Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 17 травня в Україні зафіксовано 2136 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії проведено 940160 щеплень. Першу дозу отримали 940158 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 18394 осіб.
Як святкували День Європи в Україні в цьому році
Протягом тижня міністерства, обласні державні адміністрації та інші органи державної влади проводили загальнонаціональний онлайн-марафон #миEUкраїна у соціальній мережі Facebook, щоб розповісти, як реформи в Україні втілюють європейський стиль життя, а українці задають тон проєвропейським змінам в усіх областях. Про ці приклади – дивіться у відеоролику, а також за хештегом #миEUкраїна.
Інтегруватися до ЄС – це повернутися до свого коріння
Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час церемонії відкриття Дня Європи в столиці.
«Інтегруватися до ЄС – це повернутися до свого коріння, своєї родини, з якою нас поєднує спільна історія, спільне сьогодення і спільне майбутнє. А головне – спільні цінності. Чітке розуміння спільних з ЄС цінностей, спільного майбутнього – і водночас, розуміння тих практичних кроків, які ми уже робимо у напрямку Євросоюзу – головна інвестиція в майбутнє наших дітей», – сказала Віцепрем'єрка.
Ольга Стефанішина також зазначила, що в Україні загальнонаціональний рівень підтримки євроінтеграції є надзвичайно високим.
У заході взяли участь Мер Києва, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Голова Дунайської Комісії, Посли країн ЄС і держав Дунайського регіону. Детальніше 15.05.2021
Мінінфраструктури розпочинає експериментальний проєкт доступу до ринку річкових перевезень
Уряд схвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо заходження до річкових портів України суден під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів України про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, без отримання одноразових тимчасових дозволів». Постанова має створити сприятливі умови доступу до ринку річкових перевезень.
Також проєкт дозволить забезпечити конкурентоспроможність річкових портів у порівнянні з морськими портами, де не передбачено отримання будь-яких дозволів, збільшити обсяг перевалки вантажів і в цілому покращити розвиток річкового транспорту. Детальніше 17.05.2021
За 4 місяці 2021 року вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн
За даними річкової інформаційної служби України (РІС) філії «Дельта-Лоцман», за підсумками перших 4-х місяців 2021 року вантажні річкові перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн та склали 3,12 млн тонн. Основна частка вантажів – будівельні (1,97 млн тонн) та зерно (804,8 тис. тонн). Також річкою активно транспортується металопродукція (340 тис. тонн).
Міністр інфраструктури Владислав Криклій наголосив, що старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів залишаються одним із пріоритетних завдань Мінінфраструктури на цей рік. Продовжується активна підготовка відповідних підзаконних актів для імплементації нового закону «Про внутрішній водний транспорт», а також для створення окремого Держфонду внутрішніх водних шляхів, з якого в майбутньому модернізуватиметься та відновлюватиметься необхідна річкова інфраструктура. Детальніше 12.05.2021
Фінляндія та Польща надають 3 млн євро на підтримку реформи професійно-технічної освіти в Україні в межах програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України»
Відповідно підписаній угоді, Фінляндія спрямує 2 млн євро на реалізацію EU4Skills, а внесок Польщі становить 1 млн євро. Кошти будуть спрямовані на розширення підтримки Міністерства освіти і науки, ще двох регіонів та шести профтехів. сім областей - Чернівецьку, Львівську, Миколаївську, Полтавську, Рівненську, Вінницьку та Запорізьку, а також 21 пілотний профтех з цих регіонів. Обрані школи стануть демонстраційними моделями для впровадження та поширення реформ на інші регіони країни. Детальніше 12.05.2021
Ольга Стефанішина: «Ратифікація Стамбульської Конвенції – важливий євроінтеграційний крок»
Про це йшлося під час круглого столу до 10-ї річниці підписання Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція).
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина зазначила, що Конвенція формує найкращі стандарти допомоги постраждалим та реагування на насильство, які стимулюють розвиток національного законодавства і політики. Урядовиця наголосила, що навколо Конвенції досі залишається чимало непорозумінь та гострих дискусій попри активну роботу Уряду, міжнародних та громадських організацій.
