Випуск №15 від 05 березня 2018 року

View this email in your browser
Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Уряд презентував Парламенту Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Минулого тижня Уряд і Парламент схвалили Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію з ЄС

Документ  містить 57 законопроектів, які мають бути розглянуті та ухвалені Парламентом протягом двох років. Із них 20 проектів законів, за словами спікера Парламенту, уже готові для розгляду Верховною Радою. Пакет євроінтеграційних законопроектів представили очільник Уряду Володимир Гройсман, спікер парламенту Андрій Парубій та Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Участь у заході взяли глава Представництва Єврокомісії в Україні Хюг Мінгареллі, представники парламентських фракцій та члени Уряду. Наразі євроінтеграційні законопроекти уже перебувають на різних стадіях опрацювання у Комітетах Верховної Ради України.

28.02.2018

Детальніше

                                Парламент схвалив 3 євроінтеграційні закони

Одразу ж після презентації Дорожньої карти виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Верховна Рада ухвалила низку важливих євроінтеграційних законопроектів.

· Законопроект  № 3096-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі» спрощує процедури отримання права користування земельними ділянками для підприємств нафтогазового комплексу.

· Законопроект № 7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» встановлює процедуру контролю за діяльністю організацій колективного управління з боку суб’єктів авторського права і суміжних прав та держави.

· Законопроект № 6229 «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» є дуже актуальним та важливим з огляду на необхідність забезпечення прозорості в управлінні ресурсами надр, оскільки це дасть змогу суспільству проаналізувати податкове та адміністративне навантаження в діяльності суб'єктів господарювання, що працюють у видобувних галузях, а також потребу в інвестиціях.

02.03.2018


Детальніше

              ЄС планує надати Україні 4-й транш макрофінансової допомоги

Під час дводенного візиту до Брюсселю Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом. Ключовим питанням переговорів було надання Україні 4-ї програми макрофінансової допомоги з боку ЄС. Сторони обговорили ймовірні розміри траншів та часові рамки ухвалення відповідних рішень.

 

Згодом Валдіс Домбровскіс дав інтерв’ю, в якому розповів, що нова програма макрофіну розрахована на 1 мільярд євро. Її передбачено надати двома траншами по 500 мільйонів євро. Протягом тижня мають бути завершені процедури, після чого буде подано офіційну пропозицію від Єврокомісії Раді ЄС і Європейському парламентові для розгляду.

27.02.2018

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі заявив, що умови надання нової макрофінансової допомоги ще знаходяться на стадії розгляду.

02.03.2018

Іванна Климпуш-Цинцадзе: 2018 рік стане роком важкої роботи з реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Минулого тижня Віце-прем’єрка Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила з доповіддю на засіданні Української лабораторії в Брюсселі.https://www.kmu.gov.ua/storage/app/uploads/public/5a9/543/95c/5a954395ce8ac483947273.jpg Головною темою заходу стало питання майбутніх відносин між Україною та ЄС. «Угода про асоціацію між Україною та ЄС є дорожньою картою змін. Україна з часів Майдану досягла істотного прогресу і продовжує це робити, незважаючи на російську агресію. Сьогодні ми не маємо права втрачати історичний шанс, який отримали, і зобов'язані ухвалювати складні, але важливі рішення для майбутнього нашої країни», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона зазначила, що у національних інтересах України модернізувати свою країну, але це не можливо без стимулів європейської інтеграції.

27.02.2018

Детальніше

Країни Східного Партнерства прагнуть отримати доступ до усіх «чотирьох свобод ЄС», – Іванна Климпуш-Цинцадзе на форумі Східного Партнерства

2 березня Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на відкритті П’ятої щорічної конференції Східного Партнерства у Таллінні (Естонія). Основний меседж її промови - впровадження у рамках Східного партнерства більш прогресивних моделей співпраці для асоційованих партнерів після того, як вони досягнуть прогресу в імплементації Зони вільної торгівлі з ЄС. «Ініціатива «Східне Партнерство+» має отримати практичне підґрунтя. Країни-учасники існуючої програми воліють отримати доступ до «чотирьох свобод ЄС», а саме свободи руху товарів, послуг, людей та капіталу», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

Фото Офіс віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

02.03.2018

Детальніше

Безвіз з ЄС істотно вплинув на звички українців подорожувати, особливо це стосується мешканців східних регіонів – дослідження

Із введенням безвізу з країнами Євросоюзу українці стали більше їздити до ЄС. Особливо це стосується мешканців східних регіонів. Це засвідчила друга хвиля всеукраїнського соціологічного дослідження «Думки і погляди жителів України щодо безвізового режиму з Європейським Союзом», проведеного КМІС у грудні 2017 року на замовлення проекту «Відкрий Європу». Перша хвиля проводилася у лютому 2017 року. Згідно з даними дослідження, з 9% до 11% збільшилася частка всіх українців, які хоча б один раз протягом двох останніх років їздили до ЄС. Цей показник виріс у 4 рази серед мешканців східних областей України – з 2% до 9%.
Дослідження

                    Україна займає провідні позиції у світі по експорту олії

У 2017 році експорт українських олії та жирів склав 6 млн тонн на суму $4,6 млрд. Лише в лютому поточного року експортовано олії на суму $300 млн. Найбільші поставки були здійснені до Індії та ЄС.

