У Мінрегіоні обговорили проєкт Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону на 2022 рік

28 квітня, за ініціативи Мінрегіону, відбулося обговорення проєкту Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) на 2022 рік з представниками громадського сектору та експертної спільноти.

Україна є першою країною не членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії з листопада 2021 по листопад 2022 та відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

Зустріч відбулася під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ігоря Корхового. Участь в обговоренні взяли представники Агенцій регіонального розвитку областей залучених до Стратегії, Національного інституту стратегічних досліджень, профільних громадських організацій та експертного середовища.

Наразі Мінрегіон підготував проєкт Програми, що передбачає окреслення політичних і тематичних пріоритетів та заходів України в рамках головування.

Головуючи в ЄСДР, Україна зосередить свою увагу на темах, де наслідки коронавірусної кризи стали найвідчутнішими, а також на тих сферах, де посилення заходів з відновлення та згуртованості є найвагомішими для сприяння добробуту жителів Дунайського регіону. Крім того, планується, що реалізація запропонованих тематичних пріоритетів головування України відбуватиметься з урахуванням нового європейського порядку денного з цифровізації та Європейського зеленого курсу.

«Мінрегіоном підготовлено проект Програми та проведено попередні обговорення з зацікавленими ЦОВВ щодо визначення основних пріоритетів та консолідації спільних зусиль при підготовці України до головування. Думка експертного та громадського середовища є важливим аспектом при узгодженні визначених пріоритетів та встановленні подальших напрямів співпраці. Тому ми відкриті для пропозицій та обговорення спільних ініціатив», – зазначив заступник Міністра Ігор Корховий.

Також Мінрегіон активно співпрацює з Контактним пунктом ЄСДР щодо нарощення спільного потенціалу та обміну досвідом у підготовці України до головування.

Довідково

Дунайська стратегія – це платформа і план дій по співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.