Ольга Стефанішина та Катерина Матернова обговорили поглиблення інтеграції між Україною та ЄС

27 квітня відбулась зустріч Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, а також заступників міністрів з євроінтеграції із в.о. голови Групи підтримки України, заступницею Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катериною Матерновою у рамках її чотириденного віртуального візиту до України. 

Учасники обговорили оцінку досягнення цілей Угоди про асоціацію; порядок денний діалогу України та ЄС у рамках реалізації Європейського зеленого курсу; трансформації у сферах транспорту та енергетики, а також підтримку ЄС на цьому шляху, зокрема пріоритети співробітництва в рамках нової фінансової перспективи ЄС на 2021-2027 роки.

Ольга Стефанішина зазначила, що за підсумками Саміту Україна-ЄС та Ради асоціації партнери погодили амбітний порядок денний, над яким сьогодні активно працюють усі дотичні органи влади. 

«‎Сьогодні велика частина нашої роботи спрямована на те, аби розширити порядок денний співпраці України з ЄС і відкрити нові напрямки для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції. Для цього нам потрібно провести комплексний огляд досягнення цілей Угоди про асоціацію, що є унікальною задачею не тільки для Києва, але і для Брюсселю. Ми очікуємо на презентацію підсумків цього аналізу до саміту Україна-ЄС, який запланований цього року»,‎ – сказала Ольга Стефанішина. 

Урядовиця наголосила, що Україна та ЄС мають продовжувати працювати над лібералізацією торгівлі та відкриттям повного потенціалу зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 

«‎Україна вже підготувала першу частину пропозицій щодо оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію на основі діалогів з бізнесом та власних підрахунків Уряду. Очікуємо, що перший раунд переговорів щодо оновлення торгових параметрів Угоди про асоціацію відбудеться у травні цього року», – повідомила Ольга Стефанішина.