Якість життя понад 5 мільйонів українців покращилась завдяки кредитній програмі для відновлення України від Європейського інвестиційного банку

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України: реконструкція об’єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях».

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Наприкінці минулого року Уряд України та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписали три кредитні угоди на суму 640 млн євро на розвиток соціальної та дорожньої інфраструктури. Із них – 340 млн євро для програми відновлення інфраструктури на сході України та регіонів, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Відповідальним виконавцем за програмою є Мінрегіон.

Цей кредит доповнює Надзвичайну кредитну програму для відновлення України – довгострокову інвестицію, загальною сумою у 200 млн євро, що спрямована на відбудову об’єктів критично важливої інфраструктури.

«Ми вже надали 200 млн євро, завдяки яким реалізується понад 200 проєктів. Цей успіх був би неможливий без консолідованої співпраці між міністерствами, губернаторами та мерами, делегацією ЄС та ЄІБ. Але найбільше досягнення у тому, що понад 5 млн людей покращили своє життя завдяки програмі, включаючи тимчасово переміщених осіб. І тому ми розпочали наступний етап програми – кредит у розмірі 340 млн євро», – зазначає голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Наразі, відповідно до вимог ЄІБ, в рамках програми реалізується 236 проєктів у 9 областях України, 63 з яких вже цілком завершені. Йдеться про відновлення та модернізацію критично важливої інфраструктури – адміністративних та громадських будівель.

Наступний етап програми спрямований на проєкти з відновлення та модернізації шкіл, садочків, лікарень, адмінбудівель, а також на покращення систем водопостачання.

Довідково

В обговоренні взяли участь представники Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку, Мінрегіону, Мінфіну, голови Луганської та Донецької ОДА та та мери міст цих областей. Йшлося про другу фазу програми – кредит ЄІБ у розмірі 340 млн євро для відновлення інфраструктури на сході України та регіонів, які приймають внутрішньо переміщених осіб