За словами Віцепрем’єр-міністерки, серйозним аргументом для ратифікації Конвенції є відсутність в України юрисдикції над іноземними громадянами, що вчинили злочини, пов’язані із домашнім насильством та більшістю проявів насильства за межами України проти українських громадян.
Захід відбувся за спільної ініціативи Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та Офісу Ради Європи в Україні. Детальніше 14.05.2021
Комітет з питань інтеграції України до ЄС заслухав звіти міністерств щодо заходів на виконання рекомендацій комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс»
Комітет заслухав звіти Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, МЗС та Міністерства розвитку громад та територій України.
Комітет також ухвалив рішення внести на розгляд Верховної Ради і рекомендувати Парламенту ухвалити законопроєкт №0098 «Про ратифікацію Протоколу про приєднання Європейського Співтовариства до Міжнародної Конвенції щодо співробітництва у галузі безпеки аеронавігації «ЄВРОКОНТРОЛЬ» та законопроєкт №0102 «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво (асигнування 2012-2019 років)». Детальніше 13.05.2021
Модернізований ЦНАП відкрився у Фастівській громаді за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою»
Центр надання адміністративних послуг надаватиме 65 тисячам мешканців громади 248 послуг, включно з найнеобхіднішими: соціальні, земельні, послуги ДРАЦС, реєстрація місця проживання, бізнесу та нерухомості. Це стало можливо завдяки комплексній інституційній підтримці Програми ЄС «U-LEAD з Європою».
Програма спільно з громадою облаштували 24 робочих місця ЦНАП меблями, технікою, програмним забезпеченням та місцем для самообслуговування, де мешканці можуть отримувати електронні послуги. Також у ЦНАП встановлена електронна система керування чергою. Детальніше 14.05.2021
На Дніпропетровщині українська компанія виробляє електрообладнання та інвестує в енергонезалежність країни
Йдеться про український завод із виробництва енергетичного обладнання у м. Придніпровську. Виробничий хаб «EDS Power» встановлено компанією «EDS Engineering». Завод виробляє електрощитове обладнання для різних сфер застосування – від сонячних, вітрових та електричних підстанцій до комерційної нерухомості, що складається з комплектуючих світових брендів ETI, Eaton, Shneider Electric.
Один із численних інвестиційних проєктів компанії – сонячна електростанція у Межирицькому районі Дніпропетровської області потужністю 7 МВт. На сонячній електростанції встановлено енергетичне обладнання, вироблене на заводі «EDS Power». Загальна сума інвестицій у СЕС – близько 8,5 млн доларів. Детальніше 17.05.2021
Європейські магніти: 5 місць, які має відвідати кожен турист в Україні
Україна сповнена неймовірними пейзажами та історичними пам’ятками. Серед них багато туристичних магнітів, які розкривають спільну історію з країнами Європейського Союзу.
Офіс Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Українським інститутом національної пам'яті зібрали на «Історичній Правда» такі «місця сили». Радимо їх відвідати кожному мешканцю нашої країни та закордонному туристу. Детальніше 12.05.2021
EUКраїна: управління дронами як частина європейської інтеграції
Дистанційні пілоти безпілотних повітряних суден – без перебільшення професія майбутнього. Робототехніка та автономні системи, зокрема дрони, мають вирішальне значення для підвищення продуктивності праці. І, як наслідок, для економічного розвитку.
У 2019 році Державна авіаційна служба розробила Зелену книгу «Професія майбутнього: розбудова системи підготовки дистанційних пілотів БПС» для профільної дискусії, результати якої впливатимуть на формування публічної політики в цій сфері. Але всі згодні з тим, що підготовка українських дистанційних пілотів має проходити за стандартами ЄС, де безпека польотів й приватність третіх осіб ставиться на перше місце. Так разом з Європейським Союзом Україна поступово опановує нову професійну галузь з її вражаючими економічними перспективами.
Детальніше про інформаційну кампанію EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту «Association4U».
18-20 травня Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина перебуватиме з робочим візитом у Брюсселі
З 18 по 20 травня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина здійснить робочий візит до Брюсселя.
У рамках візиту передбачена низка дво- та багатосторонніх зустрічей на найвищому рівні з представниками євроінституцій та штаб-квартири НАТО.