Випуск №11 від 05 лютого 2018 року

View this email in your browser

Шановні колеги!

Ви отримали "Євроінтеграційний дайджест" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.Україна стала членом Конвенції Пан-Євро-Мед
 
Із 1 лютого Україна стала повноправною учасницею Конвенції Пан-Євро-Мед. Нині частка українського експорту до країн-учасниць конвенції складає майже 60%, а після імплементації конвенції експорт ще більше зростатиме. Переваги членства Пан-Євро-Меду - у преференціях статусу походження. Це означає, що відтепер українські виробники зможуть закуповувати сировину і комплектуючі в країнах-учасницях Пан-Євро-Мед, а готову продукцію експортувати до, наприклад, ЄС як українську, зберігаючи право на знижені або взагалі нульові митні ставки.
01.02.2018
  
  

                            В Україні запрацює Експортно-кредитне агентство


Профільний Урядовий комітет схвалив проекти установчих документів Експортно-кредитного агентства (ЕКА), що, як планується, має розпочати свою роботу в 2018-му році.

В Уряді планують, що Агентство буде створене у формі приватного акціонерного товариства (ПрАТ) зі статутним капіталом у 200 млн грн, які виділяються з державного бюджету. Кількість акцій становитиме 200 тис. штук. Очікується, що юридичний процес, пов’язаний зі створенням ЕКА, закінчиться за 4 місяці. Експортно-кредитне агентство здійснюватиме підтримку вітчизняних експортерів у різних напрямах. Така форма підтримки експортерів – загальноєвропейська практика. Експортно-кредитні агентства можуть бути приватними й державними.

Найвідоміші приватні експортно-кредитні агентства: Euler Hermes (Німеччина), COFACE (Франція), Atradius (Нідерланди). Приватні експортно-кредитні агентства працюють також у Португалії, Литві, Греції, Австрії та Аргентині. Не менш відомими є державні експортно-кредитні агентства – Eximbank (США), NEXI (Японія), ECGD (Велика Британія).

Експортно-кредитні агентства об'єднані в міжнародні асоціації, такі як Бернський союз і Міжнародна асоціація кредитного страхування.

01.02.2018

Детальніше

 

 

                      Позиція Уряду - жодних заборон на закупівлю молока

У 2018 році в Україні починають діяти урядові програми підтримки, спрямовані на поступове підвищення якості молочної сировини. Однак, жодних обмежень на закупівлю молока у населення не запроваджено та й не планується  - домогосподарства реалізовують свою продукцію у звичному режимі. Наразі розробляються гігієнічні вимоги до молока і молочних продуктів при виробництві та переробці, які будуть запроваджуватися в залежності від готовності ринку та виробників.  

29.01.2018

Детальніше                                                                                               

                               

                   Українське насіння буряків буде постачатися на ринок ЄС

Україна отримала дозвіл повноправно брати участь в міжнародній торгівлі цукровими та кормовими буряками. Таке рішення оголосили на щорічному засіданні країн-членів учасників Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у Парижі. Розширення участі України в Насіннєвих схемах ОЕСР відкриє шлях насінню буряків на світовий ринок, дозволить підвищити сортову чистоту українського насіннєвого матеріалу і забезпечить зростання врожайності основних сільськогосподарських рослин.

31.01.2018

Детальніше

 

В Україні розпочато проект із запровадження  високошвидкісного залізничного сполучення

Україна спільно з Італією розпочинає підготовку техніко-економічної документації для запровадження високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. Про це під час зустрічі домовилися Міністр інфраструктури України Володимир Омелян та Президент компанії "Italferr" Рікардо Марія Монті, а також представники посольства Італійської Республіки в Україні. Володимир Омелян наголосив, що реалізація проекту із запровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні не тільки змінить залізничний сектор, а й позитивно позначиться на економічному стані низки регіонів, значно розширить потужності існуючих сфер виробництва і запустить нові.

30.01.2018

Детальніше            


 

       ЄС підтримає Україну у боротьбі з транскордонною злочинністю

Представники Європейської агенції з охорони морських та сухопутних кордонів Frontex у складі офіцерів з Румунії, Словенії, Франції та Іспанії, відвідали штаб квартиру EUBAM (Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні). Делегація Frontex представила концепцію Спільної операції "Координаційні пункти" на 2018 рік та обговорили можливість створення ще одного контактного пункту в одному з портів Одеського регіону. Об’єднання зусиль організацій ЄС сприятиме ефективній боротьбі з транскордонною злочинністю та підвищенню безпеки українських кордонів.

29.01.2018

Детальніше

 

 

               В Україні презентували 17 законопроектів для децентралізації

Децентралізація є найуспішнішою з українських реформ, на думку Спеціального посланця Уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґа Мільбрадта. Він зауважив, що децентралізація змінює ставлення людей до долі власної громади і країни. Уряд Німеччини широко підтримує впровадження реформи. На спільній прес-конференції з Віце-прем’єр-міністром — Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадієм Зубком презентували спільний законодавчий маршрут з децентралізації - 17 ключових законопроектів, які є основою для подальшого розвитку й успішного впровадження реформи децентралізації на місцях.

 

01.02.2018

Детальніше

 

                                               Увага! Конкурс для журналістів

Проект Association4U під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе оголосив про початок другого етапу конкурсу для журналістів, які пишуть на євроінтеграційну тематику. До участі в конкурсі запрошуються журналісти регіональних ЗМІ усіх форм власності (теле- та радіокомпаній, друкованих та онлайн-медіа), а також фрілансери і студенти факультетів журналістики. Учасники змагатимуться в шести номінаціях. Автори найкращих публікацій отримають цінні подарунки.

