Українські ковідні сертифікати дозволять подорожувати до ЄС в рамках безвізу

Про це йшлося під час спільної наради Ольги Стефанішиної, Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Михайла Федорова, Віцепрем'єр-міністра – міністра цифрової трансформації, Максима Степанова, Міністра охорони здоров'я України, та низки інших органів.

«Свобода пересування – одна з ключових свобод в рамках нашої євроінтеграції та дії безвізового режиму Україна-ЄС. Тому Україна першою звернулась до Єврокомісії, щоб домовитись про сумісність українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19. Ми офіційно розпочали цей діалог і наразі робота кипить. Рішення потрібно приймати швидко, щоб уже цього літа українці могли вільно подорожувати до ЄС», – наголосила Ольга Стефанішина.

Основні параметри ковідних сертифікатів уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації України. При оформленні документа, звісно, буде надаватися перевага електронній формі, зокрема формату QR-коду. При цьому всі персональні дані будуть надійно захищені.

«Мінцифра відповідатиме за технічну частину розробки: відображення та валідацію через Дію ковідних сертифікатів. Ми зробимо отримання та використання сертифікату максимально безпечним, швидким та зручним для всіх громадян. Щоб українці в умовах пандемії мінімізували соціальні контакти та не витрачали час на додаткові походи до лікарів для отримання документів», — запевнив Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.