Випуск № 6 від 18 грудня 2017 року

View this email in your browser
Шановні колеги!
Ви отримали шостий номер "Євроінтеграційного дайджесту" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U. Сподіваємося, що наша добірка буде для Вас цікавою та корисною. 
Реформа. Нові стандарти якості для українського цукру
11.12.2017
Мінагрополітики встановило нові вимоги до цукру, призначеного для споживання людиною. Вимоги відповідатимуть стандартам ЄС, а їхнє дотримання стане обов’язковим. Наказ набере чинності 1 вересня 2022 року, що дає змогу українським виробникам адаптуватися до нових умов на ринку.
Детальніше
 
Інфографіка. Вигоди для бізнесу та споживачів від впровадження
законопроекту про корми 

Наразі Верховна Рада готується до розгляду законопроекту про корми у другому читанні.
Модернізація. Нацполіція отримала 30 позашляховиків від ЄС
14.12.2017
Консультативна місія Євросоюзу передала 30 автомобілів "Nissan Patrol" для роботи у важкодоступних регіонах України. Автівки призначені для груп реагування патрульної поліції у гірських районах Закарпаття та на Поліссі.Також до областей передадуть і 653 одиниці закупленого у 2017 році автотранспорту.
Детальніше
Інфографіка. Моніторинг процесу децентралізації 
Інфографіка. Стан Чорного моря

Всебічні дослідження морського середовища показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми десятиліттями.

У 2013 – 2018 роки за підтримки Програми розвитку ООН та Європейської комісії в Україні, Грузії та Росії реалізовується міжнародний проект "Посилення екологічного моніторингу Чорного моря" (EMBLAS – II).

Проект спрямований на отримання даних про екологічний стан Чорного моря відповідно до вимог Рамкової Директиви морської стратегії ЄС і Водної рамкової директиви ЄС, а також посилення можливостей партнерів проекту провадити національні програми моніторингу Чорного моря.


Детальніше

Плани. Наступного року Україна може посилити заходи зі збереження птахів

13.12.2017
В Україні у травні 2018 року відбудеться біогеографічний семінар для здійснення оцінки достатності мережі Смарагдових об’єктів в нашій державі, Молдові та Білорусі для збереження птахів, що охороняються Бернською конвенцією. Оцінка здійснюватиметься для кожного виду або оселища окремо.

Метою створення Смарагдової мережі Європи є збереження природної фауни, флори та оселищ. Вона була ініційована та координується Бернською конвенцією (1979). Смарагдова мережа діє за межами Європейського Союзу, розвиваючи загальноєвропейський підхід щодо охорони типів природних оселищ.
Детальніше (ФБ)
Детальніше про результати 37-ого засідання Постійного Комітету Бернської конвенції (АНГЛ)
Детальніше про Смарагдову мережу

Громадськість у дії (Анонс). Мінприроди проведе консультацію щодо реформування сфери охорони та відтворення вод

20 грудня 2017 р. о 14.00 Мінприроди проведе громадське обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель. До участі запрошуються усі зацікавлені сторони.

Проект Концепції розроблений Командою підтримки реформ та експертами H2Office (проектного офісу з реформування системи водного господарства) за підтримки Делегації ЄС в Україні та Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Місце проведення: Оргуський центр (1-й поверх) Мінприроди.
За детальною інформацією звертайтеся до Дмитра Строкона (0505118185, dmitry.strokon@gmail.com).

Проект Концепції
Детальніше

Єврокомісія сприятиме посиленню українського ядерного регулятора
12.12.2017
Найближчим часом розпочнеться новий масштабний проект за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект розрахований на три роки, а на його впровадження закладено понад 5,5 млн євро. Технічна допомога надаватиметься за кількома напрямами, зокрема, ліцензування нових ядерних установок, приведення українських документів у відповідність до європейських, аналізу тяжких аварій, оцінки зовнішніх загроз. 
Детальніше
 
Позиція. Успіх реформування житлово-комунального сектору залежатиме від синергії багатьох гравців на ринку 
12.12.2017
Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, у своїй статті розповів, які кроки сьогодні, після ухвалення всіх важливих законів, необхідно зробити для повноцінного функціонування ринку ЖКП.
Стаття
 
