Випуск №175 від 26 квітня 2021 року

View this email in your browser

19.04-26.04     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 26 квітня в Україні зафіксовано 5062 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Від початку вакцинальної кампанії проведено 528 030 щеплень. Першу дозу  отримали 528 028 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 5 осіб.

Загалом в Україні за весь час пандемії 2030333 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 42518 летальних, 1579438 пацієнтів одужали.
 

Україна набула повноправного членства у Міжнародній організації законодавчої метрології (OIML)

Завдяки цьому Україна зможе брати участь у системі сертифікації OIML. Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема, країнами ЄС, Північної та Південної Америки, Африки та Азії.
Це дозволить українським виробникам засобів вимірювальної техніки (зважувальних приладів, лічильників води, тепла, газу, електричної енергії, тощо) поставляти свою продукцію на ринки країн-членів OIML без проведення додаткових процедур їх оцінювання. Це рішення є важливим кроком на шляху до укладання «промислового безвізу» (Угода АСАА). Детальніше
21.04.2021

Ольга Стефанішина: Уряд визначив кроки для виконання Указу Президента щодо боротьби з домашнім та гендерним насильством

«Коронакриза оголила слабкі місця – ми потребуємо ширшого інформування на цю тему, доступних та дієвих державних послуг для підтримки постраждалих та покарання або реабілітації кривдників. План заходів сфокусує роботу державних органів влади на вирішенні цих питань», – прокоментувала рішення Уряду Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Уряд також схвалив постанову, яка визначає механізм надання субвенції з державного до місцевих бюджетів на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Детальніше
21.04.2021

Урядова комісія під головуванням Ольги Стефанішиної визначила подальші кроки для боротьби з домашнім насильством

22 квітня відбулось засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під головуванням Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за участі Першої леді Олени Зеленської, Генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, представників центральних органів влади.

За підсумком роботи Комісії було погоджено: 

 • Розширити мережі спеціалізованих служб підтримки (притулків, кризових кімнат, мобільних бригад) відповідно до потреб регіонів України;

 • Завершити оновлення роботи урядової гарячої лінії для потерпілих від домашнього насильства;

 • Запустити навчальні програми для фахівців, які працюють з потерпілими (психологи, юристи і т.д);

 • Посилити інформаційну роботу щодо запобігання та протидії домашньому насильству;

 • Підтримувати регулярну координацію Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з обласними державними адміністраціями і неурядовими організаціями.

Детальніше
22.04.2021

У рамках майбутнього перегляду політики сусідства ЄС має бути розроблена модель переходу від політики сусідства до політики розширення стосовно асоційованих країн

Про це сказала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час онлайн-виступу на дев’ятій сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ, де відбулось обговорення відновлення стійкості та перспектив демократизації Східного Партнерства після COVID-19.

Виступ Ольги Стефанішиної можна переглянути за посиланням. Більше – на сторінці Twitter Віцепрем'єрки.

На Digital Day 2021 визначили цифрові цілі ЄС

Європейська комісія провела Digital Day 2021 – захід, який уже четвертий рік об’єднує держав-членів ЄС навколо найголовніших цифрових цілей. Цього року міністри підписали три важливі Декларації та взяли відповідальність за такі напрями: 

 • зміцнення інтернет-зв’язку між ЄС та міжнародними партнерами, 
 • розвиток «чистих» цифрових технологій, 
 • покращення регуляторного середовища для стартапів. 

Детальніше
22.04.2021

ЄС продовжує допомагати ЦНАП дотримуватися правил безпеки під час карантину

Ще 130 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у громадах отримали набори маркування та захисту, які допоможуть дотримуватися карантинних обмежень. Програма ЄС «U-LEAD з Європою» зробила внесок в організацію безпечного простору ЦНАП для працівників та відвідувачів під час карантинних обмежень для майже 500 громад по всій Україні. Детальніше
20.04.2021

Понад 150 млн грн «теплих кредитів» залучено українцями лише за перші 3 тижні роботи програми у цьому році

Понад 3800 родин вже скористатися державною програмою та отримали в банках 154 млн грн «теплих кредитів». Нещодавно було залучено майже половину цієї суми – 70,4 млн грн – з яких на:

 • енергоефективні матеріали та обладнання – 69 млн грн;
 • твердопаливні котли – 1,4 млн грн.