26.02.2018

Детальніше

           Польща є найбільшим імпортером малини та ожини з України

Польща стала найбільшим імпортером малини та ожини з України. Минулого року туди було експортовано 961,3 тонн на суму $799,1 тис. Загалом, за підсумками 2017 року Україна збільшила експорт малини та ожини на 72%, продавши 1 238 тонн цих ягід. Крім Польщі, ягоди купували Білорусь, Румунія, Ізраїль, Естонія та Молдова.

03.03.2018

Детальніше

Уряд збільшив компенсацію вартості сільгосптехніки до 25%

Мінагрополітики інформує аграріїв про державні програми підтримки та запрошує ними скористатися через серію анімаційних відеороликів. Роз'яснення щодо збільшення урядом компенсації вартості сільгосптехніки - у одному з таких роликів.
У оновленій програмі держпідтримки компенсацію збільшено з 20% до 25%. Також збільшено перелік техніки з 800 до 2300 найменувань. Загалом, у бюджеті на 2018 рік на цей напрям передбачено майже 1 млрд гривень.

27.02.2018

79 млн євро на енергоефективність: виші можуть отримати кошти на ремонт будівель від МОН

Почався конкурс для українських вишів до другої фази проекту «Вища освіта України», що спрямований на підвищення енергоефективності університетів. Проект реалізується МОН разом з Європейським інвестиційним банком та Північною екологічною фінансовою корпорацією.

Переможці відбору отримають кошти на реалізацію проектів з поліпшення енергоефективності в адміністративних, академічних та дослідних будівлях, студентських гуртожитках, спортивних спорудах тощо. Вартість другої фази – 79 млн євро. Загальна вартість проекту «Вища освіта України» становить 160 млн євро.

27.02.2018

Детальніше

                        Оплачувані стажування у міністерствах та проекті ЄС

Проект ЄС Association4U запрошує на оплачуване стажування для роботи в галузевих міністерствах та в команді проекту. Вимоги до кандидатів: вища освіта (ступінь бакалавра в економіці, правознавстві, соціальних науках, комунікаціях, державній адміністрації або суміжних дисциплінах), володіння англійською мовою та знання MS Office. Мотиваційний лист і резюме (у форматі EU) потрібно надсилати на адресу fellowsA4U@gfa-group.de. Дедлайн подачі документів - 16 березня 2018 року.

           

26.02.2018

Детальніше


Відеозвіт з конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2017 рік та подальші плани».
Нагадуємо, сам звіт можна переглянути або скачати за посиланням

                         Все про євроінтеграцію України на одному порталі

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції та комунікаційна команда Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції запустили Євроінтеграційний портал.  

Новий сайт містить вичерпну інформацію з першоджерел про європейську  інтеграцію України. Динамічні рубрики складаются з актуальних новин та аналітики, статичні - довідкової інформації щодо всіх аспектів співпраці з ЄС: Угоди про асоціацію, права ЄС, питань торгівлі, галузевої співпраці та допомоги ЄС.

Детальніше
 

                 Association4U розпочав проект з впровадження HelpDesk

Проект ЄС Association4U розпочав роботу над створенням інформаційних вікон (Helpdesk). Мета інформаційного вікна - якісна обробка максимальної кількості запитів, що стосуються питань експорту до ЄС, безпечності харчових продуктів, захисту прав споживачів, захисту прав людини чи отримання довідки, а також запитів щодо вирішення тих чи інших екологічних проблем, тощо.

З вересня 2017 року в Україні в повному обсязі запрацювала Угода про асоціацію, що означає більше різнопланових можливостей як для юридичних, так і для фізичних осіб. Разом з тим, зросте кількість тематичних профільних запитів до міністерств, що оброблятимуть їх, маючи ті ж людські та технічні спроможності, що й раніше. Систематизація запитів та їх обробка за певним алгоритмом покликані зменшити навантаження на відділи міністерств.

Першими до роботи долучились Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Спільне інформаційне вікно з'явиться також на Євроінтеграційному порталі.

Про основні пріоритети Уряду в реалізації євроінтеграційних реформ на 2018 рік, терміни та умови щодо четвертого траншу макрофінансової допомоги ЄС, мораторій на вивіз лісу та створення Антикорупційного суду - в інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе  DW Deutsche Welle у Брюсселі.

28.02.2018

Інтерв'ю


Тижневий анонс подій у Європейському союзі та Україні
Анонс
 
Представництво ЄС оголошує набір на 24 сесію EU Study Days

Чергова сесія Єврошколи відбудеться 19-22 квітня у Чернігові. До участі в EU Study Days запрошуються студенти останніх курсів та випускники українських ВНЗ, які закінчили університет не більше, ніж три роки тому, з усіх регіонів України.

Анкета кандидата на участь у 24-й сесії EU Study Days (Єврошколи) за посиланням.
Дедлайн подачі заявок - до 23:00 2 квітня.
Детальніше

Путівник аналізу відповідності законопроектів зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС

У путівнику визначено ключові аспекти, що мають значення у процесі здійснення аналізу відповідності зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС. Путівник підготовлено за підтримки проекту «Рада за Європу», що фінансується ЄС та виконується Програмою розвитку ООН.
                                  
Путівник

Підписатися на дайджест