Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС

Європейська комісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною, Європейським Союзом та його державами-членами. Наступний крок – внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення. 

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«Спільний авіапростір з ЄС — довгоочікуваний документ як для України, так і Євросоюзу. Те, що Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради про підписання цієї Угоди — важливий крок у ланцюжку процедур, за яким йде внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення. Ми та європейці давно більш ніж готові до «відкритого неба» між Україною та ЄС. Бо тоді європейський ринок стане доступнішим для українських авіакомпаній, квитки дешевшими, маршрути вигіднішими, а в Україну «зайде» ще більше європейських авіаперевізників», — коментує Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Зокрема, завдяки Угоді розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян та бізнесу. Спільний авіаційний простір Україна-ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України. За словами Міністра інфраструктури Владислава Криклія, підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС дозволить наблизити українських авіаперевізників до європейських, зняти монополію на окремі маршрути, встановлені двосторонніми договорами, та полегшити відкриття нових. Також укладення Угоди сприятиме швидшому відновленню ринку авіаперевезень внаслідок коронакризи та розвитку внутрішніх авіанапрямків.

Зі свого боку Україна виконала всі покладені на неї зобов’язання та формальності, необхідні для підписання Угоди про Спільний авіаційний простір.

Довідково

Європейський спільний авіаційний простір (САП) – це двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносини у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використовувати повітряний простір. Переговори про САП з Україною завершилися у 2013 році, але підписання Угоди було заблоковане через конфлікт між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтару.