Випуск №10 від 29 січня 2018 року

View this email in your browser
 

                                                            Шановні колеги!

Ви отримали "Євроінтеграційний дайджест" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною. 

 
 

 

Асоціація в дії. Уряд схвалив два "євроінтеграційних" законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності
 

25.01.2018

25 січня на засіданні Кабміну було схвалено два важливі законопроекти із захисту прав інтелектуальної власності:

  •     "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав".
  •     "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей".
Ці законопроекти покращують умови роботи винахідників та сприятимуть розвитку інновацій в Україні. Перший з них врегульовує питання авторських прав та спрощує ліцензії, другий впроваджує можливості електронної подачі заявок на реєстрацію, вдосконалює механізм оскарження заявок в “Укрпатенті” та створює умови для подолання “патентного тролінгу”. Винахідники зможуть отримувати вище роялті, а державний бюджет – більші надходження.

Детальніше

                                       
Презентація законопроектів

 

Позиція. Іванна Климпуш-Цинцадзе: Повернення Росії до ПАРЄ знищить авторитет Асамблеї
 

25.01.2018

Безумовне відновлення участі делегації РФ у роботі ПАРЄ фактично поставить під сумнів легітимність її резолюцій та рекомендацій, негативно вплине на діяльність усієї Ради Європи, що, своєю чергою, знищить авторитет Асамблеї. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з Міністром закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні в рамках Світового економічного форуму в Давосі (Швейцарія).

Детальніше

 

            Плани. 2018-й обіцяє бути проривним у сфері гендерної рівності


24.01.2018

Найближчим часом в Україні стартує низка важливих "гендерних" проектів. Зокрема, планується запустити спеціалізований веб-сайт, провести загальнонаціональне опитування громадської думки щодо питань гендерної рівності (за сприяння Національного Демократичного Інституту), розробити серію підручників з гендерної рівності в секторі безпеки та оборони України для вітчизняних навчальних закладів. Також очікується ухвалення важливих документів у цій сфері. Про "гендерні" плани розповіла Віце-прем’єрка Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Давоса.

Детальніше

Детальніше - про виступ у Ukraine House Davos

                          

 

Переговори. Міжурядова українсько-хорватська комісія з торговельно-економічного співробітництва відновить роботу у квітні
 

26.01.2018

Після п’ятирічної перерви Україна та Хорватія відновлюють роботу спільної Міжурядової комісії. Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе після зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, що відбулася в рамках 48-го щорічного засідання Всесвітнього економічного форуму у Давосі (Швейцарія). Наступне засідання Комісії заплановане на 16 квітня в Загребі.

Детальніше

Плани. Розробка Містобудівного та Житлового кодексів – пріоритетні завдання Мінрегіону на 2018 рік

24.01.2018

Віце-прем`єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко розповів про плани міністерства на поточний рік. Серед головних євроінтеграційних завдань він виокремив роботу над новими Містобудівним і Житловим кодексами, а також розробку Стратегії поводження з водними ресурсами.

Детальніше

Зміни. Німецькі експерти сприяють впровадженню реформ у сфері енергоефективності  України

25.01.2018

 
Експерти Проекту GIZ "Реформи у сфері енергоефективності в Україні" спільно з Мінрегіоном, Міненерговугілля, Міноборони та Держенергоефективності розробили проект закону "Про енергетичну ефективність".
Документ, зокрема, передбачає щорічну термомодернізацію 1% будівель органів державної влади, створення організаційних та правових умов для здійснення енергетичного аудиту та запровадження енергоменеджменту.

        Новий сервіс. На Екомапі Мінприроди з'явилися пункти збору вторсировини

23.01.2018

Мінприроди додало ще один інформаційний сервіс до інтерактивної Екомапи. Відтепер за допомогою карти можна швидко визначити розташування найближчого пункту прийому  вторинної сировини в кожному регіоні України. Загалом на мапі відображено понад  700 пунктів на всій території України з їхніми контактними даними та класифікацією видів  вторинної сировини, яку там приймають (батарейки, люмінесцентні лампи, макулатура, пластик, скло тощо).  Із 1 січня роздільний збір відходів є одним із зобов'язань України перед ЄС.

