Найкращі іноземні заклади вищої освіти зможуть відкрити філії в Україні

Уряд унормував особливості створення, реорганізації та ліквідації філій іноземних закладів вищої освіти в Україні. Відповідна постанова № 304 опублікована на Урядовому порталі. Вона підготовлена на виконання абзацу шостого частини дев’ятої статті 33 Закону України «Про вищу освіту».

Джерело: Міністерство освіти і науки України

«Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до Європейського освітнього простору. Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Отже, найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко. 

Провадження освітньої діяльності територіально відокремленим структурним підрозділом іноземного закладу вищої освіти буде здійснюватися на підставі дозволу, виданого Міністерством освіти і науки України. 

Іноземний заклад вищої освіти під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.  

Для отримання дозволу на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземний заклад вищої освіти має подати до МОН копії установчих документів та інші документи, що містять таку інформацію:

  • наявність ліцензії (інших документів дозвільного характеру) на провадження освітньої діяльності в країні резидентства та документів про акредитацію (визнання) освітніх програм;

  • досвід утворення та діяльності територіально відокремлених структурних підрозділів за кордоном;

  • мету відкриття та види діяльності територіально відокремленого структурного підрозділу, ділові відносини з українськими партнерами та перспективи розвитку співробітництва;

  • місцезнаходження територіально відокремленого структурного підрозділу, що планується утворити, і заплановану кількість працівників, зокрема іноземних громадян, які працюватимуть у територіально відокремленому структурному підрозділі;

  • характеристики освітніх програм, що планується реалізовувати.

Довідково:

Закон України «Про вищу освіту» встановлює обмеження на створення та функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.