Випуск №172 від 5 квітня 2021 року

View this email in your browser

29.03-05.04     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 5 квітня Україні зафіксовано 10179 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку кампанії щеплено 291 824 оcоби, із них отримали 1 дозу – 291 822 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) –  2 осіб.

Загалом в Україні за весь час пандемії 1755888 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 34587 летальних, 1352139 пацієнтів одужали. 

 

Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина провела зустріч  із представниками Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

Ольга Стефанішина наголосила на важливості спільних зусиль урядовців та громадськості для досягнення цілей секторальної інтеграції з ЄС.

Серед важливих напрямків спільної роботи урядовиця назвала: енергетику, трансформацію у рамках Європейського зеленого курсу, вирішення проблемних питань у сфері транскордонної співпраці, моніторинг виконання Угоди про асоціацію, а також її оновлення та оцінку досягнень Угоди. Детальніше

31.03.2021

Ольга Стефанішина: жінка в політиці – це нова нормальність, яка буде змінювати нашу країну

Сьогодні немає успішних країн, побудованих на нерівності. Саме тому рівність прав і можливостей чоловіків та жінок є однією з шести базових цінностей Європейського Союзу і одним із тих «пунктів призначення», які Україна має досягти на своєму євроінтеграційному шляху. Про це зазначила Ольга Стефанішина під час Медійного онлайн-марафону «Рівність у політиці» від Національного демократичного інституту (NDI).

«Ми зробили значний крок у політичній сфері, частково подолавши ґендерний розрив. У парламенті цього скликання майже вдвічі більше жінок, ніж у попередньому (21% проти 12%)», – сказала Віцепрем’єр-міністерка. 

Детальніше

31.03.2021

Належне функціонування внутрішніх водних шляхів потребує ухвалення близько 50-ти підзаконних актів

Старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів є одним із пріоритетних завдань Міністерства інфраструктури на 2021 рік. Наразі розробляється Стратегія розвитку внутрішнього водного транспорту, у плані заходів до якої будуть передбачені заходи щодо розвитку пасажирських перевезень.

«Відновлення ВВШ – це не лише про збільшення вантажопотоку на річці, а й про розвиток пасажирських річкових перевезень. Ми маємо чудові туристичні маршрути, наприклад, Канів і Чорнобиль, де такий вид сполучення користуватиметься попитом і буде найбільш оптимальним», – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій. 

Детальніше

29.03.2021

ЄБРР запускає в Україні проєкт зі створення онлайн-судів

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочинає пілотний проєкт в Україні з надання допомоги у створенні онлайн-судів для розгляду позовів невеликої вартості (5-10 тис. євро). Концепцію та дорожню карту, які розроблять в Україні, використовуватимуть і в інших країнах, де інвестує ЄБРР.

Онлайн-суди дозволяють вирішувати спори дистанційно – від подання позову до винесення рішення. Також вони усувають непропорційні судові витрати та затримки у позовних вимогах невеликої вартості.

У Банку зазначають, що впровадження онлайн-судів у розвинених країнах, таких як Канада, Велика Британія чи Сполучені Штати Америки, дало вражаючі результати. Детальніше

24.03.2021

Суми отримали перші дев’ять тролейбусів із 19-ти, передбачених кредитом Європейського інвестиційного банку (ЄІБ)

Це стало можливим завдяки участі Сум у проєкті «Міський громадський транспорт України», що є рамковим кредитом від ЄІБ. В межах проєкту місто отримало 4 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам із дитячими візочками.

Окрім кредиту від ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3,5 млн євро) у межах цього проєкту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності. Детальніше

30.03.2021

Євроінтеграційні законопроєкти ухвалені в березні 2021 року

Схвалені за основу такі законопроєкти:

4258 про мультимодальні перевезення. Він пропонує запровадити в Україні поняття мультимодального та комбінованого перевезення вантажів, а також удосконалити сервіс та спростити адміністративні процедури для перевізників.

4507 про енергетичну ефективність. Документ встановлює правові, економічні та організаційні засади для реалізації заходів з енергоефективності під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.

4407 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єктів підвищеної небезпеки». 

3427 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі». 

Уряд підвищує рівень безпечності дитячих іграшок відповідно до норм ЄС

Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до Технічного регламенту безпечності іграшок. Зокрема, знижуються допустимі значення вмісту хрому (VI), алюмінію та формальдегіду.