 

Детальніше

                           

 

Контрабанді – стоп. Ганна Гопко: Україна й досі залишається одним із найбільших контрабандистів тютюнових виробів до ЄС
 

23.01.2018

Про це депутатка заявила під час засідання круглого столу щодо ратифікації Протоколу про ліквідацію незаконної торгівлі тютюновими виробами. Під час заходу учасники наголосили на важливості якнайшвидшого приєднання до Протоколу. Це стане важливим сигналом про готовність України вирішити проблему нелегальної торгівлі тютюновими виробами, дасть можливість гармонізувати політику щодо протидії та боротьби з шахрайством і контрабандою підакцизних товарів відповідно до стандартів ЄС. Окрім цього, таке рішення забезпечить участь нашої держави у першій Нараді Сторін Протоколу в листопаді 2018 року.

ДетальнішеДопомога. Нацполіція отримала IT-обладнання на понад 1,5 мільйона гривень
 

22.01.2018

 

Консультаційна місія Європейського Союзу в Україні передала Національній поліції техніку. Полісмени отримали 30 ноутбуків, програмне забезпечення, фотокопіювальні машини та проектори. Устаткування від КМЄС найближчим часом отримають також тренінгові центри Нацполіції у Вінниці, Полтаві, Херсоні, Черкасах та Чернігові. Загальна вартість наданого устаткування, включаючи Київ, - майже 2 мільйони грн.

Детальніше МВС

Детальніше EUAM Ukraine

                               

                            

 

Плани. Проект ЄС розроблятиме інформаційну систему для вітчизняних ЦНАПів
 

22.01.2018

EGOV4Ukraine - проект підтримки Програми "U-LEAD з Європою" розпочав тендерні процедури із закупівлі ефективної інформаційної системи для Центрів надання адміністративних послуг в Україні. Пропозиції можуть бути подані до 6 лютого 2018 року за посиланням. Нова інформаційна система стане "хмарним" рішенням, що працюватиме онлайн та частково в автономному режимі й керуватиметься ІТ-фахівцями дистанційно. Такі новітні технології планують впровадити у  понад 400 ЦНАПах упродовж наступних трьох років.

Детальніше

 
 

Безпека у небі. Украерорух – у п’ятірці лідерів Європи за оцінкою зрілості системи управління безпекою польотів
 

23.01.2018

Держпідприємство Украерорух посіло третє місце серед 47 провайдерів аеронавігаційного обслуговування Європейського регіону. Такий результат підприємство оцінює як безсумнівну перемогу, адже, у порівнянні з минулорічною оцінкою, Украерорух піднявся на 10 позицій у рейтингу. Оцінювання здійснено в рамках спільного проекту Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) та Міжнародної організації цивільних підприємств аеронавігаційного обслуговування (CANSO).

Детальніше

Презентація законопроектів


Інфографіка. За 10 місяців минулого року на ринки ЄС було експортовано 795 тисяч пар українських лиж на суму понад $34,7 млн

Детальніше


Двосторонні відносини. Україна та Латвія узгодили план співпраці в АПК на два роки
 

23.01.2018

Україна та Латвія підписали Програму двосторонньої співпраці у тваринницькій, рибній та лісовій галузях на 2018-2019 рр. Підписання відбулося в рамках Глобального форуму з продовольства і сільського господарства у Берліні. Ця програма охоплює важливі напрями співпраці у галузях ветеринарії та фітосанітарії, рибного та лісового господарства, науково-дослідного співробітництва, сільського розвитку та зеленого туризму, а також регіональне співробітництво.

