Ольга Стефанішина провела установче засідання робочої групи з механізму вуглецевого коригування на кордоні (СВАМ)

Сьогодні, 16 квітня, під головуванням Ольги Стефанішиної, Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, відбулося перше засідання робочої групи, яка працюватиме над узгодженням консолідованої позиції України щодо нового європейського механізму СВАМ для підготовки проведення консультацій з Європейською Комісією. 

«Ми підтримуємо «зелену» трансформацію України, однак з урахуванням часових рамок, наявних фінансових ресурсів держави та можливостей українського бізнесу. Майбутній європейський механізм вуглецевого коригування (СВАМ) – це виклик для багатьох країн, тому завдання цієї робочої групи захистити національні інтереси України в умовах нових кліматичних трендів. Звісно, з урахуванням спільних зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС», – заявила під час засідання Стефанішина.

Напрацювання робочої групи ляжуть в основу переговорної позиції України в рамках офіційних консультацій з представниками Європейського Союзу. 

Довідково

Внаслідок результатів попередніх переговорів з Єврокомісією, 24 березня 2021 року Уряд створив Робочу групу для узгодження підходу щодо застосування до України механізму коригування вуглецю на кордоні для проведення консультацій з Європейською Комісією. До складу Робочої групи входять представники Міністерства фінансів, Міністерства енергетики, Міністерства економіки, Міністерства довкілля та інших органів влади. Докладніше https://bit.ly/2QwtvgI