Випуск №117 від 10 березня 2020 року

View this email in your browser

10.03 -  02.03     

Шановні колеги!

Вадим Пристайко призначений Віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

4 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні підтримала оновлений склад Кабінету Міністрів України, запропонований новообраним Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України став Вадим Пристайко.

За новий склад Уряду проголосували 277 народних депутатів. Докладніше
04.03.2020

Україна презентувала звіт про виконання Угоди про асоціацію 

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка є найглибшим інтеграційним документом ЄС з країною-партнером в історії, сприяє залученню інвестицій в Україну, а “промисловий безвіз”, можливість якого передбачена в Угоді, надасть критично важливий імпульс розвитку української промисловості. 
Про це заявив 3 березня під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. 
Звіт про виконання Угоди підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та експертів проекту ЄС «Аssociation4U»Докладніше
05.03.2020

Кабінет Міністрів затвердив європейські стандарти своєї роботи

Нові правила запрацюють з 1 липня 2020 року, коли набуде чинності оновлений Регламент роботи Кабінету Міністрів України, схвалений на засіданні 26 лютого 2020 року.

Новий Регламент Уряду отримав попередню схвальну оцінку від представників програми SIGMA, яка здійснює оцінювання прогресу у впровадженні реформи державного управління в Україні.  Докладніше
04.03.2020

 

У Херсонській області відкриють Офіс євроінтеграції: Уряд ухвалив план заходів

Уряд затвердив план заходів з реалізації експериментального проекту щодо утворення та забезпечення функціонування установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області».

Через регіональний Офіс євроінтеграції громадяни і бізнес отримають доступ до інформації про нові можливості у рамках співробітництва України з ЄС, зможуть максимально долучатися до освітніх, наукових, культурних, ділових проектів та програм ЄС і повноцінно користуватися усіма перевагами євроінтеграції. Докладніше
4.03.2020

Індекс настроїв малого бізнесу в Україні зростає

Європейська Бізнес Асоціація за участі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства представили результати дослідження настроїв малого бізнесу в Україні. Показник Індексу піднявся до 3 балів з 5-ти можливих, порівняно з 2,7 балами минулого року, та вийшов з негативної площини.

Загалом індексі настроїв малого бізнесу спостерігається позитивна динаміка. Кількість задоволених нинішнім станом справ у бізнесі суттєво зросла – від минулорічних 31,6% до теперішніх 42%. До того ж, зменшилась кількість тих, кого не влаштовує поточна економічна ситуація – 29,2% проти 38,4% у минулому році. Докладніше
03.03.2020

У Києві обговорили прогрес освітніх реформ у рамках Болонського процесу

Ключовим пріоритетом Болонського процесу має стати збалансована академічна мобільність та посилена роль вищої освіти у досягненні Цілей сталого розвитку.

Впровадження та прогрес реформ вищої освіти в країнах Болонського процесу, а також подальшу співпрацю до 2030 року обговорили під час засідання Групи супроводу Болонського процесу. Докладніше
05.03.2020

Україна та Євросоюз обговорили співпрацю в рамках Національної стратегії у сфері прав людини

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС) готова надавати підтримку Міністерству юстиції щодо реалізації та захисту прав і свобод людини. Напрями співпраці обговорили заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць із заступником голови Консультативної місії ЄС Фредеріком Весслау старшою радницею з питань прав людини та меншин Анною Лазарі та експерткою з тренінгів у сфері прав людини Олександрою Зуб.

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні співпрацюватиме з Міністерством юстиції для реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Докладніше
03.03.2020

22 тисячі родин встановили сонячні панелі

За даними Держенергоефективності, в Україні близько 22 тисяч домогосподарств встановили сонячні панелі  та використовують «чисту» електроенергію. Сума інвестування сягає близько 450 млн євро, а загальна потужність встановлених сонячних електростанцій - понад 553 МВт.

Найбільшу кількість сонячних панелей українці встановили Дніпропетровській (понад 2700), Тернопільській (більше 2000) та Київській (майже 1800) областях. Докладніше
04.03.2020

Оцінка впливу на довкілля в лісовому господарстві відповідатиме міжнародним стандартам

Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило «Методичні рекомендації з розробки звіту з оцінки впливу на довкілля в галузі лісового господарства». Цей документ встановить стандарт якості у процедурі оцінки впливу на довкілля. 

Методичні рекомендації допоможуть імплементувати Закон «Про оцінку впливу на довкілля» і налагодити підприємствам лісового господарства процес збору, аналізу та узагальнення інформації, потрібної для якісної оцінки впливу суцільних і поступових рубок на довкілля. Українці отримають інструмент для перевірки якості оцінки впливу на довкілля. Докладніше
04.03.2020

 

Послуга єМалятко працює в 10 містах

Сервіс єМалятко доступний у 10 містах -  Одесі, Маріуполі, Рівному та Запоріжжі, Києві, Харкові, Львові, Кривому Розі, Вінниці та Луцьку. Невдовзі єМалятко запустять у Дніпрі, а до кінця року вона стане доступною онлайн на порталі Дія.

єМалятко передбачає об’єднання 10 послуг за 1 заявою. Оскільки сервіс перебуває у пілотному режимі, наразі доступними є 8 з них: державна реєстрація народження; визначення походження дитини; реєстрація місця проживання; призначення допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому. Докладніше
02.03.2020

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні

Опубліковано 37-й випуск огляду розробок у законодавстві ЄС та його правовому аналізі, а також розробок щодо адаптації законодавства ЄС в Україні. Випуск охоплює період 1 січня - 29 лютого 2020.
Документ: https://bit.ly/32VR3ht 

EU Association Lab розпочав новий цикл інкубаційної програми, яка має сприяти розвитку співпраці між державним сектором, громадськими організаціями та бізнесом задля втілення креативних ідей використання можливостей Угоди про асоціацію з ЄС. Відібрані команди протягом декількох місяців працюватимуть над втіленням своїх проектів разом з фахівцями з ЄС та України, візьмуть участь у різноманітних тренінгах та воркшопах, а також отримують допомогу у розробці проектних прототипів, комунікаційної стратегії та інших аспектах реалізації власного проекту. Усі деталі про програму – за цим посиланням. Подати заявку на участь можна до 31 березня 2020 року.

Конкурс Фінського фонду місцевого співробітництва для проєктів українських неурядових організацій, що стосуються інноваційних рішень щодо переробки відходів у громадах, розробки моделей/інструментів екологічної та кліматичної освіти дошкільників/молодших школярів або підвищення обізнаності щодо біорізноманіття та сталого використання лісів. Бюджет запропонованого проєкту має складати від € 20.000 to € 50.000. Заявки приймаються  до 27 березня 2020 року. Деталі тут.

Конкурс малих грантів від Посольства Норвегії загальним бюджетом 5 мільйонів норвезьких крон. До 11 березня 2020 року приймаються проєкти, що стосуються таких тем:  права людини та гендерна рівність з особливим акцентом на вразливі групи; зміцнення демократичної культури та толерантності; популяризація незалежних та інноваційних засобів масової інформації, підтримка свободи слова; сприяння проектам з енергоефективності зі значним еко компонентом на рівні громади. Деталі тут.

Підписатися на дайджест