Випуск №14 від 26 лютого 2018 року

View this email in your browser

Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.


 

Минулого тижня відбулася подія, на яку вже давно очікували в урядових та експертних колах України. На конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2017 рік та подальші плани» було представлено Звіт щодо виконання Угоди про асоціацію Україна – ЄС у 2017 році. За даними звіту, зокрема, упродовж минулого року Україна ухвалила 23 євроінтеграційних закони. Серед лідерів з впровадження євроінтеграційних реформ - сфери освіти, фінансів, санітарних й фітосанітарних заходів, відстають  - транспортна галузь, митниця, сфери екології та оподаткування. У відсотковому вимірі Україна виконала 41% завдань, передбачених Угодою на 2017 рік. При цьому Верховна Рада виконала свою роботу на 32%, Уряд – на 42%, а інші органи державної влади – на 50%.

 Окрім презентації Звіту, спікери обговорили динаміку реформ в Україні, створення Антикорупційного суду, перспективи виконання Угоди про асоціацію у 2018 році та необхідність тіснішої співпраці Уряду та Парламенту.
 

 

 

 

 


Зміни, які відбулися у 2017 році, роблять європейську інтеграцію України незворотною, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію

                                   

Детальніше
 

Україна може розраховувати на повну подальшу підтримку ЄС на шляху реформ, - Хюґ Мінґареллі

«Україна може розраховувати на повну подальшу підтримку ЄС на шляху реформ», – Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2017 році.
                                 
Детальніше
 

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не можна однозначно виразити в цифрах, - Ольга Стефанішина

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не можна однозначно виразити в цифрах, оскільки цей процес є дуже складним та всеохопним.Про це зазначила Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Olga Stefanishyna під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2017 році.

                                  
Детальніше 

 23.02.2018

 «Укрзалізниця» підписала контракт на 1 млрд дол. з компанією General Electric

23 лютого 2018 року «Укрзалізниця» та американська компанія General Electric (GE) підписали угоду на 1 млрд доларів. За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, угода передбачає постачання 225 нових сучасних локомотивів від GE серії Evo, а також модернізацію ще 75 локомотивів наявного рухомого складу «Укрзалізниці». Перша партія з 30 американських локомотивів надійде до України у вересні 2018-го. Решту замовлення буде виконано протягом 7 років дії контракту. За угодою, 40% комплектуючих нових локомотивів мають вироблятися в Україні.

Детальніше

Більше про угоду можна дізнатися в інтерв’ю Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна 5-му каналу:

У Києві відбувся перший Транспортний діалог Україна-ЄС

20 лютого Міністр інфраструктури України Володимир Омелян зустрівся з Генеральним директором з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.Так Україна стала першою серед країн Східного партнерства, з якою Євросоюз розпочав Транспортний діалог. Ключовим питанням перемовин було схвалення євроінтеграційного законодавства Верховною Радою. За словами  Володимира Омеляна, нині в Парламенті - понад десяток законопроектів, на які транспортна галузь чекає вже десять років.

Детальніше
 

 

ЄС долучиться до фінансування транспортного коридору на Шовковому шляху

Проект Go highway з підʼєднання чотирьох українських портів на Чорному морі і двох польських на Балтійському до Шовкового шляху, який Україна розпочала минулого року, частково буде профінансований коштом Євросоюзу. Варто зазначити, що новий транспортний коридор протяжністю 1746 км коштуватиме близько $2,4 млрд. і буде завершений протягом трьох років. Очікується, що проект сприятиме зростанню торгівлі між Україною та ЄС за рахунок зниження витрат на доставку вантажів, а також розвитку торгівлі між Китаєм і ЄС та зміцненню транзитних позицій України на сучасному Шовковому шляху.

                                                                                                                                                19.02.2018

Детальніше
Детальніше ENG 

Мінінфраструктури підготувало відеоролик про нову концепцію ринку залізничних транспортних послуг. У ролику демонструється європейська модель ринку перевезень та зміни, які відображені в законопроекті «Про залізничний транспорт».

        Український аграрний експорт до країн ЄС зріс на 1,2 млрд євро

Європейська Комісія оприлюднила щомісячний торговельний звіт, відповідно до якого український аграрний експорт до країн ЄС у 2017 році зріс на 1,2 млрд євро, або на 27%  більше за відповідний період минулого року. Більше за Україну до держав-членів ЄС експортують лише Бразилія, США та Аргентина.
Варто зазначити, що з кінця лютого ще одна агрокомпанія отримає право експорту продуктів тваринництва, а саме яєць та яєчних продуктів, поповнивши список 290 українських компаній, які уже експортують агропродукти до країн ЄС. 

19.02.2018

Детальніше
Звіт 

Співпраця Мінмолодьспорту та ERYICA посилить інтеграцію української молоді в європейський інформаційний простір

20 лютого відбулась установча зустріч  представників Європейської агенції інформаційної та консультативної підтримки молоді ERYICA з Міністерством молоді та спорту України. Протягом 2018 року агенція надаватиме експертну допомогу в напрямі підвищення доступності інформаційних послуг для молоді. Якісна інформація допоможе краще орієнтуватися в сучасному світі, де багато фейків, пропаганди та викривлень, а також сприятиме критичному мисленню та активній участі у житті суспільства. ERYICA допоможе молодим українцям бути більш обізнаними про своїх однолітків у Європі та європейські програми для молоді.  

20.02.2018

Детальніше

                   EU Industry Day: Європейський регіональний форум 

 

Минулого тижня у Києві відбувся Європейський регіональний форум -  EU Industry Day. Захід об’єднав ключових стейкхолдерів з промислового та фінансового сектору, науки, інновацій, представників урядів країн ЄС та країн-партнерів, серед яких ключовою є Україна. На форумі Мінекономрозвитку представило засади Нової індустріальної політики України: 1) економічна децентралізація (кластерна політика), 2) смарт регуляція промисловості (бізнес-клімат), 3) підвищення енергоефективності виробництва просування технологій 4) індустрія 4.0. Форум є частиною EU Industry Day, що вже вдруге проводиться Єврокомісією та спрямований на обговорення сучасних викликів, можливостей і трендів розвитку європейської індустріальної політики.

Детальніше
                                       

21.02.2018

Також під час брифінгу, який відбувся в рамках EU Industry Day Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що  Україні не доведеться повертати кошти ЄС виділені на модернізацію КПП.


Україна 2028 — європейська держава, інтегрована в ЄС

Тарас Качка, cтратегічний радник, Міжнародний фонд "Відродження"


Джерело - "Дзеркало тижня" 


Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні
Анонс
 

 

В 10 містах України вчитимуть впроваджувати систему HACCP на елеваторах

                             

За тиждень стартує серія безкоштовних навчальних семінарів для персоналу елеваторів. Українська зернова асоціація разом з Мінагро та Держпродспоживслужбою проведуть 10 семінарів щодо впровадження системи HACCP. Такі навчальні заходи відбудуться у Києві, Вінниці, Полтаві, Кропивницькому, Тернополі, Дніпрі, Миколаєві, Харкові, Херсоні та Одесі. Перший семінар заплановано у столиці 2 березня 2018 року.

21.02.2018

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Онлайн форма реєстрації.

Детальніше

Підписатися на дайджест