Випуск № 4 від 4 грудня 2017 року

View this email in your browser
Шановні колеги!
Ви отримали четвертий номер "Євроінтеграційного дайджесту" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U. Сподіваємося, що наша добірка буде для Вас цікавою та корисною. 
Модернізація. Європейський інвестиційний банк надасть фінансову підтримку українському агросектору 
28.11.2017
Напередодні саміту Східного партнерства Європейський інвестиційний банк підписав нову фінансову угоду щодо сприяння модернізації аграрного сектору України.  Доступ до фінансування стане можливим завдяки "InnovFin – Фінансування ЄС для інноваторів".

"InnovFin – Фінансування ЄС для інноваторів" – це спільна ініціатива, започаткована Групою Європейського інвестиційного банку у співпраці з Європейською Комісією в межах програми "Горизонт 2020". InnovFin націлений на полегшення та прискорення доступу до фінансів для інноваційних підприємств та інших інноваційних організацій в Європі.

Інфографіка. Прогрес виконання Угоди про асоціацію
 
Сталий розвиток. У Славутичі відкрилася нова котельня на біопаливі
27.11.2017
Нова котельня використовуватиме зелену енергію для виробництва 10,5 МВт енергії, таким чином забезпечуючи місто теплом та гарячою водою на 40%. Котельня допоможе не лише зекономити кошти, але й скоротити використання природного газу на 7 млн куб. м.  Проект будівництва котельні реалізувала група компаній "Укртепло".

20 листопада "Укртепло" підписала меморандум про співпрацю з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Славутицькою міськрадою, що допоможе створити зелений енергетичний кластер у місті та відійти від використання природного газу в ЖКГ. Підписання відбулося в рамках ініціативи "Угода мерів".

"Угода мерів" – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

Детальніше
Детальніше (ЗМІ)

Сталий розвиток. На Донеччині відкрито біогазовий завод за підтримки ЄБРР

29.11.2017
Використання відходів сільського господарства для генерації енергії стає дедалі популярнішим завдяки підвищенню "зеленого" тарифу на електроенергію з біогазу.

Нещодавно у м. Волноваха було відкрито новий біогазовий завод потужністю 1,5 МВт. Загальна вартість проекту - 5,4 млн євро. З них 4, 2 млн євро – кредит Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Детальніше (ФБ) 
Детальніше (ЗМІ) 

Плани. Новий фонд сприятиме розвитку відновлюваної енергетики в Україні

29.11.2017
МЗС Фінляндії та Північна екологічна фінансова корпорація "NEFCO" підписали Угоду про створення фонду обсягом 6 млн євро для фінансування проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Координувати роботу Фонду з української сторони буде Держенергоефективності.

Детальніше 

Плани. Європейські партнери продовжуватимуть фінансову підтримку
реформ енергоефективності в Україні

30.11.2017
Зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) додатково профінансує програму "теплих кредитів" в Україні на 18 млн євро. Субкредити будуть надані в рамках програми IQ energy наступним банкам-партнерам: "УкрСиббанк", "ОТР банк"  та Credit Agricole. За рахунок цих коштів банки зможуть профінансувати понад 18 тис. проектів фізичних осіб-позичальників.

Програма IQ energy – це програма сприяння енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів енергоефективності.

Україна також очікує підписання фінансової угоди з ЄС щодо технічної і фінансової допомоги у розмірі 100 млн.євро на впровадження Фонду енергоефективності.

Детальніше 
Детальніше (ЗМІ)
Програма IQ energy (детальна інструкція)

Модернізація. Завдяки фінансуванню ЄС Україна посилить прикордонне співробітництво з Білоруссю
29.11.2017
Європейський союз виділяє 3,3 млн євро для реалізації програми українсько-білоруського прикордонного співробітництва в рамках програми підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC).

Відібрані проекти сприятимуть поліпшенню умов життя місцевих громад, вирішенню екологічних проблем, покращенню ситуації з охороною здоров'я, створенню робочих місць, розвитку культури, освіти та спорту в обох країнах.

