Україна, Грузія та Молдова започаткували Асоційоване Тріо

Глави МЗС України, Грузії та Молдови підписали Меморандум, яким започаткували Асоційоване Тріо  тристоронній формат посиленої співпраці з європейської інтеграції. Документ підкреслює європейські прагнення трьох асоційованих партнерів ЄС та їхні амбіції стати членами Євросоюзу.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України. 

Новостворений формат передбачає посилену координацію міністерств закордонних справ у сфері європейської інтеграції.

У документі також ідеться про прагнення України, Грузії та Молдови розширити можливості Угод про асоціацію, сприяти секторальному зближенню з ЄС та поступовій інтеграції до внутрішнього ринку Європейського Союзу. 

Асоційоване тріо приділятиме особливу увагу стратегічному майбутньому ініціативи ЄС «Східне партнерство», зокрема підготовці до проведення її саміту восени цього року.

«Україна, Грузія та Молдова переконані, що Східне партнерство потребує стратегічного оновлення. Необхідно визначити амбітні цілі, які належним чином врахують європейські прагнення Східних партнерів та їхній потенціал мати глибші відносини з ЄС» – наголосив глава МЗС України Дмитро Кулеба. 

Глави української, грузинської та молдовської дипломатії домовилися координувати позиції щодо актуальних питань порядку денного ЄС. 

Дмитро Кулеба, Давід Залкаліані, Міністр закордонних справ Грузії, та Ауреліу Чокой, в.о. Прем’єр-міністра, Міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, також обговорили зміцнення регіональної безпеки, яка потребує посиленої уваги у рамках Східного партнерства.