Випуск № 7 від 26 грудня 2017 року

View this email in your browser
Шановні колеги!

Ви отримали сьомий номер "Євроінтеграційного дайджесту" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U. Ця добірка новин – остання у 2017-му році, який став багатим на євроінтеграційні події. За рік, що минає, Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом, Угода про асоціацію набула чинності в повному обсязі, Україна приєдналася до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед. Не так швидко, як би хотілося, але ми впевнено рухаємося обраним шляхом, і сподіваємося, що наступний рік принесе ще більше перемог.

Команда Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та проекту Association4U щиро вітає всіх вас із прийдешніми святами! Бажаємо вам наснаги, успіхів і безмежної віри в Україну!

Наступний "Євроінтеграційний дайджест" очікуйте після різдвяних свят.

Законодавство. Євроінтеграція в дії: Верховна Рада ухвалила три нові закони

21.12.2017

Минулого тижня українські парламентарі ухвалили в другому читанні три дуже важливі євроінтеграційні закони. Закон "Про безпечність та гігієну кормів" № 2845 закладає основи системи контролю харчових продуктів за принципом "від лану до столу", яка діє в ЄС. Закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" № 6016-д гармонізовує законодавство в цій сфері з правом ЄС. Закон "Про внесення змін до ЗУ "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель" № 4738-д робить публічні закупівлі прозорішими на всіх етапах і дозволяє контролюватимуть проблемні тендери через систему ProZorro.Продажі.

Результати. Єврокомісія прозвітувала про візову лібералізацію країн Західних Балкан і Східного Партнерства

 20.12.2017

20 грудня Європейська Комісія опублікувала звіт щодо виконання вимог візової лібералізації країнами Західних Балкан та Східного партнерства (Молдова, Грузія та Україна). Відповідно до звіту, вищезгадані країни здійснили важливі кроки із впровадження далекосяжних реформ у рамках процесу візової лібералізації. Основна увага звіту зосереджується на тих сферах, де потрібні подальші кроки, а саме нелегальній міграції та реадмісії, боротьбі з корупцією та відмиванням "брудних" грошей, а також питаннях громадського порядку та безпеки.

Детальніше

Дерегуляція. Уряд скасував 340 актів, що ускладнювали життя бізнесу
 
19.12.2017

Уряд України полегшив життя українським підприємцям, скасувавши понад 300 регуляторних актів. Цьому сприяла активна робота громадського сектору. Експерти BRDO провели комплексний перегляд 1211 підзаконних актів і дійшли висновку, що скасувати необхідно: 25% актів у сфері охорони праці, 32% актів у сфері пожежної безпеки та 47% актів із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Експерти наголошують, що скасування застарілих актів значно поліпшить умови ведення бізнесу, зменшить регуляторні бар’єри для створення й розвитку власної справи в Україні.

Асоціація в дії. Що змінить Угода про асоціацію для виробників і споживачів промислової продукції

 

19.12.2017

Офіс віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції разом з Європейською правдою та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав цикл публікацій "Що змінює асоціація". Перший матеріал під назвою "Що змінює асоціація: прощання з ГОСТами та нові правила для промисловості" присвячений тому, що змінить Угода про асоціацію між Україною та ЄС для виробників та споживачів промислової продукції.

 Інформаційна кампанія. Стартував проект
"Євроінтеграція: сила можливостей"

18.12.2017

Минулого тижня Офіс Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції запустив новий інформаційний проект "Євроінтеграція: сила можливостей". Мета кампанії – розповісти про вигоди, які може отримати кожен від Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Організатори проекту відшукали реальних героїв, які вже скористалися можливостями відкритої Європи і готові поділитися секретами власного успіху з усією Україною.

Детальніше

                               
                      Звітність. Представники влади і громадськості обговорили
                               спільні євроінтеграційні результати 2017 року

21.12.2017

21 грудня Віце-премʼєр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе Ivanna Klympush-Tsintsadze та Директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина  Olga Stefanishyna зустрілися з представниками Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Ключовим питанням зустрічі було обговорення Звіту оцінки реалізації Україною окремих положень Угоди про асоціацію. 

Детальніше


 

Безпека. В Україні відкрили перший комплекс з переробки радіоактивних відходів

20.12.2017

На Рівненській АЕС завершилося будівництво і почалося проведення випробувань обладнання комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ). Це перший такий комплекс на діючих атомних електростанціях України. Проект реалізований за підтримки ЄС. Введення його в експлуатацію дозволить підвищити рівень безпеки АЕС та захистити довкілля.

Детальніше
 

            Нові інструменти. Затверджено статут Фонду енергоефективності

20.12.2017

Уряд затвердив Статут Фонду енергоефективності та механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2018 року, що є передумовою для початку роботи Фонду як державної установи. Діяльність Фонду співфінансуватиметься за рахунок донорської допомоги від міжнародних фінансових організацій.

Фонд здійснюватиме підтримку ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання та підтримки здійснення заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження в житловому секторі.

Детальніше

 

 
Інновації. В Україні з’явився відкритий портал водних об’єктів

21.12.2017

21 грудня Державне агентство водних ресурсів України презентувало сучасний геопортал "Водні ресурси України". Відтепер фахівці зможуть використовувати у своїй роботі сучасні дані про гідрологічні характеристики водних об’єктів. Геопортал став доступним завдяки підтримці ЄС. Незабаром на картах річок також будуть відображені дані моніторингу їхнього екологічного стану.

Детальніше
Портал

 

Реформа. Нові стандарти для шоколаду: однакові для експорту та внутрішнього вжитку

20.12.2017

Із 1 січня починають діяти нові вимоги до продуктів з какао та шоколаду, що відповідають європейським. За новими правилами, в темному шоколаді має бути не менше, ніж 35% какао-продуктів, в молочному – 25%, та не менше, ніж 14% молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше, ніж 20% какао-масла та 14% - молочних продуктів. Усе, що не відповідає цим вимогам матиме назву "солодкий батончик" або "глазурована цукерка".

Детальніше

 

Електронні сервіси. Україна почала випуск ключів для електронного підпису за європейськими стандартами

22.12.2017

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про початок випуску відомством ключів для накладення та перевірки електронного цифрового підпису із сертифікатами, що відповідають міжнародним алгоритмам криптозахисту. Нові технології дозволять застосовувати криптографічні алгоритми RSA та ECDSA для надання електронних послуг відповідно до Закону "Про електронні довірчі послуги". Новий сервіс також сприятиме гармонізації електронного документообігу з країнами ЄС і дозволить запровадити сучасний механізм електронної ідентифікації Mobile ID.

Детальніше

 

Підписатися на дайджест