Український закордонний паспорт піднявся на шість позицій у рейтингу паспортів

Наразі український паспорт займає 35 місце із 110 у міжнародному рейтингу. Такі дані оновленого Індексу паспортів презентувала компанія Henley & Partners. 

Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

На сьогодні паспорт для виїзду за кордон дозволяє громадянам України відвідувати без візи або з візою після прибуття 136 країн світу. Зокрема, з січня по березень 2021 року Україна уклала безвізові угоди з кількома острівними державами та територіями регіону Карибського моря – Арубою, Кюрасао, Гренадою, Сен-Мартеном та Карибськими Нідерландами.

Протягом останніх 11 років кількість безвізових напрямків в Україні зросла з 64 до 136. Зокрема, Україна поліпшила показники завдяки отриманню безвізового доступу до країн Шенгенської зони у 2017 році.

Детальніше 

Індекс паспортів Henley & Partners щоквартально аналізує візові правила 227 країн і територій світу, ранжуючи їх за кількістю країн безвізового в'їзду. Рейтинг укладається понад 10 років у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA), яка підтримує найбільшу у світі базу туристичної інформації.

Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн, у які її громадяни можуть в'їжджати без попереднього оформлення віз (без візи або з візою після прибуття). Паспорти усіх розглянутих країн є біометричними (відповідно до специфікацій, встановлених стандартом Міжнародної організації цивільної авіації, ІКАО 9303).