Випуск №13 від 19 лютого 2018 року

View this email in your browser

Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

        Визначено «дорожню карту» реформ з децентралізації на 2018 рік

Рада донорів з питань децентралізації та Мінрегіон визначили «дорожню карту» реформ на 2018 рік. Зокрема, заплановано реалізувати проекти з розбудови мережі первинної ланки медицини, нового освітнього простору, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки громадян, дошкільної освіти  та спортивної інфраструктури у громадах.

До Ради донорів входять представники Офісу Ради Європи в Україні, Представництва ЄС в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Швейцарського бюро співробітництва, представництв ПРООН, ОБСЄ, USAID, OECD, проектів U-LEAD, GIZ,  DESPRO, SIDA, DOBRE, ПУЛЬС, EDGE та інших.

«Дорожня карта» має бути ухвалена Верховною Радою України.

13.02.2018

Детальніше


Уряд призначив уповноважену з питань гендерної політики

Кабінет Міністрів України призначив на посаду Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерину Левченко. Цю посаду запроваджено  Кабінетом Міністрів України 7 червня 2017 року. Торік уперше в історії українських урядів Кабмін визначив гендерну рівність одним зі своїх пріоритетів. У грудні Катерина Левченко стала переможницею відповідного конкурсу. Основним завданнями Урядової уповноваженої стане координація роботи в гендерному напрямі всіх міністерств і державних органів.

«Нарешті в Україні з’явилася повноцінна інституція для цілеспрямованого виконання численних задач у сфері гендерної рівності, впровадження вже існуючих напрацювань та надання системності цьому процесу», - зазначила Віце-прем`єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

14.02.2018

Детальніше

   Уряд схвалив «дорожню карту» у сфері поштових та кур’єрських послуг

Кабмін схвалив Стратегію імплементації положень директив Європейського Союзу у сфері поштових та кур’єрських послуг («дорожню карту»). Основним завданням Стратегії є адаптація національного законодавства до європейського, а також спрощення доступу до ринків ЄС у цій сфері.

Відповідно до статті 114 Угоди про асоціацію, Україна забезпечує поступове досягнення сумісності законодавства у сфері поштових та кур’єрських послуг із правовими нормами ЄС.

 14.02.2018

Детальніше

Україна нарощує обсяги експорту органічної продукції до ЄС

За останні кілька років Україна стала важливим постачальником органічної продукції на західні ринки. Серед основних продуктів, що імпортуються – зернові, олійні та бобові культури, дикорослі ягоди, гриби, горіхи і лікарські трави. Головними країнами-імпортерами української органіки є Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія, Австрія, Польща, Швейцарія, Бельгія, Чехія, Болгарія та Угорщина.

13.02.2018

Детальніше

                                        Український експорт за 2017 рік

Український експорт товарів і послуг за 2017 рік зріс на 16% у порівнянні з 2016 роком, а до Європейського Союзу – на 26,7%, підтвердивши чільне місце ЄС серед ринків збуту українських товарів.

16.02.2018

Детальніше     Вінничина - серед лідерів-експортерів агропромислової продукції

У Вінниці відбулось перше в цьому році засідання Ради з просування експорту. Регіон є одним з лідерів-експортерів у галузі АПК. За 11 місяців 2017 року експорт товарів з Вінниччини склав $1,1 млрд і зріс на 31,4%. Більше в інфографіці за посиланням.

13.02.2018

Детальніше

              Штрафи за забруднення довкілля можуть зрости у сотні разів

Мінприроди зареєструвало у Верховній Раді законопроект про посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства. Встановлення суворіших санкцій за прикладом ЄС допоможе краще захистити навколишнє середовище України. Розміри деяких штрафів, зокрема, щодо забруднення повітря, водних і земельних ресурсів, можуть зрости у сотні та навіть у тисячу разів. Окрім того, Мінприроди збирається надати більше повноважень громадським інспекторам з охорони довкілля.

13.02.2018

Детальніше
Законопроект № 8026

 

         Україна приєдналася до Ради Глобального екологічного фонду

Україна стала членом Ради Глобального екологічного фонду (ГЕФ). Участь у головному керівному органі ГЕФ значно посилить співпрацю України з міжнародними партнерами у сфері довкілля.
Довідково. Глобальний екологічний фонд фінансує проекти у таких сферах як біорізноманіття, зміни клімату, міжнародні води, деградація земель, захист озонового шару та стійкі органічні забруднювачі.