Статистика. Обсяги українського експорту до ЄС зростають
29.11.2017 
Європейський союз залишається основним торговельним партнером України. 40,2% від нашого загального експорту припадає на країни ЄС.  За дев’ять місяців цього року експорт до Євросоюзу зріс на 29,1% або на 2,8 млрд. долл., порівняно з аналогічним періодом торік. Зокрема, в ЄС купують дедалі більше продукції українського машинобудування.
За 9 місяців року 19 з 25 регіонів України збільшили обсяги надання послуг на зовнішні ринки, найбільше - місто Київ, Миколаївська, Львівська, Харківська, Закарпатська та Київська області.
Нові можливості. Додаткові квоти на українські зернові діятимуть
з 1 січня 2018 року
30.11.2017
Європейська Комісія опублікувала процедуру адміністрування ухвалених раніше додаткових безмитних квот на українське зерно терміном на 3 роки. Українські експортери зернових отримали можливість без сплати мит експортувати збіжжя до ЄС, зокрема, пшеницю в обсязі 65 000 тонн/рік, кукурудзу – 625 000 тонн/рік, ячмінь, ячмінне борошно та гранули  – 325  000 тонн/рік). Додаткові торговельні преференції ЄС передбачають, що окрім тарифних квот, які надаються Україні в рамках Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, Євросоюзом запроваджуються додаткові нульові тарифні квоти на збіжжя. Ці квоти будуть доступні з 1 січня 2018 року та діятимуть впродовж трьох років.
Нові можливості. Україна приєдналася до європейської транспортної мережі TEN-T
29.11.2017
Вперше українська транспортна мережа стала невід’ємною частиною європейської логістичної системи, що охоплює основні транспортні маршрути в рамках ЄС.

"Швидкість, якість, безпека мультимодальних перевезень мають відбуватися за європейськими стандартами. Для інвесторів і міжнародних партнерів − це потужний сингал, що інфраструктура України розвивається, має європейське майбутнє і в неї можна і потрібно вкладати кошти" - прокоментував подію Міністр інфраструктури Володимир Омелян. 

 
Законодавство. Європейська інфраструктура в Україні 
1.12.2017
Цього тижня Верховна Рада України розглядатиме важливі “транспортні” законопроекти: Проект закону "Про внутрішній водний транспорт" №2475а, Проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері убезпечення експлуатації колісних транспортних засобів" №7317 та Проект закону "Про залізничний транспорт України" №7316. Детальніше у матеріалі Віктора Довганя, заступника Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції. 

Безпека. Як керувати емоціями на дорогах: європейський досвід,
українська практика

29.11.2017
Консультативна місія ЄС разом із Нацполіцією презентували новий соціальний проект "Керуй". У промо-ролику Ольга Сумська, Лідія Таран, Олександр Пономарьов та інші зірки закликають водіїв контролювати свої емоції та бути ввічливішими на дорогах. 
 
Нові можливості. Український бізнес отримав доступ до вигідних кредитів у гривні
29.11.2017
Завдяки ініціативі EU4Business український малий і середній бізнес може скористатися вигідними кредитами у національній валюті. Три європейські фінансові установи – ЄБРР, ЄІБ та KfW – дають позики місцевим банкам-партнерам для кредитування вітчизняних підприємств.
Навчання. ЄС сприяє вдосконаленню системи вирішення виборчих спорів в Україні
28.11.2017
За підтримки ЄС та Ради Європи в рамках програми "Партнерство заради належного врядування", понад 40 суддів місцевих адміністративних судів і національних апеляційних судів України відвідали семінар, присвячений специфіці вирішення виборчих спорів у нашій країні. Учасники дізналися про найкращі міжнародні практики захисту виборчих прав громадян, а також практику Європейського суду з прав людини. Результати дискусії будуть враховані під час розробки навчального курсу з виборчих питань для національних суддів. Курс розроблятиме робоча група, створена при Національній школі суддів України. 

Про зовнішній вектор української політики, зусилля наших дипломатів щодо неповернення Росії до ПАРЄ, та "мовну" статтю закону про освіту - в інтерв’ю Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе "5 каналу".

Іванна Климпуш-Цинцадзе | Час. Підсумки дня | 30.11.2017
Тижневий анонс подій від Представництва ЄС в Україні

Звіт про виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС у сферах енергетики та довкілля за жовтень від Аналітичного центру DiXi Group

Рейтинг “Відкритість Уряду” 2.0.
Нині відкритість декларують майже всі  органи державної влади. Однак, як показують рейтинги,  у когось це виходить краще, ніж в інших. Лідерами з відкритості стали Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство освіти і науки України та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Східне партнерство: гендерні зобов’язання України 

Серед 20-ти завдань Спільної Декларації особлива увага відведена гендерній політиці держав-учасниць. До 2020 року питання гендерної рівності мають стати обов’язковим компонентом державних політик.

Аналітика відносин Україна - ЄС
30 листопада TRUMAN Agency презентували щоквартальний зовнішньополітичний моніторинг. В рамках дослідження оцінено прогрес України у розвитку відносин з Європейським Союзом, США, Китаєм та Росією. За європейським напрямом індекс відносин склав 1.86, що на 0.38 пункта вище, ніж у попередньому періоді.
Актуальний аналітичний матеріал можна отримати безкоштовно на запит за електронною адресою: tetianagaiduk@trumanagency.com

Підписатися на дайджест