Випуск №9 від 22 січня 2018 року

View this email in your browser
 

                                                                  Шановні колеги!

Ви отримали "Євроінтеграційний дайджест" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною. 

 
 

                                           Плани. Імплементація Угоди у 2018 році

18.01.2018

17 січня Комітет Верховної Ради з питань європейської інтеграції розглянув План заходів на 2018 рік з імплементації Угоди про асоціацію. Документ містить 1950 пунктів, викладених на 700 сторінках. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Дорожню карту адаптації законодавства України до права ЄС відповідно до Угоди про асоціацію офіційно презентують у лютому цього року.

Детальніше


Перемовини. Україна разом із Грузією та Молдовою мають стати лідерами "Східного партнерства+", - євродепутат Пятрас Ауштрявічіус
 

15.01.2017

Україна має активніше використовувати вже існуючі механізми співпраці з ЄС, необхідно запропонувати  спільне бачення у рамках "Східного партнерства+" і презентувати його найближчим часом європейським партнерам. Про це Голова неформальної групи Європейського Парламенту "Друзі європейської України" Пятрас Ауштрявічіус заявив під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром Іванною Климпуш-Цинцазде. Крім цього, йшлося про створення Антикорупційного суду, електронне декларування неурядових організацій, безвізовий режим між Україною та ЄС тощо.

Детальніше
                .


Співпраця. В Україні відкриють офіс Регіонального екологічного центру
 

16.01.2017

16 січня Уряд та Регіональний екологічний центр Центральної та Східної Європи підписали угоду про відкриття офіційного представництва в Україні. Потужна міжнародна організація зі штаб-квартирою у Будапешті понад 30 років успішно допомагає країнам-кандидатам на вступ до ЄС та державам-учасницям Східного партнерства адаптовуватися до екологічних норм ЄС. Із 2001-го року Регіональний екологічний центр реалізував близько 40 проектів в Україні. Відкриття ж нового офісу організації сприятиме ще активнішій роботі у цьому напрямі.  

Детальніше
                   


Стандарти. Про молоко без популізму

18.01.2018

Мінагро повідомило, що використання молока другого класу для виробництва харчових продуктів буде обмежено після перехідного періоду (планується, що це буде два роки). Проте потім використання молока другого класу буде дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Нагадаємо, що молоко другого сорту - це молоко, що має високу бактеріальну забрудненість.

Детальніше
Детальніше (державна підтримка)

 

Перспективи. Україна у співпраці з IRENA залучатиме досвід та інвестиції провідних країн світу у відновлювану енергетику
 

18.01.2018

Україна завершила всі внутрішньодержавні процедури щодо приєднання до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA) та за кілька тижнів стане повноправним членом цієї організації. Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час прес-конференції за підсумками участі української делегації у 8-й сесії Асамблеї IRENA в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати). Приєднання до IRENA дозволить Україні спиратися на світовий досвід у галузі відновлюваних джерел енергії, залучати передові технології, отримувати пільгові кредити на "зелені" проекти та розробляти спільні механізми фінансування таких проектів.

Закон України про приєднання до Статуту IRENA був ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом у грудні 2017 року.

Детальніше про прес-конференцію

Детальніше про участь української делегації у 8-й Асамблеї IRENA

Детальніше про закон

 

 

      Результати. Реструктуризація НАК "Нафтогаз України" - на завершальному етапі
 

18.01.2018

Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку ПЕК, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності підтримав розроблений Міненерговугіллям проект Постанови КМУ, яким визначаються чіткі часові рамки передачі майна Укртрансгазу (зокрема, підземних сховищ газу та сервісних підрозділів) новому незалежному оператору ГТС – ПАТ "Магістральні газопроводи України". Процес відокремлення діяльності з транспортування природного газу від його видобутку та постачання ("анбандлінг") дозволяє створити належні умови для розвитку конкуренції на ринку енергетики та є обов'язковим до виконання відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС та зобов'язань України перед Європейським енергетичним співтовариством.

Детальніше

 


                                    Плани. Україна просуватиме використання інновацій   

17.01.2018

Уряд схвалив дуже важливий документ – Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки. Документ визначає першочергові кроки на шляху "цифровізації" України: розвиток цифрової інфраструктури (широкосмуговий інтернет має бути на усій території України), цифровізація освітніх процесів та стимулювання цифрових трансформацій в освіті, медицині, екології, безготівковій економіці, інфраструктурі, транспорті, громадській безпеці тощо.

