Вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн за 4 місяці 2021 року

За підсумками перших чотирьох місяців 2021 року вантажні річкові перевезення Дніпром склали 3,12 млн тонн. Отже, вантажні перевезення річкою збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Крім того, протягом січня-квітня поточного року було здійснено 3465 рейсів у порівнянні з 1694 рейсами за аналогічний період 2020-го. Основна частка вантажів – будівельні, обсяги транспортування яких виросли на 126% і досягли 1,97 млн тонн. На другому місці – зерно (804,8 тис. тонн). Також річкою активно транспортується металопродукція (340 тис. тонн).

Такі дані надає річкова інформаційна служба України (РІС) філії «Дельта-Лоцман». Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

За словами Міністра інфраструктури В. Криклія, старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів залишаються одним із пріоритетних завдань міністерства на цей рік. Продовжується активна підготовка відповідних підзаконних актів для імплементації нового закону «Про внутрішній водний транспорт», а також для створення окремого Держфонду внутрішніх водних шляхів, з якого в майбутньому модернізуватиметься та відновлюватиметься необхідна річкова інфраструктура. 

Крім цього, завдяки проведенню робіт з ремонтного черпання на річках Дніпро і Прип’ять, необхідних для відновлення повноцінного суднового руху на Дніпрі, постачальники дизельного палива змогли розпочати перші річкові поставки.