Громадськість у дії. Кабмін розпочав процес консультації з приводу
реформи ринку електроенергії 
13.12.2017
Координаційний центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії, який діє при КМУ, запрошує громадськість долучитися до обговорення 7 важливих документів, які стосуються формування нових правил ринку. Документи розміщено на сайті http://kc.er.gov.ua у розділі "Робочі групи". Для їхнього опрацювання – внесення зауважень і пропозицій в режимі онлайн - необхідно попередньо зареєструватися.
Детальніше
 
Відкриті дані. Держгеонадра відкрили публічний доступ до
карти мінеральних ресурсів України
14.12.2017
Портал містить інформацію про 20 тисяч родовищ та 117 видів корисних копалин, які виявлено в надрах нашої країни. Інформація доступна на сайті http://minerals-ua.info/.

Реалізація проекту стала можливою завдяки співпраці ДНВП "Геоінформ України", яке працює під управлінням Держгеонадр і Геологічної служби Норвегії в рамках проекту EIMIDA – Європейська інтеграція даних про мінеральні ресурси.
Детальніше
Плани. Стратегія комунікації євроінтеграції 2018: плани та можливості

11.12.2017
11 грудня представники Уряду та громадських організацій обговорили, як будуть комунікувати процес євроінтеграції наступного року. Учасники наради розглянули проект Плану заходів на 2018 рік з реалізації Стратегії комунікацій у сфері європейської інтеграції. Серед найближчих проектів Плану – презентація урядового Євроінтеграційного порталу, який міститиме всю нормативну, довідкову та новинну інформацію стосовно процесів євроінтеграції в Україні, а також моніторингової онлайн-системи "Пульс Угоди", яка допоможе громадськості, ЗМІ та всім українцям відстежувати виконання взятих Україною на себе зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію.
Детальніше

Конференція. Культурні відносини Україна-ЄС: результати 2017 року

14.12.2017
У Києві відбулася міжнародна конференція  "Культурні відносини Україна-ЄС: перші досягнення". Захід об’єднав понад 250 представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних органів влади, EUNIC та країн-членів ЄС. Учасники конференції обговорили стратегію співпраці Україна-ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій, а також презентували Український культурний фонд та успішні проекти Україна-ЄС: "Музей Гончара – Креативна Європа", "Тустань -  Креативна Європа", нові проекти NSA-LA тощо.
Детальніше

Фінансування. Харківський метрополітен отримає 320 млн євро
від європейських банків
11.12.2017
Україна підписала фінансово-кредитну угоду з банками ЄС. Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський інвестиційний банк нададуть Україні кредит на 160 млн. євро., строком на 18 років. Позику використають для будівництва двох нових станцій метро та вагонного депо, а також для закупівлі нового рухомого складу.
Детальніше
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Треба унеможливити законодавчі ініціативи, що суперечать євроінтеграції

12.12.2017

Відсутність у Верховній Раді механізму, який би унеможливлював винесення на голосування ініціатив, що блокують євроінтеграційні процеси, є великою перешкодою для європейської інтеграції України.

Про це розповіла Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час прес-брифінгу.
Детальніше

Геннадій Зубко: Енергоефективність у житловому секторі – шлях до енергонезалежності країни

14.12.2017 
Енергоефективні заходи у житловому секторі сприятимуть не тільки заощадженню на рахунках за теплову енергію, але й покращенню житлово-комунальних послуг у цілому. Про початок роботи Фонду енергоефективності та співпрацю держави з ОСББ у напрямку підвищення енергоефективності будинків – Геннадій Зубко, Віце-прем`єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розповів журналістам.
Детальніше
Презентація

Ольга Стефанішина, директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, розповіла про хід виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС в ефірі Радіо Свобода.
Детальніше

Тижневий анонс подій від Представництва ЄС в Україні

Брифінг для журналістів  щодо виконання Угоди про асоціацію в 2017 році 
У вівторок, 19 грудня, відбудеться інформаційний захід для журналістів щодо виконання Угоди про асоціацію в 2017 році, а також щодо запровадження європейських вимог до продуктів з какао та шоколаду за участі Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, заступниці Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, президента Асоціації "Укркондпром" (об’єднання виробників кондитерської галузі України) Олександра Балдинюка.

Початок об 11:30.
Акредитація за телефоном: 067 463 4083

Підписатися на дайджест