Випуск № 2 від 20 листопада 2017 року

View this email in your browser
Шановні колеги!
Ви отримали другий номер "Євроінтеграційного дайджесту" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U. Нагадуємо, що Ваші коментарі стосовно цього продукту дуже важливі для нас! Дякуємо та бажаємо чудового тижня!
Реформа. Україна створює законодавчу основу для контролю кормів тваринного походження, відповідно до стандартів ЄС
14.11.2017
Безпечність кормів – запорука не тільки "здоров'я" тварин, але й людей, адже від якості корму залежить якість харчової продукції.

В ЄС виробництво, використання, транспортування, зберігання та введення в обіг кормів, кормових добавок та преміксів чітко врегульовано, до чого прагне й Україна. 

Тому парламент підтримав у першому читанні "євроінтеграційний" проект Закону України "Про безпечність та гігієну кормів". 

Слідкуймо за змінами разом!
 

Модернізація. Уряд схвалив перехід на європейську модель сертифікації сільгосптехніки
15.11.2017
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою урегулював питання щодо порядку реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, причепів, причіпних машин та іншої сільськогосподарської техніки відповідно до безпеки техніки та її впливу на навколишнє середовище.
Плани. У Бонні пройшло друге засідання Групи Кліматичних Дій
Енергетичного Співтовариства
15.11.2017

На засіданні Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак співголовув разом із колишнім Комісаром ЄС з питань клімату Конні Хедегордом. Учасники обговорили питання інтеграції кліматичної політики у різні сектори економіки, в тому числі енергетику. Остап Семерак також розповів про плани щодо реалізації державної політики у сфері зміни клімату у період до 2030 року.

Плани. Уряд прагне перетворити Україну з імпортера на експортера
природного газу
13.11.2017
Уряд поставив доволі амбітну ціль – зробити Україну енергонезалежною і з імпортера газу перетворити на експортера. Україна на третьому місці у Європі за обсягами розвіданих запасів газу після Норвегії та Нідерландів. Стратегічний ресурс українського походження, на який є попит у Європі, лише зростатиме. 
Нові можливості. ЄС та British Council виділить понад мільйон євро на підтримку культурного сектору України
13.11.2017 
Британська Рада в партнерстві з мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу (EUNIC) в Україні оголосила трирічну програму Culture Bridges з фінансуванням 1.3 мільйона євро. Мета програми — розвиток української культури та сприяння ефективній взаємодії з культурними організаціями та інституціями країн ЄС. 

Програма триватиме з листопада 2017 року до  жовтня 2020 року. Упродовж трьох років донори планують виділити близько 100 грантів. Документи для подання заявок будуть доступні з 20 листопада  цього року. 

Інфографіка. Технічні бар'єри в торгівлі. 
Перемовини. Володимир Гройсман зустрівся з Йоганнесом Ганом у Києві
 
15.11.2017
Під час зустрічі Володимир Гройсман розповів про реформи в країні та звернувся до Комісара з проханням розглянути можливості подальшої підтримки України, зокрема в питаннях впровадження реформ соціального характеру – в освіті, медицині, децентралізації, приватизації та земельних відносинах.
 
Перемовини. Україна зацікавлена у результативному проведенні саміту СхП та знаходженні рішень, які були б взаємовигідними для країн-партнерів та Євросоюзу
 
18.11.2017 Париж, Франція
Перебуваючи з робочим візитом у Франції, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з радником Президента Франції у європейських справах Клеманом Боном. Сторони, зокрема, обговорили підготовку до Саміту Східного партнерства, що відбудеться вже наступного тижня.
 
Позиція. "Східне партнерство Плюс": ЄС відкриє двері до митного, енергетичного,  цифрового союзів та Шенгенської зони?
 
15.11.2017
Європарламент ухвалив резолюцію з рекомендаціями до саміту Східного партнерства, який пройде 24 листопада в Брюсселі. Ключове повідомлення депутатів: ЄС має більше підтримувати тих, хто демонструє кращі успіхи у впровадженні реформ. 
Про підготовку до саміту Східного партнерства, процес реформ в Україні та як не допустити "втоми" європейців від України – в інтерв'ю Іванни Климпуш-Цинцадзе для європейської медіаплатформи EURACTIV.
Що українці знають про шлях України в Європу?
Вже третій рік поспіль Україна крокує в Європу. А що українці знають про цей шлях? І як зберегти гідність та досягти порозуміння? Про це та інші важливі речі – Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у випуску програми "До справи".
Цікаві події. Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні 
Енергетика. Дослідження "Перехід України на відновлювану енергетику до 2050 року" 
Яким чином Україна може перейти від викопних видів палива до відновлюваних джерел енергії? Як це вплине на економіку? Про це та інше – в дослідженні, проведеному "Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук України" за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.
Джерело
 
Екологія. Дослідження "Регіональний контекст виконання екологічної складової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС"
Яка роль місцевих органів влади у процесі впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС? Як впливають реформи на регіони? Які в регіонах з'являються нові функції та повноваження? Про це та інше – в дослідженні, підготовленому Ресурсно-аналітичним центром “Суспільство і довкілля” в рамках проекту "Просування реформ в регіони", що впроваджується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з "Європейською правдою" за сприяння Європейського Союзу.
Реформи. Звіт ЄС: Оцінка реформ в Україні показує значний прогрес, але їхнє впровадження варто пришвидшити для кращих результатів

Європейська служба зовнішньої діяльності та Європейська Комісія підготували звіт, у якому вони оцінюють імплементацію низки реформ Україною в 2017 році, відповідно до Порядку денного асоціації. Висновок звіту: Україна  досягнула значних успіхів, однак у деяких сферах прогрес – повільний. Реальні зміни в житті українців потребують швидшого впровадження реформ, переконані європейські експерти.

Підписатися на дайджест