Випуск №177 від 11 травня 2021 року

View this email in your browser

05.05-11.05     

Шановні колеги!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 11 травня в Україні зафіксовано 2208 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Від початку вакцинальної кампанії проведено 865590 щеплень. Першу дозу отримали 865588 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 695 осіб.
 

В Україні розпочалася інформаційна кампанія з нагоди Дня Європи

Першою активністю став запуск онлайн-марафону #миEUКраїна, який триватиме тиждень і завершиться 15 травня, коли вся Україна святкуватиме День Європи. Через пандемію коронавірусу, другий рік поспіль святкування в Україні проходять онлайн. 

Впродовж тижня органи влади ділитимуться на своїх сторінках в мережі Facebook історіями про те, як вони кожного дня своїми рішеннями втілюють шість базових цінностей Європейського Союзу. 

«Онлайн-марафоном #миEUкраїна до Дня Європи ми прагнемо показати, як європейські цінності вже сьогодні стають невід’ємною частиною українського світогляду. Вони вже є рамкою, якою ми керуємося у житті. Від державних установ, які провадять людиноорієнтовану політику, і до окремого громадянина, який сортує сміття, прибирає за своїм собакою надворі і з повагою ставиться до заборони їхати автівкою по смузі міського транспорту», – прокоментувала старт онлайн-марафону Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Стежте за історіями у мережі Facebook за хештегом #миEUКраїна. Детальніше

10.05.2021

 

Президенти України та Латвії підписали спільну Декларацію про європейську перспективу України

Лідери двох держав привітали значний прогрес, досягнутий у впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підтримали необхідність її оновлення, погодилися з необхідністю стратегічного перегляду ініціативи «Східне партнерство» та висловили наміри посилити спільні зусилля з підтримки інтеграції України до Європейського Союзу. Президенти також відзначили намір України подати заявку на членство в ЄС у майбутньому й погодилися, що Латвійська Республіка підтримає Україну, коли наша держава буде готова до цього відповідального кроку.

Латвія стала третьою державою, з якою підписано таку Декларацію, приєднавшись до кола найближчих друзів і партнерів України. З Литвою та Польщею відповідні декларації було укладено в березні та травні цього року. Детальніше
08.05.2021

Попередня оціночна місія ЄС представила звіт щодо готовності України до укладання «промислового безвізу»

За результатами семи місяців роботи попередньої оціночної місії ЄС у Мінекономіки представлено заключний звіт щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди АСАА, так званого «промислового безвізу». 

Оціночна робота велася у напрямі відповідності горизонтального та вертикального законодавства України з питань технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності, акредитації, ринкового нагляду та захисту прав споживачів актам законодавства ЄС. Загалом експертна робоча група провела 18 онлайн засідань, за результатами яких надано низку рекомендацій. 

Йдеться про необхідність розширення переліку документів ЄС для оцінки з метою укладання Угоди ACAA, новий формат Таблиць відповідності законодавства України актам законодавства ЄС та удосконалення перекладів. Разом з тим, європейські експерти зазначили, що за останні 10 років Україна досягла значних результатів у впровадженні актів законодавства ЄС в пріоритетних секторах. Детальніше
06.05.2021

Українські ковідні сертифікати дозволять подорожувати до ЄС в рамках безвізу
Про це йшлося під час спільної наради Ольги Стефанішиної, Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Михайла Федорова, Віцепрем'єр-міністра – міністра цифрової трансформації, Максима Степанова, Міністра охорони здоров'я України, та низки інших органів.

«Свобода пересування – одна з ключових свобод в рамках нашої євроінтеграції та дії безвізового режиму Україна-ЄС. Тому Україна першою звернулась до Єврокомісії, щоб домовитись про сумісність українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19. Ми офіційно розпочали цей діалог і наразі робота кипить. Рішення потрібно приймати швидко, щоб уже цього літа українці могли вільно подорожувати до ЄС», – наголосила Ольга Стефанішина.

Основні параметри ковідних сертифікатів уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації України. При оформленні документа перевага буде надаватися електронній формі, зокрема формату QR-коду. При цьому всі персональні дані будуть надійно захищені. Детальніше
06.05.2021

 

Продовжено Угоду між Урядами України та Швеції про співробітництво у сфері розвитку 

Відбулась зустріч Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної та керівниці напряму міжнародного співробітництва Посольства Швеції Сесилії Круни, під час якої обговорили майбутні пріоритети та проєкти міжнародної технічної допомоги в рамках нової багаторічної Стратегії співробітництва Швеції до 2027 року, яка буде спрямована на 6 країн «Східного партнерства». 

Підтримка Швеції сприятиме процесу євроінтеграції України, шляхом розвитку ринкової економіки, зміцненню демократії, подальшого розвитку нашої держави на основні принципів верховенства права, поваги до прав людини, інклюзивності, підвищення стійкості до впливів навколишнього середовища та кліматичних змін.

Також під час зустрічі було підписано продовження Угоди між Урядами України та Швеції про співробітництво у сфері розвитку до кінця 2021 року. Детальніше
07.05.2021

В Україні будуть впроваджені вимоги щодо екодизайну твердопаливних котлів відповідно до норм ЄС

Держенергоефективності розробили проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для твердопаливних котлів».

Ухвалення постанови має покращити енергетичні та екологічні характеристики твердопаливних котлів.

У результаті це дозволить:

  • поступово витіснити з ринку найбільш енергоємні товари та товари з найбільшим негативним впливом на довкілля;
  • збільшити кількість енергоефективних товарів на ринку;
  • усунути бар’єри під час торгівлі між Україною та ЄС;
  • зменшити загальнодержавний рівень енергоспоживання та шкідливі викиди.

Детальніше
05.05.2021

Як відкриті дані в Україні посилюють громадський контроль та допомагають боротися з корупцією

Україна – одна з лідерів за темпами розвитку сфери відкритих даних в Європі. У 2020 році рівень зрілості сфери відкритих даних у нас був вищим за середньоєвропейський і становив 84%.

Щомісяця сервісами на основі відкритих даних користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців. Відкриті дані, серед іншого, допомагають посилити громадський контроль у різних сферах життя, впроваджувати зручні і корисні сервіси, турбуватися про екологію, боротися з корупцією на всіх рівнях. Детальніше дивіться у відео сюжетах за посиланням
07.05.2021

Серія ранкових програм до Дня Європи «Доброго європейського ранку, Україно!»

На Фейсбук-сторінці Представництва ЄС в Україні щодня о 10:00 транслюється шоу «Доброго європейського ранку, Україно!». Гостями програми є посол ЄС в Україні Матті Маасікас, Глава Постійного представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон, переможець 11-го сезону «Голос Країни» Сергій Лазановський та інші. Ведучі шоу – Володимир Остапчук та Ніка Константинова.

Паралельно під час трансляції ранкового шоу будуть проходити конкурси та опитування на Instagram-сторінці Представництва ЄС. Переможці зможуть отримати заохочувальні призи.

Детальніше

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні №48

Цей випуск охоплює період за березень-квітень 2021 року.
У випуску йдеться про:

  • правові аспекти відносин між Україною та ЄС;
  • імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
  • останні зміни та аналіз права ЄС.

Огляд створено в рамках проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U). Детальніше

Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні: 26 квітня – 2 травня