20 додаткових апаратів штучної вентиляції легень доставлені в Україну за підтримки ЄС і ВООЗ

Розпочалася поставка 20 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), профінансованих Європейським Союзом і закуплених ВООЗ. Це обладнання дозволяє спеціалізованим лікарням допомогти важкохворим пацієнтам одужати від COVID-19. Поставка задовольнить критичну потребу в такому устаткуванні у Києві та 7 областях України: Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій, Тернопільській, Рівненській і Черкаській.

Про це повідомляє Представництсво Європейського Союзу в Україні.

Апарати були закуплені ВООЗ за фінансування ЄС у межах ініціативи «Солідарність заради здоров'я». Загальна вартість обладнання, запасних частин і витратних матеріалів, а також послуг з інсталяції, навчання персоналу, забезпечення додаткової гарантії та профілактичного обслуговування складає 899 тис євро.

Уся техніка перевірена на відповідність стандартам якості та безпеки. Найближчими тижнями вона буде розподілена Бюро ВООЗ в Україні до медичних закладів відповідно до потреб, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

Посол Матті Маасікас зазначив: «Європейський Союз продовжує підтримувати українську систему охорони здоров’я у боротьбі з COVID-19. Наша допомога передбачає придбання лікарських засобів й обладнання, а  також зміцнення спроможності медичної галузі реагувати на спалахи захворювань. Я радий відвідати сьогодні одну з лікарень і передати апарат ШВЛ. Завдяки нашому міцному партнерству з ВООЗ ми можемо співпрацювати і допомагати медичним працівникам покращувати лікування важкохворих пацієнтів із COVID-19 в Україні».

ВООЗ забезпечила встановлення, технічну підтримку та навчання медичного персоналу щодо використання обладнання. Також організація надає розширену дворічну гарантію на технічне обслуговування апаратів ШВЛ.  

Довідково

Ініціатива «Солідарність заради здоров’я» – це спільні зусилля Європейського Союзу та Європейського регіонального бюро ВООЗ у шести країнах Східного партнерства: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні. Проєкт спрямований на допомогу в запобіганні, виявленні та реагуванні на пандемію COVID-19 і зміцнення спроможності країн Східного партнерства ЄС ефективно діяти у надзвичайних ситуаціях у галузі охорони здоров'я. Проєкт реалізується Європейським регіональним бюро ВООЗ й офісами ВООЗ у цих країнах у тісній співпраці з представництвами ЄС, національними органами влади та партнерами з розвитку, у тому числі в рамках системи ООН.