Випуск № 3 від 27 листопада 2017 року

View this email in your browser
Шановні колеги!
Ви отримали третій номер "Євроінтеграційного дайджесту" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U. Нагадуємо, що Ваші коментарі стосовно цього продукту дуже важливі для нас! Дякуємо та бажаємо чудового тижня!
Саміт Східного партнерства
24.11.2017 
П’ятий саміт Східного партнерства (СхП) став центральною подією останнього тижня. На Саміті у Брюсселі лідери  шести країн СхП та ЄС зібралися разом задля визначення спільної політики на наступні два роки. Попри складний переговорний процес, учасники таки дійшли згоди та підписали Спільну Декларацію.
20 пунктів документу визначатимуть майбутнє відносин ЄС з учасниками Партнерства. Зокрема, для України є суттєві переваги такої політики, переконаний Президент Петро Порошенко: "Сьогодні нам вдалося включити у фінальну резолюцію Саміту Східного партнерства проект подальшої візії України – мова йде про "Східне партнерство +", доступ до єдиного цифрового та енергетичного ринку, Митного союзу".
 
Відео про сутність політики СхП від Представництва ЄС в Україні
Досягнення. Реформа децентралізації виконана на 80%
21.11.2017
Україна cпільно з європейськими партнерами завершує впровадження однієї з найважливіших реформ – децентралізації.  Стартував цей процес у 2015 році, коли Уряд України та Рада Європи підписали Дорожню карту реформ місцевого самоврядування. За 2 роки Україна успішно виконала 80% запланованих завдань. 
Плани. ЄС сприяє вирішенню проблем з радіоактивними
відходами в Україні 
22.11.2017
Проблема поводження з небезпечними радіоактивними відходами в Україні є досить гострою, адже щороку в нас стається близько 30 аварій за межами атомних електростанцій. Цим питанням займається українська державна корпорація "Радон". Завдяки фінансуванню ЄС у розмірі 7,4 млн євро, працівники "Радону" дізналися про досвід європейських партнерів та отримали сучасне обладнання. Воно дозволяє оперативно реагувати на аварійні випадки, а також управляти місцями захоронення радіоактивних відходів і здійснювати їхню реабілітацію.
 
За додатковою інформацією звертайтеся до п. Ганса Ван Вліета, керівника проектів від DEVCO Європейської Комісії: hans.vanvliet@ec.europa.eu; п. Михайла Ходорівського, директора Київського спецкомбінату УкрДО "Радон": khodorivskyi.m@gmail.com
Детальніше (ЗМІ)
 
Модернізація. Моніторинг моря стане більш ефективним завдяки співпраці ЄС
 
Рівень забруднення Чорного моря біля берегів України є одним із найвищих у регіоні, тому його моніторинг і діагностика є дуже важливими. Цим займаються фахівці регіонального проекту ПРООН Emblas Project, що реалізується за фінансової підтримки ЄС. Проект спрямований на відновлення навколишнього середовища та стійкості Чорного моря.
Плани. Зміни у газовому секторі – запорука енергетичної безпеки країни
 
22.11.2017
Володимир Кістіон презентував на засіданні Кабінету Міністрів України можливості розвитку газового сектору. "Наша ціль - міжнародний східноєвропейський газовий хаб. Це ідеальна перспективна модель газового ринку України", – зазначив Віце-прем’єр міністр на своїй сторінці у Фейсбук. "Східноєвропейський газовий хаб відкриває перед Україною надзвичайні перспективи. Це, перш за все, 35 млрд. м3 на рік видобутку українського газу, завантаженість підземних газових сховищ – 30 млрд. м3 на рік, завантаженість української ГТС для забезпечення потреб споживачів у ЄС – 150 млрд. м3 на рік, експорт газу для потреб споживачів ЄС з власних ресурсів – 5 млрд. м3 на рік", – написав він.
Обмін досвідом. 200 нових "послів європейської молоді" з країн Східного парнерства та ЄС обмінюватимуться досвідом впродовж року
22.11.2017 
Ініціатива "Посли європейської молоді" впроваджується другий рік поспіль за підтримки ЄС. Роль "послів" полягає в обговоренні нагальних питань з колегами з інших країн та обміні досвідом. Це покращує розуміння ситуації в країнах ЄС і СхП та сприяє налагодженню зв’язків між молодими лідерами.
 
