Місто Хмельницький здобуло приз Парламентської асамблеї Ради Європи за просування європейських ідей

Українське місто Хмельницький отримало 2021 Europe Prize (Приз Європи за 2021 рік) – найвища нагорода, яку щороку присуджує Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) місту, що найактивніше просуває європейські ідеї.

Про це повідомляє Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ).

Хмельницький активно співпрацює з 13 містами-побратимами. Місто постійно прагне розширювати співпрацю та встановити економічні, наукові, технічні та культурні партнерства з новими містами. Місто також опікується проблемами довкілля та реалізує проєкти у цій галузі. Відтак Хмельницький активно продовжує рухатись у напрямку запровадження європейських стандартів поводження з відходами. Зокрема, відбулася низка важливих подій, що дозволять впровадити стандарти ЄС у цій сфері. Місто доєдналося до програми ЄБРР «Зелені міста». Підписано кредитну та грантову угоди Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів між хмельницьким комунальним підприємством «Спецкомунтранс» та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Окрім того, Хмельницький організовує багато заходів для молоді протягом року: спільні програми між школами, коледжами та університетами з навчальними закладами інших європейських країн; організація «Тижня Європи» у школах; та ознайомлення молоді з історією, культурою та традиціями європейських країн.

Хмельницький святкує День Європи з 2003 року, зокрема, організовуючи фестивалі європейської культури, вікторини та конкурси для учнів.

Також до короткого списку конкурсу увійшли міста Бамберг (Німеччина), Кельце (Польща) і Мюнстер (Німеччина). Окрім того, Львів отримав Почесну відзнаку, яка є друга найвищою відзнакою після Призу Європи, такою відзнакою нагороджують 5 міст.

Довідково

ПАРЄ заснувала Приз Європи у 1955 році. Це найпрестижніша нагорода, яку можуть вручити європейському місту за його дії на території Європи. Приз складається з трофея, медалі, диплома та стипендії, які розраховані для навчального візиту до європейських установ для молоді з міста-переможця.