Прем’єр-міністр України доручив Міндовкіллю розпочати процес розмежування функцій Держводагентства

Міндовкілля дієво впроваджує в Україні принципи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, які закладені у Водній Рамковій Директиві ЄС. Це підтверджують  європейські партнери, які відзначають євроінтеграційний прогрес України у водній сфері. 

Для подальшої реалізації стратегічних цілей водної політики необхідно розділити функції Держводагентства з управління інфраструктурою водного господарства та водними ресурсами. Вони є суперечливими та призводять до призупинення певних процесів євроінтеграції. 

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Формуванням політики зі сталого використанням вод має займатися Міндовкілля, а розвитком зрошення – Мінагрополітики.

На цьому під час наради з питань проєкту зрошення земель акцентував Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Захід пройшов за участю заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайла Хорєва, Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, представників Міністерства фінансів, Миколаївської, Одеської і Херсонської облдержадміністрацій. 

Прем’єр-міністр підкреслив, що Президент України поставив завдання цього року розпочати відновлення зрошувальних систем. І Уряд має забезпечити оперативну передачу майнових комплексів Міндовкілля у сферу Мінагрополітики. 

«Для правильного та послідовного розмежування функцій Держводагентства ми розробили дорожню карту. Спільно з Мінагрополітики вже розпочали її реалізацію - напрацювали низку проєктів документів. Міндовкілля вважає, що розділення функцій управління інфраструктурою водного господарства та водними ресурсами дозволить Держводагентству зосередитися на виконанні головних завдань державної водної політики», - зауважив Михайло Хорєв. 

Це: 

  • впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом - розробка та реалізація планів управління для 9 районів річкових басейнів;
  • протипаводковий захист - імплементація Директиви 2007/60/ЄС про оцінку та управління ризиками затоплення в частині впровадження планів управління ризиками затоплення та реалізація заходів із запобігання шкідливій дії вод; 
  • здійснення державного моніторингу вод. 

За результатами наради Прем’єр-міністр України доручив Міндовкіллю та Мінагрополітики визначити конкретні кроки з чітким терміном виконання для юридичної й документальної передачі інфраструктури.