Випуск №176 від 5 травня 2021 року

View this email in your browser

26.04-05.05     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 5 травня в Україні зафіксовано 2576 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Від початку вакцинальної кампанії проведено 759434 щеплень. Першу дозу отримали 759432 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 303 осіб.

Загалом в Україні за весь час пандемії 2090986 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 45077 летальних, 1697358 пацієнтів одужали.

Україна має достатній прогрес у виконанні Угоди про асоціацію для більш амбітного порядку денного співпраці з ЄС

Про це заявила Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Вона зазначила, що Парламент та Уряд напрацювали та ухвалили необхідне законодавство, яке відкриває Україні шлях до глибшої інтеграції з енергетичними ринками ЄС, розвитку логістичних маршрутів з ЄС та доступу до внутрішнього ринку ЄС у сфері цифрових послуг. Подальша реалізація цих ініціатив потребує спільних кроків зі сторони України та Євросоюзу. 

Урядовиця також нагадала, що на першому засіданні Комісії було визначено 24 нормативно-правових акти, необхідних для виконання Угоди про асоціацію. З них 8 актів вже прийняті Урядом, 13 – розроблені і перебувають на розгляді Кабінету Міністрів, 3 – готуються міністерствами на внесення до розгляду Уряду.  Детальніше
28.04.2021

Ольга Стефанішина та Катерина Матернова обговорили поглиблення інтеграції між Україною та ЄС

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина, заступники міністрів з євроінтеграції та заступниця Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катерина Матернова обговорили такі питання:

 • оцінку досягнення цілей Угоди про асоціацію; 

 • порядок денний діалогу України та ЄС у рамках реалізації Європейського зеленого курсу; 

 • трансформації у сферах транспорту та енергетики, а також підтримку ЄС на цьому шляху, зокрема пріоритети співробітництва в рамках нової фінансової перспективи ЄС на 2021-2027 роки.

«Сьогодні велика частина нашої роботи спрямована на те, аби розширити порядок денний співпраці України з ЄС і відкрити нові напрямки для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції. Для цього нам потрібно провести комплексний огляд досягнення цілей Угоди про асоціацію, що є унікальною задачею не тільки для Києва, але і для Брюсселю. Ми очікуємо на презентацію підсумків цього аналізу до саміту Україна-ЄС, який запланований цього року», – сказала Ольга Стефанішина. 
Детальніше
27.04.2021

Верховна Рада проголосувала за надання автономії закладам вищої освіти та науковим установам у питаннях створення наукових парків

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4236 щодо активізації діяльності наукових парків. Документ розроблений з метою підвищення ефективності інноваційної діяльності науковими парками та комерціалізації результатів наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок.


Детальніше

27.04.2021
 

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо розвитку туризму

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4162 про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму. Документ створює правове підґрунтя для сталого розвитку туризму. Мета законопроєкту:

 • створення дієвої системи взаємодії всіх учасників туристичної діяльності;
 • заміна ліцензування туроператорської діяльності на внесення відомостей про суб’єкта туристичної діяльності до Єдиного туристичного реєстру;
 • запровадження дієвого механізму державного стратегічного планування, державного нагляду (контролю) у сфері туризму, статистичної звітності, захисту прав та законних інтересів туристів,
 • утворення у складі місцевих бюджетів місцевих фондів розвитку туризму та ін. 

Детальніше
29.04.2021

Майже 2 тисячі родин встановили сонячні електростанції у I кварталі цього року
Це більше, ніж за весь 2017 рік (тоді було встановлено 1901 сонячних електростанцій (СЕС). Відтак, загальна кількість сімей, які наразі генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними СЕС – 835 МВт.

ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених СЕС:

 • Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;
 • Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
 • Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт.

Детальніше
27.04.2021


У Мінрегіоні обговорили проєкт Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) на 2022 рік

Головуючи в ЄСДР, Україна зосередить свою увагу на темах, де наслідки коронавірусної кризи стали найвідчутнішими, а також на сферах, де посилення заходів з відновлення та згуртованості найбільше сприятимуть добробуту жителів Дунайського регіону. Планується, що реалізація запропонованих тематичних пріоритетів відбуватиметься з урахуванням нового європейського порядку денного з цифровізації та Європейського зеленого курсу.

Стратегія ЄС для Дунайського регіону – це ініціатива, спрямована на подолання спільних проблем та викликів прикордонних територій 14 країн, об'єднаних міжнародною рікою Дунай. До Стратегії залучені 4 області України: Одеська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська. 