                         

Більше інформації про конкурс – за посиланням
Детальніше Facebook Association4U

 

 

                                     "Євроінтеграція – сила можливостей"

Офіс Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України завершує інформаційний проект "Євроінтеграція: сила можливостей". Насамкінець публікуємо історію Юлії Гудошник, яка завдяки Програмі "Еразмус +" реалізувала свою мрію – вчитися за кордоном. Нагадаємо, що мета кампанії – розповісти про конкретні вигоди від Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

31.01.2018

Детальніше

                          

       
      МЗС створило "електронного ДРУГА" для українців, які подорожують

Міністерство закордонних справ України створило інформаційний сервіс для громадян, які подорожують за кордон. Мобільний додаток попередить про можливі лиха в країні, до якої планується подорож, а в разі потреби, допоможе пришвидшити розшук і надати сприяння громадянам України.

За допомогою сервісу добровільної реєстрації українських громадян під час подорожей за кордон "ДРУГ" можна швидко знайти координати найближчих дипломатичних установ, а також корисну інформацію щодо митних правил, культурних чи релігійних особливостей країн.

01.02.2018

Детальніше
 

 

                     OpenAid - новий ресурс програм міжнародної допомоги

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України створило найбільшу в Україні базу даних проектів і програм міжнародної допомоги - портал OpenAid - "Відкрита допомога". OpenAid – корисний інструмент для громадян, журналістів, громадських організацій та всіх зацікавлених для моніторингу потоків міжнародної допомоги. Це, за задумом розробників, сприятиме прозорості й відкритості державних даних та зменшить можливості для корупції.

29.01.2018

Портал доступний за посиланням
Детальніше

 


 

   Вісім українських заповідників отримають фінансування від Німеччини

Вісім цільових природно-заповідних територій отримають фінансування від Уряду Німеччини для підвищення ефективності управління в рамках проекту "Підтримка природно-заповідних територій в Україні". Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між виконавцем проекту та директорами природно-заповідних територій був підписаний у Львові 2 лютого 2018 року.

Проект реалізується міжнародним консорціумом, до складу якого входять AHT GROUP, WWF Дунай-Карпатська програма, Франкфуртське зоологічне товариство та Українське товариство охорони птахів.

02.02.2018

Детальніше

Детальніше Facebook
 

 

     Україна може стати співзасновником Європейської геологічної агенції

1 лютого 2018 року Державна служба геології та надр України вперше провела семінар директорів Асоціації геологічних служб Європи (АГСЄ). Участь у заходах АГСЄ надає можливістю обмінюватися з європейськими колегами досвідом та найкращими практиками у сфері геологічного вивчення і використання надр. За словами ТВО Голови Держгеонадр Олега Кирилюка, Україна сьогодні має шанс приєднатися до проекту GeoERA і згодом стати співзасновником Європейської геологічної агенції.

GeoERA – проект, спрямований на створення дослідницького середовища європейських геологічних служб для розбудови геологічної агенції Європи. У проекті беруть участь 54 партнери, з яких 33 – геологічні служби країн Європи, і 21 – регіональні організації геологічних служб Бельгії, Іспанії, Італії та Німеччини.

01.02.2018

Детальніше
Проект GeoERA

                            
                               В Україні відкрили представництво EURODESC

2 лютого у Києві презентували EURODESC Україна. Це унікальний ресурс з безкоштовною інформацією про навчання, стажування, роботу для молоді з усієї Європи.

EURODESC, як міжнародна неприбуткова асоціація, існує ще з 1990-го року. Нині ж у її мережі працює понад 1000 фахівців у 34 країнах світу. Відтепер EURODESC має своє представництво і в Україні. Його координатором стала Національна молодіжна рада України.  Уже цього місяця буде оприлюднено базу даних із понад 300 програм мобільності для молоді.

02.02.2018

Детальніше

Презентація EURODESC
 

 

У регіонах посилять  роботу органів, відповідальних за державну політику щодо захисту нацменшин

У Мінкультури презентували проект "Зміцнення захисту національних меншин в Україні".

Проект є частиною спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи "Партнерство заради належного врядування" та покликаний допомогти Уряду України покращити систему захисту національних меншин у відповідності до стандартів Ради Європи.

Ідеться, в першу чергу, про відновлення та розвиток тих підрозділів місцевих органів державної влади, що мають впроваджувати державну політику щодо захисту справ національних меншин у регіонах.

01.02.2018

Детальніше

 

Яку лінію триматиме Україна у відносинах із Польщею у відповідь на скандальний закон про "бандеризм"? Які наслідки матиме повернення Росії до ПАРЄ? Чи є прогрес у відновленні співпраці з Міжнародним валютним фондом?  Відповіді на ці та інші питання в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе на "5 каналі"


Непопулярна євроінтеграція: позиція Уряду щодо безпеки дорожнього руху

Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції

Детальніше - Європейська правда

 

Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні 
Анонс

 

Звіт про діяльность Офісу з просування експорту МЕРТ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало річний Звіт про діяльность Офісу з просування експорту. За минулий рік 265 компаній скористались послугами експортного консалтингу Офісу, понад 300 пройшли перевірку на експортну готовність, 8000 долучились до освітніх заходів, а 112 компаній відкрили для себе нові закордонні ринки.

Детальніше у звіті

Підписатися на дайджест