Дмитро Бутенко: українські равлики збираються до ЄС

"Равликовий" бізнес Дмитра Бутенка успішно працює вже 8 років, щороку зростаючи на 30%. Нині 8 фермерських господарств вирощують понад 20 тонн молюсків. Коштує делікатесний продукт недешево — 950 гривень за кілограм. Основні клієнти – ресторани та супермаркети, значні продажі ведуться через Інтернет.

Однак на досягнутому Дмитро не зупиняється, планує збільшувати виробництво та експортувати свою продукцію до ЄС, про що розповів нам у рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: сила можливостей".

Про равликовий бізнес

Упродовж багатьох років я вивчав технології виробництва, щороку експериментуючи з новими видами молюсків. І щоб равлики почали приносити прибуток, мені довелось стати справжнім експертом у цій сфері. Та, зрештою, наполегливість, новий досвід і бажання розвиватися таки дали свої плоди. На сьогодні по всій Україні активно працюють 8 фермерських господарств, забезпечуючи понад 100 ресторанів і супермаркетів делікатесним товаром. Однак, як виявилось, цього недостатньо, аби вийти на європейський ринок. Тема експорту до Європи не нова в наших планах, крім того про неї мені постійно нагадують європейські колеги, які зацікавлені в нашій продукції. Наразі нам не вистачає виробничих потужностей, обсяг сировини має бути в рази більшим. Що, своєю чергою, потребує значних інвестицій. Та все одно ми намагаємося знайти можливість для досягнення поставлених цілей.

Про співпрацю з європейцями

Сподіваюся, що Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, Угода про асоціацію сприятиме просуванню нашого товару до Європейського Союзу. Наразі ми вивчаємо законодавчу базу та прораховуємо можливі варіанти співпраці. Приємно зазначити, що європейські партнери зацікавлені у нашій продукції, зокрема, з Литовською компанією ми неодноразово вели переговори і вже маємо домовленості щодо спільних проектів. Також важливим для нас є ринок Польщі, зокрема, у Варшаві плануємо створити кондитерський цех, де з нашого равлика будемо виготовляти широкий асортимент продукції.

Без сумніву, на європейському ринку жорстка конкуренція і ми це чудово усвідомлюємо. Однак я переконаний, що наш товар приємно здивує вибагливого європейського клієнта. Пригадую реакцію італійців та багатьох інших іноземців, які дегустували наші равлики в ресторанах та на фестивалях. Тому я впевнений, що з власною продукцією ми зможемо гідно представити Україну в ЄС.

Про смачні рецепти

Існує безліч рецептів, починаючи від звичайних равликів з часниковим соусом, закінчуючи равликовою печінкою та ікрою. Серед найпопулярніших в Україні – равлик "по-Бургундськи", "Шафрано", "по-Лімузинськи", "по-Діжонськи" та з італійським сиром "Горгонзола". Ми постійно працюємо над розширенням гастрономічного асортименту, експериментуємо з рецептами та соусами, тож я цілком переконаний, що матимемо чим здивувати європейського клієнта.