Випуск №16 від 12 березня 2018 року

View this email in your browser
Шановні колеги!

Ви отримали «Євроінтеграційний дайджест» від команди Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також проекту Association4U. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.

       Уряд опублікував План заходів з виконання Угоди про асоціацію

         ino

План заходів – це масштабний документ обсягом 1199 сторінок. У ньому сформульовано близько 2000 завдань, що охоплюють 27 сфер. За виконання завдань відповідальні 106 органів влади. Кожне завдання відповідає окремій статті Угоди або імплементує визначені норми права (Acquis) Європейського Союзу. В урядовому Плані заходів встановлюються чіткі терміни та відповідальність органів влади за виконання конкретних завдань з виконання Угоди про асоціацію.                         

  07.03.2018

Детальніше

             Україну відвідала Високий представник ЄС Федеріка Моґеріні

 
Україну з робочим візитом відвідала Високий представник ЄС із закордонних справ і питань політики безпеки/Віце-президент Європейської Комісії Федеріка Моґеріні. Вона провела низку зустрічей з представниками української влади та урядовцями. Зокрема, на спільному брифінгу з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом Федеріка Монґеріні заявила про відчутний прогрес в імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. «Ми відзначаємо великий прогрес реформ, який здійснює ваш Уряд, відзначаємо ваші ініціативи щодо виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. І ми бачимо зростання українського експорту до ЄС, що також є важливим сигналом для подальшого розвитку торгівлі, - сказала Високий представник ЄС. – Ви можете розраховувати на підтримку Євросоюзу».

12.03.2018

Детальніше

   
Єврокомісія запропонувала Україні 1 млрд євро нової макрофінансової допомоги

Європейська комісія затвердила пропозицію щодо нової програми макрофінансової допомоги (MFA) для України на суму до 1 млрд євро. Кошти призначені, в першу чергу, для підтримки економічної стабілізації та структурних реформ. Пропозиція Єврокомісії щодо четвертої програми MFA для Україні має бути затверджена Європейським парламентом та Радою ЄС. Наразі Україна вже отримала за трьома попередніми програмами MFA кредитів на суму 2,81 мільярда євро з початку 2014 року.

09.03.2018

Детальніше
Сайт Європейської комісії

Єврокомісія виділить Україні 32,5 млн євро на програми розвитку державного управління

Єврокомісія у 2018 році передбачила надання Україні 32,5 млн євро у рамках програм секторальної бюджетної підтримки регіонального розвитку та державного управління. “Ми вдячні за допомогу, яка надається ЄС для підтримки України. Але зараз треба нагально вирішити кілька питань. Передусім, впровадити електронну реєстрацію та моніторинг проектів міжнародної допомоги, регулярне інформування Мінекономрозвитку з боку Єврокомісії про моніторинг поточної реалізації проектів та щодо проведення нових конкурсів про відбір проектів ЄС, які оголошує Єврокомісія у Брюсселі”, - зазначив Максим Нефьодов.

05.03.2018

Детальніше

Успіхи України були б неможливими без підтримки наших європейських та північноамериканських союзників, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Брюсселі

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на Брюссельському форумі Німецького Фонду Маршалла. Віце-прем’єрка підкреслила, що дії Кремля – найбільша загроза для цивілізованого світу з часів «холодної війни». У відповідь на зближення країн Східної Європи з НАТО і ЄС та підтримку ними України, Росія переписує свою закордонну політику з однією метою – дестабілізувати євроатлантичну спільноту.  Але, незважаючи на всі спроби агресора, Україна успішно реформується та йде на зближення із західним світом.

10.03.2018

Детальніше

Відео з Брюссельського форуму Німецького Фонду Маршалла
Виступ Іванни Климпуш-Цинцадзе - з 49:45
ЄС виділив майже 26 млн євро на сонячні електростанції у Вінницькій області

Євросоюз в рамках ініціативи EU4Business виділив 25,9 млн євро технічної підтримки проекту з розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні. Кошти будуть спрямовані на розробку, будівництво та експлуатацію трьох сонячних електростанцій у Вінницькій області. Проект здійснюється Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

07.03.2018

Детальніше
 

Мінприроди виносить на широке обговорення Концепцію інформаційної системи «Відкрите довкілля»

Система «Відкрите довкілля» - це автоматизована інформаційно-аналітична система, що дозволить кожному громадянину отримати вільний доступ до оперативної та повної інформації про стан довкілля та екологічні ризики в Україні. Наразі Міністерство екології та природних ресурсів підготувало проект розпорядження Уряду «Про схвалення Концепції створення  Загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля» та винесло його на громадське обговорення.

06.03.2018

Детальніше

    Уряд компенсує 70% вартості обладнання для молочних господарств

У держбюджеті на цей рік передбачено 1 млрд грн на підтримку фермерства та кооперації. Програмою держпідтримки передбачено відшкодування кооперативам 70% вартості обладнання для доїння корів та зберігання молока. Мінагрополітики інформує аграріїв про державні програми підтримки та запрошує скористатися ними, запустивши серію анімаційних відеороликів. Що треба зробити, аби стати учасником програми - в одному з таких  роликів.

