Попередня оціночна місія ЄС представила звіт щодо готовності України до укладання «промислового безвізу»

За результатами семи місяців роботи попередньої оціночної місії ЄС у Мінекономіки представлено заключний звіт щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА, так званого «промислового безвізу». 

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

Оціночна робота велася у напрямі відповідності горизонтального та вертикального законодавства України з питань технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності, акредитації, ринкового нагляду та захисту прав споживачів актам законодавства ЄС.

Загалом експертна робоча група провела 18 онлайн засідань, за результатами яких надано низку рекомендацій. 

«Йдеться про необхідність розширення переліку документів ЄС для оцінки з метою укладання Угоди ACAA, новий формат Таблиць відповідності законодавства України актам законодавства ЄС та удосконалення перекладів. Разом з тим, європейські експерти зазначили, що за останні 10 років Україна досягла значних результатів у впровадженні актів законодавства ЄС в пріоритетних секторах», - прокоментував Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України.

Під час презентації заключного звіту було наголошено на важливості реалізації проєктів технічної допомоги в розбудові інфраструктури якості України. Найближчим часом відбудуться додаткові зустрічі щодо подальших кроків із залучення технічної допомоги.

Наразі європейська сторона має офіційно завершити роботу попередньої оціночної місії ЄС. Наступним кроком буде початок роботи з отримання мандату на проведення переговорів щодо укладення Угоди АСАА.

Довідково:

Угода про асоціацію між Україною та ЄС передбачає створення «промислового безвізу», тобто продукція, вироблена в Україні та охоплена Угодою АСАА, відповідним чином маркуватиметься, а відповідні сертифікати на таку продукцію визнаватимуться в країнах Європейського Союзу без додаткових випробувань.

Першими пріоритетними секторами промислової продукції для «промислового безвізу» визначено: низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, машини.