Україна набула повноправного членства у Міжнародній організації законодавчої метрології

20 квітня 2021 року Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

Набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати у всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації. Україна матиме можливість брати участь у системі сертифікації OIML. Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема, державами-членами ЄС, країнами Північної та Південної Америки, Африки та Азії. Це дозволить українським виробникам засобів вимірювальної техніки (зважувальних приладів, лічильників води, тепла, газу, електричної енергії, тощо) поставляти свою продукцію на ринки країн-членів OIML без проведення додаткових процедур їх оцінювання.

«Повноправне членство дозволить національним виробникам засобів вимірювальної техніки поставляти свою продукцію на ринки держав-членів організації без проведення додаткових процедур їх оцінювання. Крім того, набуття Україною членства в OIML є важливим для виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також суттєвим кроком на шляху до укладання «промислового безвізу», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

Набуття повного членства України в Міжнародній організації законодавчої метрології (OIML) та підписання Метричної Конвенції для участі в повному обсязі в Угоді про взаємне визнання національних еталонів і сертифікатів калібрування й вимірювання – є завданням на виконання Плану заходів з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині ТВТ (Technical Barriers to Trade) – Зменшення технічних бар’єрів торгівлі.

Довідково

Нагадаємо, 5 листопада 2020 року Верховна Рада України ратифікувала приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML). 

OIML – міжурядова організація, заснована у 1955 році для здійснення міжнародної гармонізації процедур законодавчої метрології (вимоги до проведення вимірювань та засобів вимірювальної техніки). На сьогодні OIML об'єднує 123 країни, з них держав-членів – 61, держав членів-кореспондентів – 62.