Ольга Стефанішина: Інтегруватися до ЄС – це повернутися до свого коріння

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Україні Ольги Стефанішина взяла участь в урочистостях з нагоди дня Європи в Україні на Михайлівській площі у Києві.

«Інтегруватися до ЄС – це повернутися до свого коріння, своєї родини, з якою нас поєднує спільна історія, спільне сьогодення і спільне майбутнє. А головне – спільні цінності. Чітке розуміння спільних з ЄС цінностей, спільного майбутнього – і водночас, розуміння тих практичних кроків, які ми уже робимо у напрямку Євросоюзу – головна інвестиція в майбутнє наших дітей», – сказала  Віцепрем'єрка.

Ольга Стефанішина зазначила, що в Україні загальнонаціональний рівень підтримки євроінтеграції є надзвичайно високим. Урядовець  додала, що євроінтеграція – це перш за все, зміна якості  роботи держави: зручні послуги, повага до громадян та забезпечення гідного життя і умов праці.

«Цей рік і попередній, 2020-й, став надзвичайно важливим у відносинах України та Європейського Союзу, бо Україна все більше стає учасником фундаментальних європейських політик і з часом обов'язково повернеться до великої європейської сім'ї», – наголосила Ольга Стефанішина.

Довідково

День Європи відзначається щорічно: 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом як річниця проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи Міністром закордонних справ Франції Робером Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня.

Шість базових цінностей ЄС зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: «Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів у рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків».