Делегація України на чолі з Ольгою Стефанішиною розпочала участь у другій двосторонній сесії Україна-ЄС

Вступ України до ЄС

17.09.2024

Делегація України під головуванням головного переговірника – Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної розпочала участь в другій двосторонній сесії Україна-ЄС в межах скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС.

Зустріч триватиме в Брюсселі (Королівство Бельгія) з 17 по 19 вересня 2024 року та присвячена переговорному розділу 23 «Судова влада та основоположні права» (Кластер 1 «Основи процесу вступу до ЄС»). Порядком денним передбачаються доповіді за трьома блоками: «Судова влада», «Антикорупційна політика» та «Основоположні права».

Виступаючи із вступним словом, Віцепрем’єр-міністерка подякувала європейській стороні за підтримку трансформацій нашої держави, та українській делегації – за ґрунтовну, ретельну підготовку до перемовин.

«Ми розпочинаємо сьогоднішню зустріч впевненими, в повній готовності, маючи не тільки функціонуючі інституції, а й законодавчу базу, яка відповідає міжнародним стандартам і нормам у сфері верховенства права. Ми наближаємося до процесу вступу до ЄС на найскладнішому етапі нашої трансформації. Водночас маємо переконатися, що ухвалене законодавство виконується належним чином, що інституції функціонують і що вони ефективні. На цьому шляху є багато кроків, і ми їх робили і будемо робити разом з вами. Головна сила нашого діалогу полягає в тому, що Європейський Союз підтримує український народ відтоді, як громадяни вийшли на Майдан Незалежності боротись за європейське майбутнє. Це було зроблено заради Європи та європейських цінностей, і весь цей шлях трансформації ми пройшли разом. Тож нам є що оцінювати, є що вдосконалювати, але я переконана що ми пройдемо цей шлях, з вашою підтримкою», – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона підкреслила, що Україна має намір якнайшвидше представити дорожню карту у сфері верховенства права, що є наступним кроком після скринінгової зустрічі.

«Ми продовжуємо працювати з Європейською Комісією для того, щоб впроваджувати реальні трансформації з урахуванням кращих європейських практик та відповідно до європейських цінностей. Таким чином, терміни будуть узгоджені на основі дорожньої карти реформ у сфері верховенства права, яку ми представимо. Ми зробимо все, щоб це сталося якомога швидше», – наголосила урядовиця.

Зі свого боку, представники Європейської Комісії відзначили всеосяжну та детальну підготовчу роботу, яку провела українська сторона до двосторонньої зустрічі.

Головуючий від Єврокомісії на зустрічі Марк Джорна, Керівник відділу в Генеральному директораті з питань юстиції та захисту прав споживачів (DG JUST), запевнив, що Європейська Комісія надасть всю необхідну допомогу Україні.

Анна Ярош-Фріз, директор по відносинах із Україною Генерального директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) подякувала українській делегації за ґрунтовну роботу.

До складу української делегації входять, зокрема, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко, голова НАЗК Віктор Павлущик, заступник Міністра соціальної політики Ірина Постоловська, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, Представники судової влади (ВРП, ВККС), Верховного суду, Конституційного суду, Офісу генпрокурора, антикорупційних органів та інших. Загалом з українського боку участь у зустрічі у форматі онлайн та офлайн беруть близько 300 представників державних інституцій.

Довідково

Розділ 23 охоплює право та політики ЄС у сферах незалежного та ефективного судочинства; запобігання та боротьби з корупцією як загрози стабільності демократичних інститутів та верховенства права; основоположних прав та свобод, які гарантуються договорами ЄС, Хартією Європейського Союзу про основоположні права: права дітей, захист осіб, які повідомляють про порушення права ЄС, захист персональних даних, процесуальні права та гарантії, права постраждалих у злочинах, протидія расизму та ксенофобії, свобода вираження, недискримінація, захист прав ромів, гендерна рівність, права осіб з інвалідністю, права громадян держав-членів ЄС. Розділи 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Правосуддя, свобода, безпека» є найголовнішими розділами протягом всього процесу переговорів. Жоден переговорний розділ ЄС не буде закритий, допоки не виконані контрольні показники в межах двох вказаних розділів.

Інші новини

Всі новини