Плани. Україна незабаром введе європейські стандарти перевезення небезпечних вантажів

16.01.2018

Небезпечні вантажі в Україні перевозитимуть за європейськими стандартами. Міністерство інфраструктури України схвалило пакет інфраструктурного законодавства, який є вимогою Угоди про асоціацію з ЄС.

Відповідно до Директиви 2008/68/ЄС, в Україні встановлюють нові правила перевезення нафтопродуктів, добрив, цементу, отрутохімікатів та інших небезпечних вантажів з метою гарантії максимальної безпеки та запобігання аварійним ситуаціям.

Детальніше



 Застереження. ЄС закликав пришвидшити реформу аудиторської діяльності в Україні

16.01.2018

Закон “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" впроваджується  із суттєвим запізненням, гальмуючи виконання Угоди про асоціацію. Про це йдеться у заяві представництва ЄС в Україні. "Реформування аудиторської діяльності є критичним для України не тільки в контексті виконання Угоди. Насамперед, це необхідно для відновлення доброї репутації професії, встановлення довіри до фінансової звітності суб'єктів економічної діяльності і, як наслідок, для сприяння інвестиціям та міжнародній торгівлі", - наголошується у заяві.

Детальніше

 

Інфографіка. Україна серед лідерів за обсягами постачання вершкового масла до ЄС. У 2017 році вітчизняні експортери ввезли всемеро більше масла, порівняно з 2016-м.
Детальніше

 

 

   Тренінги. Європейські експерти поділяться досвідом з українськими освітянами
 

15.01.2018
У січні в Україні стартує освітня Експертна місія за підтримки ЄС. Упродовж 5-ти днів фахівці з Португалії та Румунії ділитимуться з українськими колегам досвідом роботи системи освітніх інспекцій у Євросоюзі. Зокрема, іноземці планують розповісти про внутрішні та зовнішні стандарти, правила та систему регулювання освітніх інспекцій. Проект реалізовується в рамках роботи TAIEX - Інструменту Технічної допомоги Єврокомісії.

Детальніше

 

                            Інформаційна кампанія. "Євроінтеграція – сила можливостей"
 

16.01.2018
Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України продовжує інформаційний проект "Євроінтеграція: сила можливостей". Цього разу публікуємо історію успіху Валерія Коваленка - співзасновника компанії, що займається виготовленням дронів і розробкою затребуваних у ЄС безпілотних технологій. Нагадаємо, що мета кампанії – розповісти про конкретні вигоди від Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Детальніше
               

 

                         Партнерство. Гранти ЄС - на підтримку українських стартапів 


18.01.2018
Про успішний досвід співпраці українців з Євросоюзом продовжуємо розповідати разом із журналом "Український тиждень". Герої статті – фізики, які розробили проекти у галузі науки та технологій і отримали підтримку в рамках програм ЄС: для модернізації лабораторії спектрального аналізу, будівництва енергоефективних будинків за українськими технологіями та для запровадження озонотерапії з метою протидії забруднення зерна грибками.

Детальніше

 


2017 рік був надзвичайно активним для Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - 27 закордонних візитів, 336 двосторонніх зустрічей із зарубіжними партнерами, 688 резолюцій на звернення органів влади, депутатів, громадських організацій і багато інших важливих заходів. Усе це можна побачити у яскравому та динамічному відеоролику.

 

Чи стане 2018 проривним євроінтеграційним роком? Як саме євроінтеграція змінює країну? Відповіді на ці та інші питання – в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе на телеканалі "Прямий".

Іванна Климпуш-Цинцадзе, гість програми "Подія" Миколи Вересня від 18 січня 2018 року
"Не так тії вороги, як добрії люди"
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Детальніше "Дзеркало Тижня"


"Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС"
Офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Детальніше "Європейська Правда"

 
 
Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні      Анонс
 
Подарунок для журналістів від Євросоюзу 

Представництво ЄС в Україні підготувало корисний Посібник для журналістів. Це – незамінний інструмент не тільки для медійників, а й для кожного, хто хоче дізнатися, як функціонують інституції Євросоюзу, як реалізовуються програми та проекти, спрямовані на реформи та виконання Угоди про асоціацію. Посібник доступний за посиланням.

                              

 

 

Підписатися на дайджест