Окрім того, у власників приватних домогосподарств є нагода отримати «теплий кредит» на електрозарядку для електрокару і компенсацію 35% суми кредиту з держбюджету. Детальніше
20.04.2021

В Міненергетики розробили три документи для підготовки Водневої стратегії України

У результаті співпраці між підрозділами Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН та Урядом України, зокрема, Міністерством енергетики, створено три важливих документи, що стануть підґрунтям для розробки Водневої стратегії України:

 • проєкт Дорожньої карти з виробництва та використання водню в Україні;
 • проєкт Дорожньої карти використання водню в Україні в автомобільному транспорті;
 • проєкт звіту про масштабну дію згідно з процедурою Стратегічної екологічної оцінки Дорожньої карти.

Водень є інноваційним рішенням для досягнення вуглецевої нейтральності та інших кліматичних цілей. Детальніше
23.04.2021

 

Міненерго планує адаптувати енергетичне маркування до нових правил ЄС: публічне обговорення

Міністерство енергетики України розпочинає публічне обговорення Технічного регламенту, яким планується встановити основні вимоги щодо енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів в Україні відповідно до оновленого законодавства ЄС. Зокрема, вводиться електронна база даних енергоспоживчих продуктів з відкритою і закритою частинами. У відкритій частині кожен споживач отримає всю необхідну інформацію, зокрема й про рівень енергоефективності товару.

Завдяки цьому рішенню очікується зменшення загальнодержавного рівня енергетичного споживання за рахунок збільшення кількості енергоефективних товарів на ринку. Детальніше
23.04.2021

EUКраїна: фахова передвища освіта

Близько 400 000 студентів навчається сьогодні в українських коледжах і технікумах. Довгий час ця сфера не була законодавчо врегульована належним чином, а роботодавці скаржилися на відірваність освіти від реальних потреб країни. Ситуація почала змінюватися у 2019 році, коли був ухвалений закон, який теж відноситься до євроінтеграційних – «Про фахову передвищу освіту». 

Цей закон запроваджує сучасний ринок освітніх послуг, де нормою є навчання протягом усього життя, а теоретична частина не відірвана від виробничої. Також він розширює можливості для отримання такої освіти. Мета закону –  не лише стимулювати молодих спеціалістів, але й дати змогу тим українцям, які давно закінчили школу чи виш, опанувати  в коледжі новий фах, затребуваний ринком праці.

Це підвищуватиме конкурентоспроможність українських випускників в умовах сучасного виробництва та сфери послуг і зближуватиме  українські стандарти фахової освіти з європейськими.

Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».

ЄС і ПРООН запускають серію онлайн-курсів для ОСББ

Європейсткий Союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголошують запуск серії онлайн-курсів «ОСББ: абетка успіху». 

Курси будуть цікаві для всіх, хто замислюється над створенням об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), а також для тих, хто бажає ефективно утримувати свій багатоквартирний будинок, зокрема впроваджувати ініціативи з підвищення енергоефективності.

Курси знаходяться у вільному доступі на освітній платформі  Prometheus:

Навчання не прив’язане до календаря, тож користувачі можуть проходити курс у власному темпі. Детальніше

Навіщо Україні закон про адмінпроцедуру: досвід Латвії

«Якщо порівняти поточний проєкт закону про адмінпроцедуру в Україні з його аналогами в різних країнах, то він повністю відповідає європейським стандартам. А головне – забезпечить захист громадян та бізнесу, як і в будь-якій країні Європейського Союзу» – пише у колонці адміністративна суддя Верховного суду Латвії Яутріте Бріеде. Матеріал підготовлено у співпраці з Юрісом Стінкою, ключовим експертом проєкту EU4PAR. 
Детальніше
21.04.2021

Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні: 26 квітня – 2 травня