В Україні оформили першу декларацію у режимі спільного транзиту на національному рівні із застосуванням NCTS

8 квітня в Україні оформили першу декларацію T1UA у режимі спільного транзиту на національному рівні із застосуванням національної електронної транзитної системи (NCTS).

Зараз NCTS працює в Україні у національному масштабі, який є необхідним етапом підготовки для приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та міжнародного застосування NCTS.

На етапі національного застосування NCTS в Україні одночасно з NCTS працюватиме і звична система контролю доставки товарів. У цей період суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності можуть самостійно обирати систему, до якої вони хочуть подавати транзитні декларації.

Регулярне використання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності NCTS та відповідність критеріям щодо дотримання законодавства, надійності внутрішніх процесів та фінансової стійкості є підставою для подальшого отримання ними спеціальних транзитних спрощень.

Методичні та навчальні матеріали для підприємств та працівників Держмитслужби щодо роботи в NCTS розміщені на офіційному веб-порталі Держмитслужби за посиланням.

Довідково

Конвенція про процедуру спільного транзиту є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ/EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією. Технологія, яка лежить в основі Конвенції, – Нова комп'ютеризована система транзиту (NCTS). Вона доступна лише для членів Конвенції. NCTS з'єднує митні служби в країнах-учасницях Конвенції, дозволяючи обмінюватися митними даними.  Для бізнесу використання однієї транзитної декларації для доставки вантажів з однієї країни в іншу (від митниці відправлення до митниці призначення), згідно із процедурою спільного транзиту, зменшує вартість митних процедур та час, необхідний для їх проходження, – отже, зменшує черги на кордоні, що означає швидший потік товарів.