Уряд підтримав зміни до Митного кодексу України щодо визначення країни походження товару

 

7 квітня Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінфіном та Держмитслужбою законопроєкт «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу Європейського Союзу». Очікується, що прийняття закону сприятиме удосконаленню митного сервісу та розвитку міжнародної торгівлі. 

Про це повідомляє Міністерство фінансів України. 

«У рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбувається процес імплементації до Митного кодексу України положень митного законодавства Європейського Союзу, зокрема, в частині визначення непреференційного походження при імпорті/експорті в Україну товарів» − говориться у повідомленні.

Цим законопроєктом пропонується розділ II «Країна походження товару» Митного кодексу України викласти у новій редакції, згідно з якою Митному кодексу Європейського Союзу відповідатимуть положення щодо:

  • мети визначення непреференційного походження товарів;

  • особливостей визначення походження приладдя, запасних частин та інструментів, нейтральних елементів і пакування;

  • переліку товарів, повністю вироблених у даній країні;

  • критеріїв достатньої переробки товарів, що виробляються з використанням матеріалів іноземного походження;

  • переліку простих операцій;

  • порядку перевірки митними органами сертифікатів про походження товарів (у тому числі електронних сертифікатів про походження) після завершення митного оформлення.

Законопроєкт розроблено відповідно до вимог додатка XV до Угоди про асоціацію «Наближення митного законодавства».