«Така відповідність стандартам ЄС сприятиме усуненню технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським союзом, стимулюватиме експорт та підвищить конкурентоздатність українських виробників на міжнародних ринках», − прокоментував рішення Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. Детальніше

31.03.2021

 

Кабмін схвалив законопроєкт щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю

Законодавчі ініціативи спрямовані на впровадження диференційованого підходу щодо працевлаштування осіб із важкою формою інвалідності; механізмів працевлаштування осіб з інвалідністю на посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування; створення рівних умов для всіх роботодавців щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю тощо. Детальніше

31.03.2021

 

Уряд утворив делегацію для переговорів з Єврокомісією щодо долучення України до Рамкової програми ЄС із досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

«Горизонт Європа» − це наступна рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій, що триватиме протягом 7 років і замінить «Горизонт 2020». Активне залучення України до проєктів Програми «Горизонт Європа» сприятиме реалізації пріоритетних задач, визначених у Дорожній карті України до Європейського дослідницького простору. 

Детальніше

31.03.2021

 

Результати розгляду законопроєктів парламентським Комітетом з питань інтеграції до ЄС

Такими, що не суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, Комітет визначив законопроєкти:

3758 − встановлює вимоги щодо дотримання академічної доброчесності для керівників закладів освіти та осіб, які претендують на посади в Кабінеті Міністрів України та на державну службу.

0094 − про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу. Її мета − проводити дослідження та поглиблювати досвід задля вирішення проблем лісів та ефективного лісоуправління.

4187 щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування. Документ передбачає створення «Інтерактивної карти користування надрами та геології України».

4396 − пропонує встановити єдині правила державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин та інші законопроєкти. Детальніше

31.03.2021Україна може виробляти понад 5 млрд нм3 «зеленого» водню щорічно

Відповідно до цілей Енергетичної стратегії України на період до 2035 року щодо встановлення потужностей вітрових та сонячних електростанцій, середньорічне виробництво «зеленого» водню може скласти 5,5 млрд нм3. Про це йшлося під час онлайн-воркшопу, організованого UNECE (Європейська економічна комісія ООН).

Серед переваг використання «зеленого» водню: забезпечення гнучкості роботи енергосистеми; декарбонізація промисловості та транспортного сектору; довгострокове зберігання електроенергії. Детальніше

29.03.2021

Держекоінспекція долучиться до робочої групи Ради Європи щодо боротьби з екологічною злочинністю

Держекоінспекція офіційно запрошена долучитись до Робочої групи з питань навколишнього середовища та кримінального права, створеної Європейським комітетом з проблем злочинності при Раді Європи. Разом з європейськими установами, органами та об’єднаннями Держекоінспекція буде напрацьовувати рішення для боротьби зі зростаючою кількістю злочинів проти довкілля. Загалом до співробітництва приєдналось 17 країн Європи, серед яких Німеччина, Франція, Швейцарія, Фінляндія.

За даними Інтерполу, екологічні правопорушення є четвертим за величиною злочинним сектором на планеті. Щорічно природа зазнає збитків на суму від 91 до 258 мільярдів доларів. Детальніше

30.03.2021

EUКраїна: захист екології, здоров’я та життя людейДірки в законодавстві та бажання промисловців зекономити «на екології» коштують Україні понад 50 тисяч передчасних смертей щороку. Експлуатуючи застаріле обладнання, найбільші забруднювачі отримують надприбутки ціною здоров’я і добробуту людей та стану довкілля.Важко уявити собі таке в Європейському Союзі. Вже понад 10 років відходи та викиди там регулює Директива 2010/75/ЄС. Хороша новина в тому, що Україна, виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС, має переходити на європейські стандарти також і в захисті екології. Гармонізувати українське законодавство в цій сфері з вимогами Євросоюзу має спеціальний євроінтеграційний законопроєкт «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» (#4167), який зараз знаходиться на розгляді парламенту. Захист екології, здоров’я та самого життя людей є безумовною цінністю для влади цивілізованих країн. Україна теж поступово наближається до цього рівня. ДетальнішеДетальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».Інтерв’ю Ольги Стефанішиної для інформаційного агентства «Главком»

Віцепрем’єрка розповіла про потенціал торговельної частини Угоди про асоціацію з ЄС, ухвалення євроатлантичних та євроінтеграційних законопроєктів, оновлення Угоди про асоціацію та інше. Детальніше

Можливості для молоді: онлайн-заходи від ЕРАЗМУС+

У квітні відбудуться серія онлайн-подій «Еразмус + Дні для молоді України: Zoom Edition». Під час заходів ви дізнаєтесь про програму Еразмус+ 2021-2027 рр., безкоштовні можливості для навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах. Детальніше 

30.03.2021

Зелений сертифікат ЄС − як зміняться подорожі в Євросоюзі

Європейська Комісія представила пропозицію створити цифровий зелений сертифікат для безпечного вільного пересування в межах ЄС на час пандемії COVID-19. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь: що таке цифровий зелений сертифікат та як він працюватиме, як він допоможе вільному пересуванню та чи зможуть громадяни третіх країн отримати зелений сертифікат? Детальніше

02.04.2021