14.02.2018


Детальніше

            BRDO запровадив навчальний курс з державного управління

Офіс ефективного регулювання (BRDO) розпочинає курси державного управління для представників бізнесу, громадськості та держслужбовців.

Перший курс школи BRDO розпочнеться 20 лютого і буде сфокусований на питаннях розробки політики. Серед тематик наступних курсів - аналіз державної політики та аналітична оцінка впливу державної політики.

14.02.2018

Детальніше FB
Детальніше 

   На Закарпатті відбулась інформкампанія «Будуймо Європу в Україні»

Минулого тижня, у рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні», Закарпаття відвідала делегація Представництва ЄС в Україні. Упродовж трьох днів дипломати провели низку інформаційних заходів для молоді, місцевого бізнесу та неурядових організацій.

14.02.2018Детальніше
Громади України та ЄС обміняються найкращими практиками


Україна та Євросоюз започаткували ініціативу «Рівний-рівному» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Вона спрямована на зміцнення зв'язків між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України шляхом участі їхніх представників у спільних тренінгах, навчальних поїздках і стажуваннях. З українського боку досвідом з європейськими партнерами обмінюватимуться Харківська та Хмельницька обласні ради, а також Чемеровецька, Широківська, Веселівська об’єднані територіальні громади. Європейські проекти будуть представлені 8 березня під час Дня розбудови партнерства в Брюсселі.

12.02.2018

Детальніше

Про проблеми та можливості виходу українських підприємців на ринок Європейського Союзу, допомогу держави і роль дипломатів у цьому процесі - в інтерв’ю представника України при ЄС Миколи Точицького ІА УКРІНФОРМ.
Результат пошуку зображень за запитом "Миколи Точицького фото"

13.02.2018

Детальніше

 

 

Що потрібно, аби ліквідувати прояви сексизму у Верховній Раді? Як досягти рівної представленості жінок на високих керівних посадах? Чи є шанси в жінки-голови сільради стати депутаткою Парламенту? Про це та інше - в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе для гендерного проекту “Жінки - це 50% успіху України”.

15.02.2018

Детальніше


Яка роль Консультативної місії ЄС у процесі реформування сектора громадської безпеки? Чому без реформи СБУ не буде просування України ні до Євросоюзу, ні до НАТО? Відповіді на ці та інші питання - в інтерв’ю глави Консультативної місії ЄС (EUAM Ukraine) Кястутісом Ланчінскасом виданню "Європейська правда".

13.02.2018

 
 Як скористатися Пан-Євро-Мед: пояснення для експортерів
Олексій Горбатюк, юрист ЮФ "Ілляшев та Партнери"
Джерело: "Європейська правда"

                                 
 Норвезька білявка та питання гендерної рівності 
Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Джерело: "Новое время"

Солодка "зрада": правда та міфи навколо регулювання якості української кондитерки

Олександр Балдинюк, президент асоціації "Укркондпром"

Джерело:  "Європейська правда"


Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні
Анонс
 

Презентація онлайн-курсу «Smart Exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС»

20 лютого заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофимцева (Olga Trofimtseva) презентуватиме безкоштовний навчальний онлайн-курс «Smart Exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС». До участі у презентації запрошуються журналісти, які цікавляться темою експорту до ЄС.

Детальніше  
 

В Україні стартувала освітня платформа «Живемо в демократії»

Освітня платформа «Живемо в демократії» доступна українською мовою.

На онлайн-ресурсі понад 60 рекомендацій щодо освіти з прав людини та демократичного суспільства.  Доступні також посібники, ілюстровані картки та відео з навчальним контентом щодо подолання конфліктів, забезпечення рівності, плюралізму тощо. Структура платформи допомагає швидко відсортувати матеріали за темою, віком учнів та типом навчального матеріалу.

Детальніше
 

Гранти для малого та середнього бізнесу  

Видання «Mind» запускає серію публікацій, в яких розповідає про можливості, програми та гранти для малого та середнього бізнесу України. Перший такий матеріал про 5 діючих програм для вітчизняного підприємництва доступний за посиланням.

 

 

Підписатися на дайджест