Україна ще на крок ближче до «промислового безвізу»: перший звіт експертів місії ЄС дає позитивну оцінку

У травні завершилася робота першої попередньої оціночної місії ЄС, за результатами якої представлено перший офіційний звіт.
Цей звіт є фундаментом для подальших дій щодо завершення транспозиції нормативних документів ЄС, уточнення перекладів та таблиць відповідності, а також для подальшого аудиту роботи національної інфраструктури якості.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Ми стали на ще один вагомий крок ближче до укладання «промислового безвізу». Перший звіт експертів місії ЄС з високою позитивною оцінкою щодо відповідності нашої нормативно-законодавчої бази до бази ЄС – це дійсно зелене світло до подальших важливих етапів. Вперше за всю незалежність України ми рухаємося до цілі «промисловий безвіз» дуже впевнено, системно і планомірно. Вперше за багато років відбулася комплексна оцінка всіх документів, необхідних для укладання угоди», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, експерти оцінили рівень транспозиції кожного з 80 нормативних актів ЄС, імплементація яких буде потрібною для укладання угоди з «промислового безвізу». Перелік нормативних актів, які підлягали оцінці, було розширено на нормативні акти щодо екологічного маркування та еко-дизайну.

Щодо 67 документів, експерти дійшли висновку, що законодавчі акти ЄС належним чином транспоновані. Ще щодо 13 документів робота триває. Щодо 6 з них було надано проєкти відповідних нормативних актів ЄС.

Експерти ЄС надали дуже важливі рекомендації щодо нюансів транспозиції документів ЄС у національне законодавство, перекладу термінології, підготовки таблиць відповідності тощо. Експерти також визначили блок питань, які необхідно врегулювати на стадії підготовки до укладання угоди, зокрема, щодо визнання маркування СЕ, участі в системах RAPEX і ICSMS. Цей блок питань потребуватиме спільних дій України та ЄС щодо підготовки України до залучення в систему технічного регулювання ЄС.

Також експерти дійшли висновку, що національна інфраструктура якості працює на основі норм і принципів ЄС. Цей висновок дає зелене світло для наступного етапу в узгоджену плані дій укладання АСАА – оцінки роботи інституцій. Відтак у найближчі тижні розпочнеться комплексний аудит роботи усіх інституцій в сфері технічного регулювання.