Детальніше
 

        Тренінги. ЄС сприятиме розвитку органічного ягідництва на Поліссі

25.01.2018

На Поліссі створять консультаційно-освітній центр з метою навчання жителів регіону органічному виробництву ягід. Навчання проводитиметься в рамках фінансованого ЄС проекту "Формування підприємницького середовища для органічного виробництва ягідних культур у транскордонних районах України і Білорусі". Проект також передбачає організацію поїздок на українські та білоруські експериментальні господарства. Учасникам надаватимуть рекомендації щодо розробки бізнес-планів і проектів з органічного й традиційного ягідництва, горіхівництва, рекультивації земель, організації екологічного бізнесу й туризму, а також створення кооперативів.

Детальніше

 

Результати. Завершився черговий набір представників України до комітетів "Горизонт-2020"

23.01.2018

 

Комісія Міністерства освіти і науки завершила відбір представників та експертів від України до комітетів Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" за результатами додаткового конкурсу. Втім, у відомстві констатували, що для повноцінного представлення України потрібно оголосити новий конкурс для відбору достатньої кількості кандидатів.

Детальніше

 

Результати. Мінкультури підсумувало роботу Програми ЄС та Східного партнерства "Культура і креативність"

25.01.2018

Міністерство культури України опублікувало ключові інформаційні матеріали Програми ЄС та Східного партнерства "Культура і креативність", що завершує свою роботу 31 січня 2018 року. У рамках програми відбулися різноманітні майстер-класи, інтенсивні тренінги, освітні онлайн-платформи, навчальні тури і партнерські заходи, що дозволили сформувати мережі зв’язків між громадськими і приватними культурними організаціями та представниками Уряду.

Детальніше

 

               Інформаційна кампанія. "Євроінтеграція – сила можливостей"
 

Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України продовжує інформаційний проект "Євроінтеграція: сила можливостей". Цього разу публікуємо історію успіху Антона Яременка - директора компанії з вирощування осетрів, яка нещодавно уклала перший контракт на експорт продукції до Франції. Нагадаємо, що мета кампанії – розповісти про конкретні вигоди від Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Детальніше
                        

Відеопроект. Про виклики та переваги Угоди про Асоціацію для малого та середнього бізнесу - у відео проекту ЄС U open EU

 

У Брюсселі обговорили виклики перед Україною у 2018 році

2018 рік стане часом підготовки до виборів в Україні. Однак це не повинно стати виправданням зупиняти проведення реформ, застерегли представники ЄС і експерти на дискусії в Брюсселі.

Детальніше - Deutsche Welle (DW)
 

Посилення перевірок чи безпека на дорогах: відповідь Уряду на критику законопроекту

Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції

Детальніше - Європейська правда
 


Європейські стандарти вирощування цукрового буряку: за і проти

Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ "Укрцукор"

Детальніше - Agravery
 

Експортери в пошуках підтримки: як допомогти виходу на нові ринки

Мар'яна Каганяк, керівник Офісу з просування експорту (EPO), радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України

Детальніше - Європейська правда

 

Євродепутат: від Києва очікують Антикорупційного суду та імплементації Угоди про асоціацію

Детальніше - Радіо Свобода
 

Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні   
Анонс

 

Євроінтеграція у сфері довкілля: регіональний вимір

7 лютого у Полтаві відбудеться круглий стіл на тему: "Імплементація екологічної складової Угоди про асоціацію: регіональний вимір" до участі запрошуються представники Кіровоградської, Полтавської та  Черкаської областей. Дедлайн реєстрації - 2 лютого.

Детальніше 

 

27 лютого запрацює третя Українська лабораторія в Брюсселі

Унікальна платформа для дискусії та співпраці всіх, хто зацікавлений у сприянні європейській інтеграції України, відбудеться цьогоріч у Європейському Парламенті в рамках засідання делегації ЄП до Парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС. Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе виступить з основною доповіддю.

Детельніше
                                         
 

Євробібліотека

Проект Представництва Європейського Союзу в Україні  створив унікальну Бібліотеку довідкових матеріалів для українських регіональних медіа.

Детальніше
 

Експерти Платформи Громадянського Суспільства Україна-ЄС підготували Звіт "Від цілей до результатів: виконання Угоди про асоціацію очима стейкхолдерів". Документ доступний за посиланням
                                            
 

Підписатися на дайджест