у Media Manager Academy необхідно заповнити анкету. Запрошуються тільки регіональні редактори та CEO. Кінцевий термін подачі анкети – 1 жовтня 2018 року (включно). Media Manager Academy реалізується за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED. Детальніше

Підписатися на дайджест