Модернізація. "Єдине вікно" запрацює на всіх митницях України 
22.11.2017
Із лютого 2018 року використання "Єдиного вікна" стане обов’язковим для всіх митниць та контролюючих органів. Нова електронна система покращить комунікацію між різними службами контролю, що, своєю чергою, пришвидшить процес переходу товарів через кордон України. "Єдине вікно" стане доступним для всіх операцій із переміщення товарів, паперів треба буде менше, а рішення ухвалюватимуться швидше.
 
Перемовини. Членство України в CERN відкриває нові можливості науковцям та бізнесу
 
20.11.2017 
Європейська організація ядерних досліджень (CERN) – це найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Тут досліджують структуру й еволюцію Всесвіту, експериментують з матерією та антиматерією, шукають відповіді на найголовніші запитання людства. У CERN був створений найбільший у світі прискорювач елементарних частинок, всім відомий Великий адронний колайдер.
 
Членство України в CERN дає можливість нашим науковцям проводити дослідження на унікальному обладнанні, а нашим підприємствам, виробництвам і науковим інститутам – брати участь у тендерах для Організації. Таким чином, за словами Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, щорічні внески України повністю окупуаються.
У 2016 році за членство в організації Україна заплатили 270 тис., а в 2017 році – 1 млн швейцарських франків. Кошти на наступний рік уже закладені в бюджет.
 
Освіта. Програма "Експортна революція" відкриє ринки ЄС для українських бізнесменів
 
В Україні стартувала безкоштовна дистанційна програма освіти для експортерів, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за підтримки уряду Естонії.
Завдяки Export Revolution Ukraine понад 1000 українських виробників отримають навички та знання для виходу на зовнішні ринки.

Навчання проводитиметься на двох рівнях: "базовий" та "просунутий". Реєстрація триває до 14 грудня.

Детальніше
 
Портал. Новий портал із можливостями для малого і середнього бізнесу
 
Мінекономрозвитку створило портал, орієнтований на малий і середній бізнес. Завдяки порталу українці зможуть отримати доступ до програми COSME, яка надає можливості для виходу на ринки ЄС, залучення інвестицій, а також навчання та стажування у Євросоюзі.
Конференція. Вдосконалення КПК – у фокусі українських парламентарів та європейських експертів
22.11.2017
Консультативна місія ЄС (КМЄС) спільно з депутатами Верховної Ради організувала конференцію для обговорення необхідних змін до Кримінального процесуального кодексу України.
 
КМЄС запропонувала, зокрема, спростити низку процедур, перекласти більше відповідальності на окремі категорії слідчих та прокурорів, запровадити систему анонімних свідків, посилити захист прав потерпілих та вдосконалити розслідування кібер-злочинів.
20.11.2017
Про повне перезавантаження судової системи та його зв’язок з подальшим розвитком країни, створення Антикорупційного суду та необхідність захисту суддів від впливу та тиску, особливо у гучних справах, розповів Міністр юстиції Павло Петренко в інтерв’ю виданню "Деловая столица".

 

21.11.2017
Про умови можливого введення миротворчої місії ООН у Східну Україну, про численні приклади "дестабілізації" Росією держав Заходу –  в інтерв’ю Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе австрійським виданнням "Кляйне Цайтунг", "Вінер Цайтунг" та "Зальцбургер Нахріхтен".
22.11.2017
Про нові можливості для українських експортерів на ринках ЄС, “Європейський план для України” як фундамент для мобілізації ресурсів ЄС для України, перспективи Східного партнерства – в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе УКРІНФОРМУ.
20.11.2017
Про українські реформи, повернення України на мапу Європи, виклики, що стоять перед нашою державою розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе у програмі Talking Europe на France 24.
Тижневий анонс подій від Представництва ЄС в Україні

Результати опитування суспільно-політичні настрої українців 2017
 
Нині 57 % українського суспільства підтримують євроінтеграцію. Більше про суспільно-політичні настрої українців у дослідженнях соціологічних центрів:

 

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками
Видання “Європейська правда” проаналізувало огляд позицій вітчизняних аналітичних центрів щодо співпраці Україна-ЄС. Із понад 60 аналітичних центрів, які діють в Україні, в межах дослідження проаналізовано публікації шести: це Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, Міжнародний центр перспективних досліджень, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Інститут світової політики (ІСП), Центр Разумкова та фонд "Стратегія ХХІ".

Підписатися на дайджест