Випуск № 8 від 15 січня 2018

View this email in your browser
 

                                                     Шановні колеги!

 

Ви отримали перший у 2018-му році "Євроінтеграційний дайджест" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України і проекту Association4U. Вітаємо вас у новому році, на який покладаємо великі надії на успіх нашої держави. Сподіваємося, що добірка буде для вас цікавою та корисною. 

 

                    Асоціація в дії. "Євроінтеграційний" старт 2018 року

3.01.2018

Новий рік приніс багато "євроінтеграційних" змін. Сортування сміття віднині – обов`язкове, посилено вимоги до виробництва солодощів, товари з Європи подешевшають, а на дорогах стане безпечніше. Принаймні на законодавчому рівні уже так.

Детальніше

 

 

 

Стоп насильству. Президент підписав Закон про запобігання та протидію домашньому насильству

8.01.2018

8 січня Петро Порошенко підписав Закон, який значно наближає українське законодавство до європейських стандартів. Документ передбачає доповнення існуючих інструментів боротьби з домашнім насильством, запровадження нових визначень термінів та інших норм. Створюється Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства, в якому персональні дані про кривдників зберігатимуться протягом року.

Детальніше

 

 

Реформа. Починається обговорення важливого кліматичного законопроекту

9.01.2018

 

Мінприроди виносить на широке обговорення законопроект "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів". Документ розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за підтримки Світового банку. Якісна система моніторингу, звітності та верифікації парникових газів дозволить визначити реальні обсяги викидів парникових газів, тим самим пришвидшить ефективне впровадження нової кліматичної політики. Консультації з представниками бізнес-асоціацій відбудуться 17 січня, з представниками громадських організацій і науки – 23 січня. Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням.

 

Проекти. Україна отримає 11,8 млн євро в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

 

5 січня у Польщі було підписано перші шість контрактів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Контракти передбачають реалізацію шести проектів у сфері культури, туризму, охорони та збереження довкілля сусідніх країн.  

Детальніше

 

    
Навчання. Виробники меблів зможуть покращити навички ведення бізнесу та експортувати до ЄС


13.01.2018

Власники та керівники українських меблевих компаній можуть взяти участь у "Школі управління меблевим бізнесом", організованій за підтримки EU4Business та ЄБРР, та дізнатися більше про можливості експорту в ЄС. Навчання проводитиметься з лютого до червня 2018 р. у Рівному та складатиметься з п'яти триденних модулів. Дедлайн реєстрації – 19 січня.

Детальніше (eng)
Детальніше (презентація укр)

 

           Модернізація. ЄС сприятиме електрифікації української залізниці

8.01.2018

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Україні кредит на 15 років в обсязі до 150 млн євро з метою електрифікації залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка. Окрім довгоочікуваної модернізації інфраструктури, реалізація проектів призведе до підвищення безпеки руху поїздів, зменшення витрат на дизельне пальне та скорочення викидів шкідливих газів в атмосферу на понад 100 тис. тонн щороку.

Детальніше

 

 

                 Інформаційна кампанія. Євроінтеграція – сила можливостей

10.01.2018

Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України продовжує інформаційний проект "Євроінтеграція: сила можливостей". Цього разу публікуємо історії успіху українських експортерів Дмитра Бутенка та Євгена Мисника. Нагадаємо, що мета кампанії – розповісти про конкретні вигоди від Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Організатори проекту відшукали реальних героїв, які вже скористалися можливостями відкритої Європи і готові поділитися секретами власного успіху.

                   
Детальніше

                   
Детальніше

Про "євроінтеграційні" підсумки 2017 року та плани на 2018-й – в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе на Радіо Свобода.

Коли в Україні запрацює Антикорупційний суд? Як порозумітися з Угорщиною щодо мовної статті Закону "Про освіту"? На яку суму кредитів ЄС можна очікувати Україні у 2018 році?  Про це та інше в онлайн-інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе для порталу liga.net

Текстова версія

 

                    Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

Анонс
 

                                 Моніторинг процесу децентралізації

11.01.2018

Мінрегіон підготував моніторинг "Процес децентралізації влади в Україні". Всі цифри, показники, рейтинги, а також секторальний зріз реформи -  за посиланням. 
             
Інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС

5.01.2017

Грудневий "Інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС" є у вільному доступі. Про прогрес у впровадженні відновлюваної енергетики, законодавчі ініціативи у сфері поводження з відходами, реформування ринку електроенергії ЄС читайте в огляді Ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля". 

Детальніше

 

Аналітика про якість регулювання ринків

9.01.2018

Упродовж 2017-го року експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO) підготували 21 аналітичний документ про якість регулювання ринків. Ознайомитись з матеріалами можна за посиланням.
 

Підсумки 2017 року: оцінки експертів

27.12.2017

За оцінкою Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва найважливішими позитивними подіями 2017 року в Україні стали запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС, старт медичної та освітньої реформ, а також початок пенсійної реформи й пов’язане із цим підвищення пенсій. Повна версія експертного опитування доступна за посиланням. Дослідження ЄС щодо бар'єрів для експорту української кераміки

8.01.2017

Зростання виробництва кераміки в Україні останніми роками дозволило збільшити обсяги експортованого товару, згідно з дослідженням, проведеним Офісом ефективного регулювання за підтримки проекту EU4Business та проекту FORBIZ.

Дослідження
 

 

Підписатися на дайджест