05.03.2018  

                                     Скільки жінок в українській владі?

                                       
Україна пасе задніх в забезпеченні гендерної рівності в бізнесі та політиці. Так кількість жінок-депутаток у Парламенті становить лише  12,5%. У середньому ж у світі жінки займають 22% місць у національних парламентах.

08.03.2018

Детальніше

                                 Звідки береться гендерна нерівність

Нерівність у професійній сфері та оплаті праці, представленості в медіа та політиці, жахлива статистика домашнього насильства - лише кілька прикладів гендерної нерівності, з якою щодня зіштовхуються дівчата та жінки в Україні.

Про звичайний день з життя українки - в інфографіці від Update.com.ua

Представництво ЄС запускає всеукраїнську комунікаційну кампанію «Прямуємо разом»

Представництво Європейського Союзу в Україні запускає всеукраїнську комунікаційну кампанію «Moving Forward Together / Прямуємо разом». Мета кампанії − підвищити обізнаність українців про переваги та можливості співпраці України та ЄС. Окрім того, кампанія висвітлює основні програми та ініціативи ЄС, серед яких «Горизонт 2020», «EU4Business», «Креативна Європа», щоб поінформувати про підтримку інновацій, малого та середнього бізнесу та розвитку культури в Україні.

12.03.2018

Детальніше

Триває конкурс для журналістів

Нагадуємо про конкурс для журналістів, які працюють з євроінтеграційною тематикою. До участі запрошуються представники регіональних ЗМІ усіх форм власності, а також фрілансери і студенти факультетів журналістики. Автори найкращих публікацій отримають нагороди.

Детальніше             


Розпочато відбір комунікаційних експертів для інформаційних вікон про євроінтеграцію

Проект ЄС Association4U оголосив конкурс на вакантні посади молодших фахівців із питань комунікації в Міністерство інформаційної політики України, Держкомтелерадіо, а також асоційованих та молодших фахівців для створення “інформаційних вікон” (helpdesks) при низці міністерств.

Детальніше

          

 Про мету візиту до України, стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оцінку впровадження  антикорупційних реформ в Україні, санкційну політику ЄС щодо Росії - в інтерв’ю Високого представника ЄС Федеріки Моґеріні ІА “УНІАН”.

12.03.2018

Інтерв’ю


Чи є Україна надійним транзитером газу до ЄС? Як подолати тиск Росії у новій газовій війні? Яку небезпеку становить «Північний потік-2»? Відповіді на ці та інші питання - в інтерв’ю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталії Бойко 5 каналу.

08.03.2018


Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні
Анонс

Оплачуване стажування у відділі преси та інформації Представництва ЄС в Україні

Представництво ЄС в Україні шукає стажера у відділ преси та інформації. Термін стажування - три місяці з можливістю продовження до 6 місяців. Відібрані стажери отримають щомісячний грант 1000 євро. СV та мотиваційний лист надсилайте до 24:00 25 березня 2018 року на адресу електронної пошти DELEGATION-UKRAINE-JOBS@eeas.europa.eu

Детальніше
 

“Європа без бар’єрів” запрошує до співпраці інтерв’юерів з 5 регіонів

Громадська організація «Європа без бар’єрів» запрошує до співпраці інтерв’юерів для опитування мандрівників та спостереження за пунктами пропуску у Чернігівській, Волинській, Львівській, Закарпатській і Чернівецькій областях. Відібрані учасники пройдуть тренінг, після якого займатимуться польовим збором даних відповідно до методології та плану проекту. Термін робіт: березень-квітень 2018 року.

Детальніше
 

У Харкові відбудеться форум "BUILD&ENERGY"

29-30 березня Харківський форум з передових енергоефективних технологій об'єднає лідерів та представників міжнародних та українських будівельних компаній - покупців, інженерів, архітекторів, топ-менеджерів, стратегів та інших фахівців - для обговорення досягнень у сфері енергоефективності. Захід організовано Центром підтримки бізнесу м. Харків за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи "EU4Business".

Детальніше
 

Для журналістів п'яти міст України відбудеться медіашкола з децентралізації

Академія української преси проводить масштабний всеукраїнський проект «Медіашкола децентралізації для регіональних журналістів». Метою проекту є створення мережі кваліфікованих журналістів, які будуть займатися професійним висвітленням реформи децентралізації по всій Україні. До участі запрошують журналістів друкованих та онлайн-медіа, які висвітлюють реформу децентралізації і прагнуть вдосконалити свої знання та вміння, пройшовши навчання в рамках 3-денної медіашколи.

У березні заходи відбудуться в Миколаївській, Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій та Донецькій областях.

Детальніше

Підписатися на дайджест