Випуск №12 від 12 лютого 2018 року

View this email in your browser

Шановні колеги!

Ви отримали "Євроінтеграційний дайджест" від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Рада ухвалила закон, на який бізнес чекав 25 років

Верховна Рада України ухвалила надзвичайно важливий євроінтеграційний закон №4666 "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". Він реалізує основні підходи законодавства ЄС, спрощуючи регулювання. Новий закон покращить бізнес-клімат та збільшить кількість робочих місць в Україні.

Законопроект належить до сфери, яку охоплює Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Статтею 387 Угоди передбачається розвиток співробітництва сторін щодо захисту прав акціонерів, кредиторів та інших заінтересованих сторін відповідно до вимог ЄС.

06.02.2018

Детальніше
Інфографіка

В Україні створять кредитний реєстр Нацбанку

Верховна Рада ухвалила законопроект №7114-д про створення та функціонування кредитного реєстру НБУ. Відтепер Нацбанк отримуватиме від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо позичальників та надаватиме банкам і бюро кредитних історій необхідну інформацію з Кредитного реєстру. Це сприятиме безпеці банківських операцій, зменшенню рівня кредитного ризику та підвищенню стабільності банківської системи України. Створення реєстру є умовою отримання третього траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу та зобов’язанням України перед МВФ.

06.02.2018

Детальніше          

Впровадження законодавчих змін у сфері енергоефективності - пріоритет всіх гілок влади
 
Практична реалізація останніх законодавчих змін у сфері енергоефективності, у тому числі, й імплементація Директив ЄС, має стати одним з пріоритетів діяльності всіх гілок влади. Про це під час наради з обговорення стану виконання завдань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
06.02.2018

Детальніше

 

Угорщина та Україна модернізують одну з найпотужніших ліній електропередач

Укренерго та угорська компанія MAVIR підписали Меморандум про модернізацію повітряної лінії електропередачі 750 кВ Західноукраїнська – Альбертірша. До 1 квітня сторони мають розробити та фіналізувати спільний план дій для реалізації проекту, зокрема, визначити технічні рішення для реконструкції. Завершення робіт заплановано до кінця 2019 року.

08.02.2018

Детальніше                                                                                                         

 


Уряд створив Раду з питань інтелектуальної власності
 
За ініціативи Мінекономрозвитку створено Раду з питань інтелектуальної власності, що координуватиме систему захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Орган діятиме як тимчасовий дорадчий при Кабінеті Міністрів. Очолить Раду Перший Віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

“Створення Ради є черговим важливим кроком до розбудови системи інтелектуальної власності в Україні, що є важливим пріоритетом роботи Уряду. Це також відповідає зобов’язанням України у рамках міжнародних угод, які є частиною світової системи охорони прав інтелектуальної власності”, - прокоментував рішення Уряду Степан Кубів. 

07.02.2018

Детальніше


Уряд визначився з пріоритетами у сфері охорони здоров'я в контексті Угоди про асоціацію

 

Трансплантація, розвиток системи крові та боротьба з тютюнопалінням - пріоритети виконання Угоди про асоціацію на 2018 рік. Про це йшла мова під час секторальної зустрічі щодо виконання Угоди про асоціацію у сфері громадського здоров`я під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе. Ішлося про законопроекти у сфері охорони здоров`я, внесені в проект спільної парламентсько-урядової "дорожньої карти" пріоритетних євроінтеграційних законопроектів.

09.02.2017

Детальніше

 

                 Український аграрний експорт до країн ЄС зріс на 37%

За підсумками 2017 року, зовнішньоторговельний обіг аграрної та харчової продукції між Україною та країнами Євросоюзу збільшився на 30,8% та становив $8,1 млрд. При цьому Україна продала до ЄС більше, ніж купила там. Обсяг нашого екпорту склав $5,8 млрд. Експорт аграрних і харчових продуктів зріс на 37,1% або майже на $1,6 млрд.

Зростання обсягів експорту до країн ЄС є ознакою успішної переорієнтації більшості аграрних експортерів на нові ринки.

“Вже кілька років поспіль країни ЄС посідають друге місце в регіональній структурі нашого аграрного та харчового експорту, - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. - Дані показники означають, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС ефективно працює та дає свої результати для нашого аграрного сектору”.

05.02.2018

Детальніше

     ЄС надає 17 млн євро на підтримку української науки та інновацій

Україна отримає від ЄС 17,2 млн. євро на розвиток науки та інновацій. Підтримку в рамках програми “Горизонт 2020” буде надано 83 організаціям, серед яких дослідницькі установи, університети, організації приватного сектору. Загалом уже 505 організацій з України подали 915 заявок в рамках програми на суму 312,81 млн. євро. Україна стала асоційованим членом програми в березні 2015 року і посідає шосте місце серед всіх країн програми за кількістю учасників та сумою отриманого фінансування.

06.02.2018

Детальніше

Детальніше - Аналітичний звіт      

Інфографіка: Порівняльна статистика поводження з відходами в Україні та ЄС

Близько 300 кг відходів щороку припадає на кожного мешканця України. Щороку з'являється понад 27 тисяч нових несанкціонованих сміттєзвалищ. 94,2% відходів захоронюють і лише 3,1% переробляють. Для порівняння - у сусідній Польщі майже половину сміття переробляють і ще чверть спалюють, а у Швеції захоронюють менше 1%.

05.02.2018

Детальніше

  

Бюджетні авіалінії  можуть забезпечити понад 800 тисяч нових робочих місць в Україні

Спільний авіапростір з Європейським Союзом (САП) сприятиме руйнуванню бар’єрів між Україною та ЄС. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі із журналістами, експертами та представниками громадського сектору у форматі прес-сніданку "Відкрите небо: коли літати зможе кожен". Угода між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір уже парафована, проте, її укладання затримується через низку факторів.Також міністр наголосив, що прихід бюджетних авіаліній в Україну створить понад 800 тисяч нових робочих місць вже до 2030 року.
Під час заходу було представлено результати всеукраїнського опитування щодо користування авіаційним транспортом - детальніше за посиланням

08.02.2018

Детальніше   
Детальніше Facebook 

Стартував конкурс  грантових проектів "ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні"

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з "Європейською правдою" закликають медіа подавати заявки на конкурс грантових проектів - "ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні". Максимальний розмір гранту – 375 тисяч гривень. Дедлайн подання проектів - 30 вересня 2018 року.

Детальніше про мету конкурсу та вимоги до учасників - за посиланням

Про напруження у відносинах України з Польщею, ядерну програму США, протистояння світу російській агресії – в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе на телеканалі "Еспресо".

Відносини з ЄС – це не відносини з донором

Хюґ Мінґареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні

Детальніше - "Європейська правда"                                                                          06.02.2018
 

Чи вдасться Україні подолати проблему сміття?

Про те, які інструменти необхідні для втілення Національної стратегії поводження з відходами та як вирішити проблему зі сміттям у регіонах, розповіла виконавчий директор Українського центру європейської політики Любов Акуленко у статті "Чи вдасться Україні подолати проблему сміття" для "НВ. Бизнес".
Детальніше


Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні
Анонс

Огляд розробок у законодавстві ЄС та їх адаптація в Україні
Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України та проект Association4U підготували черговий огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні. Аналіз охоплює правові аспекти відносин України та ЄС, результати виконання Угоди про асоціацію та поточні зміни в праві Євросоюзу у період з 1 по 31 січня.
 

Підписатися на дайджест