Європа грязі не боїться: український експорт з незвичайною долею

Інформаційна кампанії "Євроінтеграція: сила можливостей" триває і ми ділимося з вами черговою публікацією, що присвячена одній з історій успіху наших співвітчизників, що змогли реалізуватися завдяки можливостям, які відкриває євроінтеграція. До вашої уваги скорочена версія публікації про те, як свій шлях до Європи знайшли українські грязі.

Чи можуть українські грязі отримати визнання у Європі?

Так, мова йде саме про грязь, проте лікувальну. Як виявилося, вона користується попитом у ЄС, конкуруючи навіть із продукцією з Мертвого моря.

Проте, шлях до Європи виявився куди як не простим.

Компанія "Lac santé"  працює з 2007 року – і більшу частину свого життя займалась виготовленням косметики на основі сакських грязей (відомий курорт у Криму), продаючи її переважно на внутрішньому ринку.

Все змінилося із анексією Кримського півострова у 2014 році. "За великим рахунком, ми втратили майже все – навіть обладнання нам вже не вдавалося вивезти. З 2014 року нам було потрібно все розпочинати з нуля",- розповідає генеральний директор компанії Наталя Редько.

Компанія відновила виробництво, використовуючи тепер грязі материкової України. Але проблема – якщо куяльницька грязь ще відносно відома споживачам, то грязь із Слов'янська – аж ніяк. А найголовніше – жодна з них за популярністю не стоїть поруч із кримськими Саками.

Втім, замовлені компанією дослідження показали, що ці грязі, хоча і відрізняються за складом від сакських, проте мають не менші лікувальні можливості. А найголовніше, усі українські грязі мають достатньо високу мінералізацію – відголосок прадавніх часів, коли на місці України плескалося море.

А відповідно – лікувальні властивості українських грязей більші, ніж європейських. Як тут не задуматися про експорт.

Перший експортний контракт компанія уклала у 2015 році – і певною мірою випадково. Польський дистриб’ютор шукав можливості купувати сакські грязі. "Нам вдалося довести, що продукція із Слов'янська не менш корисна та лікувальна, аніж кримська. Там погодилися взяти на пробу першу партію",- розповідає Наталія Редько…

З повною версією публікації можна ознайомитися на сайті "Європейської правди".

Інформаційна кампанія "Євроінтеграція: сила можливостей" здійснюється Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ЄС та проекту Association4U.