Україна є першою країною не членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії з листопада 2021 по листопад 2022 року та відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи. Детальніше
28.04.2021

 

Передача операторів газотранспортної та електричної системи до управління Міністерства енергетики України має відбутися у відповідності до вимог законодавства ЄС та Угоди про асоціацію

На цьому наголосила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час засідання в рамках консультацій з Європейською Комісією і Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо комплексного врегулювання питання розмежування видів діяльності з виробництва, передачі, розподілу і постачання електричної енергії, а також транспортування природного газу в контексті інтеграції України до енергетичних ринків ЄС. 

Також вона зазначила, що сертифікація НЕК «Укренерго» є пріоритетом Уряду в контексті інтеграції України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E та енергетичних ринків ЄС.

Під час засідання також обговорювалися питання фіналізації дорожньої карти з передачі операторів газотранспортної та електричної системи до сфери управління Міненерго та необхідність розробки відповідних змін до національного законодавства у зв’язку з передачею. Детальніше 
30.04.2021

Кабмін підтримав проєкт закону для охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну

Серед іншого, пропонується запровадити заборону на сигарети з характерним запахом або смаком, а також на тютюнові вироби з певними добавками. Мета законодавчих змін: скорочення поширеності куріння, покращення здоров’я населення та зростання тривалості життя в Україні, а також досягнення Цілей сталого розвитку ООН щодо яких Україна взяла на себе зобов’язання скоротити поширеність куріння до 15% у 2025 році.

Законопроєкт сприятиме адаптації законодавства України до вимог Директиви Європейського Парламенту і Ради 2014/40/ЄС. Детальніше
28.04.2021

 

Уряд підтримав рішення щодо вдосконалення Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки регіональної політики

Зокрема, пропонується спрямувати бюджетні кошти на: 

 • забезпечення організації та проведення заходів у рамках головування України в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону;

 • здійснення заходів, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на 2021 – 2027 роки;

 • підвищення ефективності формування та реалізації державної регіональної політики.

Детальніше
28.04.2021

Міністерство аграрної політики та продовольства і Держгеокадастр презентували геопортал пілотного проєкту Національної інфраструктури геопросторових даних

Геопортал пілотного проєкту передбачає можливість повної інтеграції в онлайн режимі геопросторових даних про ресурси, зокрема землю, воду, ліс та інші природні ресурси, а також інфраструктуру, дані про інженерні мережі та дороги України.

Наразі портал перебуває на стадії дослідної експлуатації. Невдовзі будь-яка людина зможе зайти і за допомогою простого пошуку переглянути інформацію не тільки про природні ресурси держави, але і ознайомитись із встановленими обмеженнями, охоронними зонами чи червоними лініями.

До пілотного проєкту увійшли 6 міст України: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, а також Харківська і Львівська області та 75 ОТГ з різних регіонів України. 

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко підкреслив, що таким чином Україна приєдналася до провідних країн Європейського Союзу, які створюють та розвивають власні інфраструктури геопросторових даних відповідно до директиви ЄС INSPIRE. Детальніше
29.04.2021

EUКраїна: статистика в смартфоні
 

Завдяки європейській інтеграції Україна позбувається технологічної відсталості. Все більше державних сервісів стають доступними онлайн, і статистика теж. Українці мають право знати все про свою країну: кількість мешканців, ринок праці, економічні показники тощо. 

І ось трохи перемоги від Державної служби статистики. Ми забезпечили легкий доступ до офіційної статистики через мобільний додаток «Статистика в смартфоні». Додаток двомовний (українська та англійська), працює на ОС Android і його можна безкоштовно завантажити на Google Play. Наразі доступна інформація з 2015 року, що згрупована по темам ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші.

Актуальні дані, зручний пошук та наочна візуалізація робить обробку інформації зручною та швидкою – і полегшує життя студентам і науковцям, державним управлінцям і підприємцям. Та в принципі, будь-кому, кому потрібні перевірені цифри щодо життєдіяльності України.

Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».

Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні: 26 квітня – 2 травня


Посібник «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах: корисні поради та кращі практики»

Посібник призначений для представників місцевої влади, бізнесу та мешканців територіальних громад, які хочуть створити сприятливе економічне середовище на своїй території. 

У посібнику (завантажити за посиланням):

 • підтримка діючого бізнесу;
 • сприяння розвитку підприємництва;
 • залучення нового бізнесу та інвестицій;
 • розвиток людського капіталу.

Детальніше